Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obyčejní lidé ve skutečném a zároveň absurdním a nebezpečném zápase bojuje o život. Přitom jen jeden z šesti vybraných dobrovolníků má šanci přežít tuto podivnou hru, v níž je vše dovoleno. Její průběh s pomocí "stále přítomných kamer" sledují diváci v přímém televizním přenosu. Varovná satirická tragikomická fikce na motivy známé sci-fi hry o život (Running Man), jejíž děj je zasazen do prostředí americké reality show současnosti (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

To si ze mě už vážně někdo dělá prdel! Co to má jako bejt?! Heh, tu jednu * dávám za pár návalů nechápavého smíchu, které ve mně vyvolala neuvěřitelná trapnost tohohle "něčeho" - ale řekněte mi - je to parodie, neni to parodie? A nebo jsou Amíci už tak nechutní, že se tímhle baví stejně jako u nás někdo Vyvolenými a podobnými sračkami? Pravděpodobně to bude ta parodie - ale tak debilně udělaná, že člověk fakt neví - když už parodovat Big Brother a spol., tak přece sakra pořádně - tohle je amatéřina jak prase a k smíchu není její vtipnost, nýbrž opravdu jen ta trapnost. Nebo mi něco uniklo? Asi jo... ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Zapomeňte na obyčejné reality show, je zde něco úplně nového. Je vybráno pět dobrovolníků (+ vítěz z minulého kola) do soutěže, kde je povoleno naprosto vše, a přežít - zvítězit může jen jeden. Ale kdo bude tím jediným? Postarší dáma či mladá holka? Umírající chlapík, důchodce či těhotná vítězka od minule? ... Film si bere na mušku nynější záplavu reality show, které jsou - jedna za druhou - drsnější, ale zároveň nebezpečnější, a ukazuje, kam tento trend může až zajít. Skoro bych se nedivil, kdyby nějaké ziskuchtivé televizní společnosti o takovémto námětu neuvažovaly. Ale když odhlédnu od námětu, tak není nic moc co chválit - herci, jeden vedle druhého ukrutně nesympatičtí, a navíc se chovají jako by neměli za pár hodin opustit svět v dřevěný truhle. Když k tomu připočtu ještě docela hloupej konec, tak opravdu není o co stát - snad jen jako varování před tím, kam svět reality show pomalu spěje... ()

Reklama

mh.mail 

všechny recenze uživatele

50% - Tento film bych zařadil do stejné kategorie jako např. Záhada Blair Witch či Kanibalové. V zásadě jde o mystifikaci, která je divákovi předkládána jako reálné záběry - v tomto případě jako jeden díl reality show "Hráči". Na rozdíl od jmenovaných filmů, kde je to ještě obaleno příběhem, jak byl nalezen autentický filmový záznam, a druhá část je věnována "promítání" tohoto záznamu, je zde divák od úvodních titulků vhozen do mystifikace a až do konce ponechán svému osudu. Někdo se s tímto přístupem tvůrců vyrovnal těžce anebo vůbec (viz negativní hodnocení), někdo byl nadšen (viz pozitivní hodnocení). ____________Abychom se dostali k poselství, které nám film předkládá, nestačí se pouze dívat a vnímat příběh, je nutné se ponořit hlouběji - v případě knihy by se řeklo "číst mezi řádky". (1.) Film nám předkládá již sedmou sérii této reality show. To znamená, že se jedná o zaběhnutý typ pořadu, který má pravděpodobně velkou sledovanost (jinak by ho už dávno nevysílali). (2.) "S použitím vládou vydaných identifikačních čísel bylo vylosováno pět hráčů..." Nejedná se tedy o žádnou nelegální akci. Vše je posvěceno a tolerováno vládou (že by i organizováno?). (3.) Vylosovaných se nikdo neptá, jestli se chtějí účastnit či nikoliv. Nikdo z nich taky nijak moc neprotestuje (nevrlý stařík je výjimkou, ale i tak mu to není nic platné), všichni to berou jako součást svých životů, někteří se i svým způsobem těší, jak si užijí svých 5 minut slávy. (4.) Hráči se mohou mezi sebou beztrestně vraždit, ale jakmile stejnou věc provede osoba mimo skupinu hráčů, je označena za "podlou vražedkyni" a okamžitě vsazena do vězení.____________Když se nad předchozími body zamyslím do hloubky, až mě zamrazí. Zatím je to jen fikce. Ale jak dlouho? A v tom vidím hlavní poselství filmu a proto hodnotím třemi hvězdičkami. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Ta idea brutální reality show jako metafory "kam to může dojít" už mě několikrát napadla, ale podobně špatné zpracování si nezasloužila. Psychologicky laděné nevěrohodné vsuvky, scény nenadálých setkání se supertrapnými replikami typu "Ty ho ještě pořád miluješ" mi nějak nekorespondují s předchozími pokusy o drsnou atmosféru. Ve výsledku je to 30% za několik obstojnějších scén, kdy se přeci jen tvůrcům podařilo ze mě vykřesat nějakou emoci, a za vynikající poslední záběr. Ale u podobného pokusu chci vidět nápady, ne základní premisu roztaženou na půldruhou hodinu. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Takhle k ránu, někdy po půlnoci poslouchám svýho oblíbenýho Sinatru a přitom kombinuju skripty na renovaci svý stránky o něm a tu se ozve zděšený mámin hlas z obývacího pokoje, jak mě volá. "Co to?" Povídám si. "Mamka ještě u telky neusnula?" A tak se tam jdu podívat, co se děje a ona mi celá zmatená a vyděšená vypráví o nějaké nové reality show, ve které se lidé opravdu střílí a ihned svá slova doplňuje fakty z televize, kde je právě přesně ta reality show. Docela poděšen z očekávání usedám (protože co je moc, to je moc) a nějakých těch posledních dvacet třicet minut taky sleduji, ale jak čas ubíhá, vkrádá se mi na mou cynickou nedůvěřivou mysl, co to je za sračku a že to nemůže být skutečnost. A taky že ano, žádný dokument nebo reality show, ale jen hloupej americkej akčňák, navíc podle Běžícího muže. Pravda ovšem je, že pro člověka, který neviděl počáteční titulky, kterej netuší, že něco takovýho vůbec natočili, kterej se právě probudil a uviděl to v televizi, kterej není tak cynickej a nedůvěřivej vůči všemu jako třeba já, ten musí alespoň na okamžik naletět, jako se to stalo mojí mámě. I já na pár minut naletěl. Film se mi sice zpracováním nijak moc nelíbil, ale to neznamená, že ho naprosto odsoudím, protože oproti mnoha jiným, má v sobě určitou varovnou myšlenku (která sice patří už k původnímu dílu) a navíc mi poslední dobou připadá, že by to vážně mohlo brzy nastat. Vždyť reality show je o realitě a té je v televizi stále víc a to i ve filmu o ryze fantastických věcech nebo animovaných věcech (za vše třeba Shrek). Lidé se chtějí dívat na sebe, už je nezajímají namakaní hrdinové, chtějí v té televizi vidět někoho, kdo by mohl být jimi. A tak reality show získávají takový úspěch. Není to první varování v SF literárním světě na téma reality show. Nedávno jsem četl jednu povídku o tom, jak každý rok vždycky odříznou jednu vesnici od okolního světa, do každýho pokoje i na ulice dají kamery a mikrofony a pak napíšou scénář, podle kterého se budou lidé chovat (přičemž ti o scénáři neví) a tak tam vznikají různé rozbroje a takové věci. Taky to tam skončilo vyvražděním, ale televizní úspěch zaručen. Reality show je obrovský mamut, slon v porcelánu, rozjetý vlak, který jen tak něco nezastaví a před tím se tento film snaží varovat. A daří se mu to podle mě docela dobře, přestože nepříliš dobrou formou. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama