Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Ono by to bylo tak na 4*, protože jízda je to mimořádná, nechybí tomu nic co měl mít film tohtoto typu, napětí a spád,přesně tak jak to má Pája rád / to jsem básník co?:))/,ale co mě naprosto rozsekalo, jak malý prostor stačí k tomu aby byl natočen,ale to je jen jeden ze střípků k téhle jízdě, další střípky jest vynikající kamera, režisér Joe Schumacher a v neposlední řadě Colin Farrell. A taky už vím k čemu jsou tefonní budky v době mobilů , mě v ní teda neuvidíte.(29.6.2006)

Slovem "geniální" bych sice neplýtval, jde spíš o příjemně adrenalinovou jízdu, než něco zásadního. Ale Farrel je super a Schumacher jakbysmet.(7.7.2003)

rozpočet : $13 million tržby celosvetovo : $97,837,138(14.12.2006)

Najlepší film Colina Farella, najlepší film Joela Schumachera a strhujúci konverzačný thriller nabitý napätím od úvodných až do záverečných titulkov, hoci väčšinu času prakticky neopustí prostredie telefónnej búdky a záporák Kiefera Sutherlanda si vystačí takmer výlučne s charizmatickým hlasovým prejavom. Malý veľký film.(6.4.2011)

Na rovinu, po přečtení několika vět v TV programu jsem nevěřil, že děj filmu mě udrží celých 80 minut v pozoru. Oběť si povídá se sniperem v telefonní budce. To nebude fungovat. Chyba lávky. To jsem si uvědomil už po deseti minutách, kdy jsem nebyl schopen odklonit svůj zrak od obrazovky. Thriller, který nám ukaže rozklad suveréního mladíka na ustrašenou trosku, která si uvědomí všechny svoje chyby. Prostě skvělé a Collin? To je pan herec!(16.11.2009)