poster

Telefonní budka

 • USA

  Phone Booth

 • Slovensko

  Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Slovem "geniální" bych sice neplýtval, jde spíš o příjemně adrenalinovou jízdu, než něco zásadního. Ale Farrel je super a Schumacher jakbysmet.(7.7.2003)

 • flanker.27
  *****

  Scénář filmu sice obsahuje jeden logický zádrhel (že by se Policie tak babrala s jedním podezřelým, možná kdyby měl rukojmí), ale v tomto případě "Who cares". Atmosféra hutná, výkony skvělé, gradace famózní. Schumacher když chce, tak umí, a to velmi.(14.9.2006)

 • Galadriel
  *****

  Fantasticky natočený thriller, který vás přiková do židle. S minimálním prostorem a rozpočtem se podařilo natočit strhující film napínavý od začátku do konce, s fantastickým Colinem Farellem v úžasném hereckém sólu. Řekla bych, že se film i snaží vyhýbat tradičním klišé žánru, za což sklízí můj neskonalý obdiv. Narozdíl od spousty jiných thrillerů s několikanásobným rozpočtem, dvojnásobnou délkou a odehrávajících se po celém světě se zde skutečně povedlo tvůrcům vtěsnat do minimálního prostoru maximální napětí.(6.6.2005)

 • woody
  ****

  Tak zvedlý adrenalin jsem neměl ani nepamatuji.Jen mi tam chvílemi vadil ten neslaný,nemastný Forest Whitaker.Od teď mám strach zvedat telefony.Blbý že mám internet přes telefon,hned bych rušil pevnou linku.(28.7.2003)

 • Fr
  ****

  4 500 000 obyvatel pravidelně volá z telefonní budky. také stu shepard, který je velmi pracovitý a dokáže nemožné. i díky tomu, že umí lidi hezky zmanipulovat. a pak mu do budky donesou pizzu. a zazvoní telefon. a když zvoní telefon, tak se musí zvednout. no a pak následuje něco, jako zlej sen. jen se zněho né a né probudit. fracek farrel odhaluje své nitro, duši, ponižuje se před miliony lidí a vyřvává se ze svýho černýho svědomí. a nakonec se uvolňuje. kdo znás by to nepotřeboval. třeba znovu nalézt svoji upřímnost.(12.2.2006)

 • - Před natáčením se hlavní roli zajímali Jim Carrey i Will Smith. (don corleone)

 • - Telefonní budka, kolem níž se film odehrává, patřila v době natáčení neexistující společnosti Bell Atlantic, ze které se spojením s firmou GTE stal již v červnu 2000 Verizon. Proto také úvodní komentář zmiňuje, že právě Verizon bude budku den po událostech ve filmu měnit za novou. (GordonCZ)

 • - Spoiler: Tvář Kiefera Sutherlanda se neobjevila v žádných propagačních materiálech, aby nebyla vyzrazena záporná role. Objevil se až při uvedení filmu na DVD. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace