Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

I po dvou desítkách projekcí stále vynalézavý, chytrý a napínavý thriller, kde Joel Schumacher, omezen rozpočtem i natáčecími dny, nechává nést celou tíhu děje na vymazleném dialogu dvojice Farrell - Sutherland, za což patří největší díky Larrymu Cohenovi, kterému se sice na papír zatoulaly i nějaké ty chybky a logické otazníky, ale ta vtipná sociální kritika, společně s vyhrocením celé zápletky, to spolehlivě utáhne na celé sedmdesátiminutové ploše.(28.2.2009)

KIEFER RULES! Hlavní hvězdou v tomto invenčním thrilleru pro mně není skvělý Colin Farrel, ale naprosto dokonalý hlasový projev Keifera Shuterlanda. Nechtěl bych to vidět dabovaný. A taky by mně zajímalo, jak to s tímhle filmem vyřeší videodistributoři při převodu na VHS formát. Schumacher totiž widescreen rozděluje na několik částí-okének, ve kterých vidíme souběžně běžící děj z různých míst. Není to sice nic nového, ale mně tenhle způsob často používaný v 60.letech hodně baví.(24.8.2003)

Fantasticky natočený thriller, který vás přiková do židle. S minimálním prostorem a rozpočtem se podařilo natočit strhující film napínavý od začátku do konce, s fantastickým Colinem Farellem v úžasném hereckém sólu. Řekla bych, že se film i snaží vyhýbat tradičním klišé žánru, za což sklízí můj neskonalý obdiv. Narozdíl od spousty jiných thrillerů s několikanásobným rozpočtem, dvojnásobnou délkou a odehrávajících se po celém světě se zde skutečně povedlo tvůrcům vtěsnat do minimálního prostoru maximální napětí.(6.6.2005)

film, se odehrává v budce.. řeknete si volovina, že?? také jsem si to myslela.. ale když je večer dlouhý.. všechno co máte doma už jste viděli.. a na poličce leží půjčený film, který jste dostala se slovy: "Až bude vhodná chvíle, jukni na to, stojí to za to." odhodláte se?? já jo.. a ono mě to vyrazilo dech :) thriller, kterýmu stačí k natočení převážně jedna ulice s jednou telefoní budkou a hercem, který umí hrát.. napětí by se dalo krájet, a i když je ten chlap vlastně mizera.. stejně chcete, aby záporák nevyhrál :)(2.4.2009)

Vynikající důkaz, že se za deset natáčecích dní na jednom "rohu" dá natočit thriller, který vás na 80 minut doslova přibije do sedadla. Musíte ovšem disponovat skvělým scénářem, režisérskou invencí Joela Schumachera a pro hlavní roli mít herce s charismem a talentem Colina Farella (úžasný výkon !)..... Vřele doporučuju všem, kteří by chtěli přehodnotit svůj žebříček filmů roku 2003. U mě se s přehledem zařadil na "bednu" :)(19.1.2004)