Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Slovem "geniální" bych sice neplýtval, jde spíš o příjemně adrenalinovou jízdu, než něco zásadního. Ale Farrel je super a Schumacher jakbysmet.(7.7.2003)

Scénář filmu sice obsahuje jeden logický zádrhel (že by se Policie tak babrala s jedním podezřelým, možná kdyby měl rukojmí), ale v tomto případě "Who cares". Atmosféra hutná, výkony skvělé, gradace famózní. Schumacher když chce, tak umí, a to velmi.(14.9.2006)

Fantasticky natočený thriller, který vás přiková do židle. S minimálním prostorem a rozpočtem se podařilo natočit strhující film napínavý od začátku do konce, s fantastickým Colinem Farellem v úžasném hereckém sólu. Řekla bych, že se film i snaží vyhýbat tradičním klišé žánru, za což sklízí můj neskonalý obdiv. Narozdíl od spousty jiných thrillerů s několikanásobným rozpočtem, dvojnásobnou délkou a odehrávajících se po celém světě se zde skutečně povedlo tvůrcům vtěsnat do minimálního prostoru maximální napětí.(6.6.2005)

Tak zvedlý adrenalin jsem neměl ani nepamatuji.Jen mi tam chvílemi vadil ten neslaný,nemastný Forest Whitaker.Od teď mám strach zvedat telefony.Blbý že mám internet přes telefon,hned bych rušil pevnou linku.(28.7.2003)

4 500 000 obyvatel pravidelně volá z telefonní budky. také stu shepard, který je velmi pracovitý a dokáže nemožné. i díky tomu, že umí lidi hezky zmanipulovat. a pak mu do budky donesou pizzu. a zazvoní telefon. a když zvoní telefon, tak se musí zvednout. no a pak následuje něco, jako zlej sen. jen se zněho né a né probudit. fracek farrel odhaluje své nitro, duši, ponižuje se před miliony lidí a vyřvává se ze svýho černýho svědomí. a nakonec se uvolňuje. kdo znás by to nepotřeboval. třeba znovu nalézt svoji upřímnost.(12.2.2006)

• - Před natáčením se hlavní roli zajímali Jim Carrey i Will Smith. (don corleone)

• - Telefonní budka, kolem níž se film odehrává, patřila v době natáčení neexistující společnosti Bell Atlantic, ze které se spojením s firmou GTE stal již v červnu 2000 Verizon. Proto také úvodní komentář zmiňuje, že právě Verizon bude budku den po událostech ve filmu měnit za novou. (GordonCZ)

• - Spoiler: Tvář Kiefera Sutherlanda se neobjevila v žádných propagačních materiálech, aby nebyla vyzrazena záporná role. Objevil se až při uvedení filmu na DVD. (don corleone)