Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Tak zvedlý adrenalin jsem neměl ani nepamatuji.Jen mi tam chvílemi vadil ten neslaný,nemastný Forest Whitaker.Od teď mám strach zvedat telefony.Blbý že mám internet přes telefon,hned bych rušil pevnou linku.(28.7.2003)

Manipulace, stylizace, dramatizace, provokace. V minimalistické hříčce režiséra, kterému budiž největším nepřítelem tučný rozpočet. Telefonní budka je filmovým důkazem, že stačí mít dráty vysokého napětí napnuté na ploše několika metrů čtverečních- dokonalá hra na vraždu se obejde bez bondovských udělátek, turistických lokací i nepřátel s tváří ruského zabijáka. Stačí mít postavu, která si pro zábavu pořádá Soudný den u utrženého sluchátka a hraje si s irským floutkem Farrellem, sofistikovaně cynický scénář a buňky, které onu zvědavost dostatečně ocení. Zvedněte to. Budete možná litovat. Ale to riziko za to stojí.(18.6.2009)

Velmi silný a strhující zážitek odehrávající se v jedné telefonní budce. Film má blízko k Pohřben zaživa, kde táhne celý průběh jeden představitel. Colin Ferrell byl perfektní a jeho výkon byl opravdu k pokoukání. Z nízkorozpočtového snímku udělal J. Schumacher vynikající podívanou dotáhnutou do konce. psychóz ní 80 minutová extáze bez přestávky, že jsem po celou dobu skoro nedýchal.(7.2.2012)

Naprosto dokonalá filmařina. Colin Farrell předvádí herecký koncert, který se jen tak nevidí a Schumacher doufám otvírá oči všem, co si myslím, že za "zazděním" Batmana stojí on (kdepak, to páni scenáristi).(8.7.2003)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. First Call ,2. Trapped ,3. Nypd ,4. The Rifle ,5. Confession ,6. Times Square ,7. Stu's Secret ,8. Publicist Talk ,9. Last Booth In NYC ,10. It's Me You Want ,11. Center Of Attention ,12. Telephone Users ,13. Is He Coming Out? ,14. Phone Vs. Gun ,15. Just Say The Word ,16. It Could Be Anyone,(14.5.2011)

• - Scéna, kdy je Pamela (Katie Holmes) zabraná při jídle v restauraci byla natočená během pauzy a herečka o tom nevěděla. (don corleone)

• - Film byl natočen za 12 dní, z toho 10 dnů se točilo v budce. (don corleone)

• - Film byl natočen na motivy krátkého studentského filmu NYU s názvem End of the Line. (don corleone)