Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Originální film, který ani na chvilku neztrácí tempo. Tak jako v případě Tábora tygrů i tentokrát se Schumacher spoléhal především na výkon Colina Farrella, který je vskutku vynikající a táhne skoro celý film. Jde vlastně o komorní příběh, ale je v něm náboj, který z něj dělá napínavý thriller, v němž nechybí nápaditost.(16.12.2002)

DŘÍV TRPĚLI SAMOMLUVOU JEN CVOCI...DNES SE TO NOSÍ... Dal bych čtyři hvězdičky, ale díky dvojité pointě, kterou zbožňuju i nenávidím, dávám pět.(7.8.2003)

Největší možná koncentrace napětí, potu, úzkosti, strachu a zloby v 72 perfektně vydestilovaných minutách intenzity, jež nedají vydechnout ani na sekundu z nich. Telefonní budka je o harmonii originálního a ve své jednoduchosti geniálního námětu, brilantní akční režie (svěží a neúnavně rychlé vyprávění, kamerové překryvy) a samozřejmě i úžasného hlavního představitele. Colin Farrell své postavě skutečně dodal třetí rozměr, jehož odhalení obrazovkám celého světa, představuje asi nejlepší moment jeho i Schumacherovy kariéry... Jedna z mých nedokonalých srdcovek. 10/10(12.7.2010)

Jo, až zase zazvoní telefon v budce kousek ode mne, ani mě nenapadne jít to zvednout... nebo snad ano? Snímek Joela Schumachera splňuje všechna kritéria "inteligentního" thrilleru. Minimalistická výprava, skvělé herecké výkony (zejména přerod narcise Farella je delikateska!), zajímavá práce s obrazem (vrtsvení záběrů zvyšuje napětí i spád), slušná hudba a hlavně solidně napsaný scénář, který minimem prostředků graduje absurditu a hrůznost situace, v níž se nedobrovolné rukojmí hlasu na telefonu ocitá. Snad jen trochu pouťový a teatrální závěr bych si odpustil. Suma sumárum, není to film, ze kterého bych lezl po stropě nadšením, ale tip na plodný filmový večer dozajista...(3.7.2004)

Tak trošku kultovní film .. vynikající námět, výborně zpracován!(24.5.2008)

• - Události ve filmu se odehrávají v reálném čase. (novoten)

• - Komparz, který se natáčení zúčastnil, nedostal scénář, takže většina reakcí, které se pak dostavily, jsou reálné. (don corleone)

• - Spoiler: Scenárista Larry Cohen vycházel z námětu, o kterém kdysi uvažovali s Alfredem Hitchcockem, ale nepřišli na důvod, proč hrdinu držet v budce. Nápad s odstřelovačem to vyřešil. (Puyi)