Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. First Call ,2. Trapped ,3. Nypd ,4. The Rifle ,5. Confession ,6. Times Square ,7. Stu's Secret ,8. Publicist Talk ,9. Last Booth In NYC ,10. It's Me You Want ,11. Center Of Attention ,12. Telephone Users ,13. Is He Coming Out? ,14. Phone Vs. Gun ,15. Just Say The Word ,16. It Could Be Anyone,(14.5.2011)

Tak trošku kultovní film .. vynikající námět, výborně zpracován!(24.5.2008)

Super buzerace, která by nas*ala asi každýho. Nevyplácí se volat z telefonní budky.(15.12.2003)

• Subjektiv

Zápletka chatrně vykonstruovaná. Snad se někdo vsadil, že natočí film, který se cele bude odehrávat v telefonní budce a tak k tomu horkou jehlou ušil scénář. Vševědoucí psychopat v roli soudící Prozřetelnosti, které nečiní problém zabít nejspíš zcela nevinného člověka. Věřili byste tomu? Tak to se po vás možná ani nechce. Napjalo by vás to? Nu, mohlo by... +++++ Žel mně ty střídající se záběry na ulici, okna (kamera jakoby tápe), Farrella či další postavy (kamera jakoby zaměřuje), obrazy v obraze a proud bezvýznamných keců s nekolika klíčovými, leč nijak zvlášť inteligentně vymyšlenými sděleními k napětí nestačí. Spíš mě nudí svou okatou snahou ohromit mě, vnutit mi horečnaté tempo. Proto ty obrazy v obraze, proto to rychlé žvanění, proto ten zájem vedlejších postav o budku. Hlavně ať se pořád něco děje, jedno co. Schumacher mi, hádám, krom Volného pádu žádnou zábavu už asi nepřichystá. Slabé **.(10.1.2011)

I po dvou desítkách projekcí stále vynalézavý, chytrý a napínavý thriller, kde Joel Schumacher, omezen rozpočtem i natáčecími dny, nechává nést celou tíhu děje na vymazleném dialogu dvojice Farrell - Sutherland, za což patří největší díky Larrymu Cohenovi, kterému se sice na papír zatoulaly i nějaké ty chybky a logické otazníky, ale ta vtipná sociální kritika, společně s vyhrocením celé zápletky, to spolehlivě utáhne na celé sedmdesátiminutové ploše.(28.2.2009)

• - Celý film byl natočen chronologicky, jak se odehrával děj. (don corleone)

• - Telefonní budka, kolem níž se film odehrává, patřila v době natáčení neexistující společnosti Bell Atlantic, ze které se spojením s firmou GTE stal již v červnu 2000 Verizon. Proto také úvodní komentář zmiňuje, že právě Verizon bude budku den po událostech ve filmu měnit za novou. (GordonCZ)

• - Slovo "fuck" zazní ve filmu 143krát. (novoten)