Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Super buzerace, která by nas*ala asi každýho. Nevyplácí se volat z telefonní budky.(15.12.2003)

Děkuji Telecomu/Télefonice O2, že z okolí mého stahuje telefonní budky. Já jsem takový debil, že bych byl také schopen zvednout bezprizorní hovor. Až na to, že nejsem takový frajer jako Farrell. Jo, se mnou by to "tamten" měl setsakra lehké. A tenhle film to má taky lehké, jelikož vše tu šlape jak má a takřka vše se vyvedlo až nevýdaně výtečně. Především pak atmosféra. Takovou bych v běžné pražské budce těžko našel.(19.1.2007)

Joel Schumacher je opravdu zvláštní režisér. Na jednu stranu zazdil jednoho z nejlepších komiksových hrdinů a na tu druhou dal vzniknout unikátním dílům, jako je Volný pád a Telefoní budka. Doufejme, že mu budou studia dávat malé rozpočty, protože pouze s nimi umí točit velké filmy...(4.6.2003)

Fantasticky natočený thriller, který vás přiková do židle. S minimálním prostorem a rozpočtem se podařilo natočit strhující film napínavý od začátku do konce, s fantastickým Colinem Farellem v úžasném hereckém sólu. Řekla bych, že se film i snaží vyhýbat tradičním klišé žánru, za což sklízí můj neskonalý obdiv. Narozdíl od spousty jiných thrillerů s několikanásobným rozpočtem, dvojnásobnou délkou a odehrávajících se po celém světě se zde skutečně povedlo tvůrcům vtěsnat do minimálního prostoru maximální napětí.(6.6.2005)

Tak takovéhle filmy mám rád. Poměrně obyčejný člověk v kuriózní situaci, kde jde o čas. Solidní psycho a pro mojí potěchu je tu i Katie Holmesová. Ale Joel Schumacher už podle mě nikdy nedosáhne kalibru Volného pádu, to je nepřekonatelné dílo.(29.6.2003)

• - Film byl natočen za 12 dní, z toho 10 dnů se točilo v budce. (don corleone)

• - Michael Bay zvažoval režírování filmu. Když se setkal se scénáristou a producenty, první věc, na kterou se zeptal, byla: "Tak jak ho dostanem z tý budky?" Režie se nakonec ujal Joel Schumacher. (Teebo)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v New Yorku, kde sa dej filmu aj odohráva, a taktiež v Los Angeles. (Greenpeacak)