genetique

Schumacher opäť uzrel režisérske výslnie a to zaslúžene. Jeden z najkvalitnejších thrillerov na minimálnom priestore a s minimálnymi kulisami za minimum peňazí, to je, páni, umenie. So skvelým Farrellom a veľmi sa mi páčil a prekvapil Forest Whitaker, ktorého som si už predtým všimol v pár snímkoch. Navyše vďaka minutáži je všetko skvelo rýchle a neočakávané, ale vôbec nie prekombinované. Je len škoda, že u filmov podobných typov s podobným koncom sa asi pokračovania nedočkáme. Ale asi je to aj dobre. 100%. ()

Djkoma

One man show.... One man and one voice :)) skvělí Farrel a Sutherland. Nemám moc v lásce Schumachera, ale tohle je fakt skvělí film!!! Je krátkej, ale myslim si, že ikdyby byl o 20 minut delší uteče stejně rychle. Velmi napínavé a napsané. Trochu v pozadí je poznat, že je tu velká snaha o Bible. Asi je scénarista křestan :)) ()

Aluska88

Herecký koncert Colina Farrella a Kiefera Sutherlanda. Oba dva si ukradli celou tu krátkou stopáž zcela pro sebe, dokázali ji naprosto fantasticky odehrát a dotáhnout na vynikající finále. Kiefer je pro mě příkladem charismatického projevu, který se dá vyjádřit nejen herectvím, ale byť jen pouhým hlasovým projevem. Herecké excelence obohacuje skvělá kamera a hudba. Doporučuji vidět v originálním znění s titulkami. Jeden z těch filmů, u kterých by se za dabing měly dávat speciální filmové tresty. "Now doesn't that just torque your jaws? I love that. You know like in the movies just as the good guy is about to kill the bad guy, he cocks his gun. Now why didn't he have it cocked? Because that sound is scary. It's cool, isn't it?" ()

KevSpa

Originální film, který ani na chvilku neztrácí tempo. Tak jako v případě Tábora tygrů i tentokrát se Schumacher spoléhal především na výkon Colina Farrella, který je vskutku vynikající a táhne skoro celý film. Jde vlastně o komorní příběh, ale je v něm náboj, který z něj dělá napínavý thriller, v němž nechybí nápaditost. ()

Isherwood

I po dvou desítkách projekcí stále vynalézavý, chytrý a napínavý thriller, kde Joel Schumacher, omezen rozpočtem i natáčecími dny, nechává nést celou tíhu děje na vymazleném dialogu dvojice Farrell - Sutherland, za což patří největší díky Larrymu Cohenovi, kterému se sice na papír zatoulaly i nějaké ty chybky a logické otazníky, ale ta vtipná sociální kritika, společně s vyhrocením celé zápletky, to spolehlivě utáhne na celé sedmdesátiminutové ploše. ()

• Michael Bay zvažoval režírování filmu. Když se setkal se scenáristou a producenty, první věc, na kterou se zeptal, byla: „Tak jak ho dostanem z tý budky?“ Režie se nakonec ujal Joel Schumacher. (Teebo)
  • Telefonní budka, kolem níž se film odehrává, patřila v době natáčení neexistující společnosti Bell Atlantic, ze které se spojením s firmou GTE stal již v červnu 2000 Verizon. Proto také úvodní komentář zmiňuje, že právě Verizon bude budku den po událostech ve filmu měnit za novou. (GordonCZ)

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor