Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

rozpočet : $13 million tržby celosvetovo : $97,837,138(14.12.2006)

Velmi silný a strhující zážitek odehrávající se v jedné telefonní budce. Film má blízko k Pohřben zaživa, kde táhne celý průběh jeden představitel. Colin Ferrell byl perfektní a jeho výkon byl opravdu k pokoukání. Z nízkorozpočtového snímku udělal J. Schumacher vynikající podívanou dotáhnutou do konce. psychóz ní 80 minutová extáze bez přestávky, že jsem po celou dobu skoro nedýchal.(7.2.2012)

Kolik toho každý z nás skrývá? Jak moc se před svým okolím přetvařuje a co udělá, až bude odhalen? Co když jeho výhružky vlastně nejsou plané a nezůstane jen u prozrazeného tajemství? Jak rychle jsme potom schopni přehodnotit své nejvyšší priority, když jde o život - a to nejen nám, ale i lidem nám nejbližším? Jestli já si tu pizzu radši přece jen neměl vzít... Dokonalý výkon Colina Farrella a bravurní hlasová kreace mistra odstřelovače ve filmu, který ve své době neměl absolutně žádnou konkurenci. Ani mnoho dalších projekcí nemění nic na faktu, že Schumacher s Cohenem tehdy navždy překonali sami sebe.(22.12.2005)

Tak trošku kultovní film .. vynikající námět, výborně zpracován!(24.5.2008)

Manipulace, stylizace, dramatizace, provokace. V minimalistické hříčce režiséra, kterému budiž největším nepřítelem tučný rozpočet. Telefonní budka je filmovým důkazem, že stačí mít dráty vysokého napětí napnuté na ploše několika metrů čtverečních- dokonalá hra na vraždu se obejde bez bondovských udělátek, turistických lokací i nepřátel s tváří ruského zabijáka. Stačí mít postavu, která si pro zábavu pořádá Soudný den u utrženého sluchátka a hraje si s irským floutkem Farrellem, sofistikovaně cynický scénář a buňky, které onu zvědavost dostatečně ocení. Zvedněte to. Budete možná litovat. Ale to riziko za to stojí.(18.6.2009)