Kalifornie

Vzrušující dobrodružství i nepředstavitelné hrůzy čekají na dva hlavní hrdiny během jejich cesty do Kalifornie. V tomto mrazivém psychologickém thrilleru si zahráli vynikající Brad Pitt a Juliette Lewis, která podala neuvěřitelně přesvědčivý výkon. V dalších rolích uvidíte neméně přesvědčivého Davida Duchovnyho a Michelle Forbes. Intelektuální městský pár Brian a Carrie se vydají na cestu napříč zemí, aby načerpali informace pro svou knihu věnovanou tématu sériových vrahů. Společníky jim jsou jejich noví známí Early a jeho přítelkyně Adele. Jeden vůz, jeden cíl a jedna velká snaha o společné téma k hovoru je provází prvními kilometry. Když se ale začnou konečně všichni sbližovat, projeví se náhle Earlyho prudká povaha a vyděšení Brian a Carrie zjišťují, že za poznatky o nemilosrdných vrazích nebudou muset cestovat tak daleko, jak si původně mysleli. (oficiální text distributora)

SAINTS

Film od ktoreho som čakal viac.Herecke vykony fajn ale v zavere nesmelo chybat tradične kliše ako zachrana v poslednej chvili.Z nametu sa dalo vytažit aj viac. ()

Tlakomor

Každý občas potřebuje přijít domů, dát si čtyři radky dvanáctky, skopat manželku a lehnout si na gauč k Nově Cinemě. A tento film je přesně ten, co chcete aby tam v tento okamžik běžel. 60% ()

Plague.

Bohužel je to roadmovie, které moc nemusím. Juliette Lewis pak nemusím už vůbec. Brad Pitt sice ukazuje, co znamená spojení "pan herec", to klobouk dolů a David Duchovny je jeden z mých oblíbenců (i když v tohmle filmu vypadá trochu jako šamopnek, ale z toho za chvili vyroste). Takže jsem váhal mezi 2 a 3*, nakonec musím dát pouze dvě, protože dějově se o nic zajímavého nejedná. ()

taft

Abych řekla pravdu, na Kalifornii jsem se dívala jen kvůli Hanku Moodymu, je totiž neuvěřitelně sexy! Ale musím říct, že jsem byla trošku zklamaná. David Duchovny je tam strašně mladej:-( jasně je to z roku 1993, co jsem taky mohla čekat, ale právě to, že tam ještě není tak "starej" (vyzrálej a atraktivní :-D) jak v Californication, mě právě moc neoslovil. Ale pojďme k věci: Kalifornie je prostě thriller, chvílemi mi to přišlo jako horor, jasně do hororu to má možná daleko, ale nemám to s čím srovnávat páč horory nesleduju, bála bych se, že bych se bála a to já nemám ve zvyku:-). Prostě ve filmu nemám ráda zabíjení, myslím to brutální jak ze všeho stříká krev a podobně, proč bych se na něco takového měla dívat? Tak to sorry, ale to radši něco u čeho se zasměju. Takže dávám jen 3* a to s přihmouřeným okem. Tím ale nechci říct, že film nebyl dobrý, především Pitt mě překvapil a ta číča tu svou blbost a naivnost tak dobře hrála, že jsem měla chuť jí jednu vlepit aby se vzpamatovala... Ale jak říkám, tohle nebyl můj cup of tea a kdyby tam nehrál Hank, Kalifornie by nebyl film na který bych se koukla. ()

Dextwer

Tak tohle byla neskutečná náhoda, že jsem se k tomuto filmu dostal. Nijak se o něm nemluví anebo jsem o něm jen nikdy neslyšel. O to víc jsem byl potom mile překvapen, jak jiný, napínavý, psychopatický film na mě vyskakuje z televize. Brad Pitt v roli, která mu není vůbec podobná (skvělý výkon), mladý David Duchovný jako empatický univerzitní student a hlavně neskutečně skutečná zápletka na jedné z amerických „route“ plnící si svůj americký sen.▐ Moje hodnocení: 80% ()

honzic

Drsný film, jen to tomu Pittovy a Mulderovi moc nežeru. Jiní herci by mne přesvědčili více. Hodnocení: 60 % ()

zzzzzjjjjj

Road movie je žánr, který mi sedí. Brad Pitt společně s Juliette Lewis předvedli velice slušný herecký výkon na špičkové světové úrovni. Early, ztvárněný už zmíněným Bradem Pittem je člověk, který trpí psychickými 🚬 a vražednými výpadky 🔪👊 (díky dětství, ve kterém vyrůstal) a úžasně k němu ladí, naprosto primitivní, naivní a hloupá Adele (Juliette Lewis). Za mě je Brad veliký frajer, s tím, jaké herecké kousky má schované v kapse, jen 2 roky po tomto snímku ztvárnil úplně jinou roli, detektiva Milese v jednom z nejlepších a nejznámějších filmů, "Sedm". Společně se tak tento pár vydá se spisovateli a dokumentaristy o sériových vraždách, Brianem a Carrie, napříč cestou do Kalifornie, ale samozřejmě se něco cestou bude dít... Brian, kterého si zahrál David Duchovny, je vlastně "vypravěč" celého filmu. Jak už jsem zmiňoval, silniční filmy jsou něco pro mě, děj je takový odpočinkový, ne nudný, ale nemusíte u něj nějak zvlášť přemýšlet. 😀 Místa natáčení bych pozdvihnul, krásná typická Amerika, vůně amerických aut a benzínu, čerpací stanice, motely, bary či kavárny, pouště... 🚗🇱🇷🛣️🏜️⛽☕🍩🍺🚦Prostě dodalo to filmu šmrnc. Nějaký drobný nedostatek tam byl, ale to byla jen slabá vada na kráse. 😌 Nedělá mi proto problém se usadit na krásných a zasloužených 84%. ()

Stepka.T

Brad je naprosto úžasně nechutnej. Já myslela, že on bude ten normální a Duchovny ten divnej, ale takhle to bylo dokonalý, obě holky taky skvělý. Trochu jsem z toho byla v nervu, ale skvělý. ()

Koky666

Průměrný thriller s výborným Pittem a asexuální (v tomto filmu) Juliette Lewis. Film trpí syndromem klasického amerického předvídatelného závěru a nelogickým chovaním, viz: praštim padoucha lopatou po tlamě, vidim, že se ještě hejbe, přesto ho překročim a jdu dál, jen proto, aby mne mohl nahánět po baráku a film byl o deset minut delší...kolikrát jste tohle už viděli??? ()

Misterioso

Kalifornie je chvílemi docela dost atmosferická road movie, která sice má své mušky, ale především herecké výkony Brada Pitta (jeden z jeho nej) a Juliette Lewis ji činí zapamatováníhodnou. Pittovo jižanský buran s nevybíravými způsoby a Juliettino naivní pomalejší děvče tvoří dohromady zkrátka vyvedenou dvojici. Některé části filmu jsou patřičně vygradované, některé pro změnu rozvleklé, ale dohromady je dojem z filmu rozhodně nadprůměrný. A nic na tom nezmění ani rušivý "vypravěč" David Duchovny, který nám v podstatě hned vyzradí, že "dobro" zase jednou porazí "zlo". Přičemž já mám tu smůlu, že odjakživa fandím především záporákům, zvláště těm charismatickým ;). ()

jopal

Filmu nemam co by som vytkol. Od vyssieho hodnotenia ho deli len to, ze filmy s podobnou tematikou som uz videl, takze nic prekvapujuce sa nedialo. ()

punco

Výborný thriller s perfektným obsadením a atmosférou. Mladý Hank Moody v koži upraveného dobráka, na druhej strane neodolateľný Joe Black ako zarastený roztrhaný diabol. S postavami sa človek dokáže stotožniť o to viac zarýva nechty do gaučovky. Parádna jazda a to doslova !! ()

kolly13

Brad Pitt (Pan herec, pro mainstream ideál) a David Duchovny (cokoliv, jen ne Brad Pitt) dohromady, WTF, to bych si fakt netipl. Ale nakonec to jde, má to šťávu a pustím si to někdy později ještě jednou, ani nevím přesně proč. ()

Keytt

Přestože herci jsou opravdu výborní zejména Brad a Juliette až tak mě tahle Kalifornie příliš nenadchla. Především mi chyběla atmosféra a vlastně i napětí a ano i nějaký lepší závěr. 65% ()

Kozlowski8

Spisovatel Brian a jeho přítelkyně, fotografka Carrie, se vydávají na dlouhou cestu do vysněné Kalifornie a cestou chtějí navštívit několik míst, kde kdysi řádil masový vrah, o němž Brian píše. Na cestě je doprovázejí dva náhodní spolucestující, kteří se s nimi mají podělit o cestovní náklady. Ti dva se jim zdáli od začátku divní... Příběh a postavy jsou napsány vcelku fajn. Menší problém je pouze v tom, že člověk již dopředu docela přesně ví, co bude následovat. Přesto slušná podívaná s nezapomenutelným párečkem Brad Pitt - Juliette Lewis. 75%. ()

Saxos

Adele mě přiblblostí připadala ještě úchylnější než Early. Pan spisovatel mohl alespoň čerpat ze osobního zážitku. ()

brasek

Road movie mám rád a tak som mal veľké očakávania. Žiaľ neprišiel som príbehu na chuť, možno kvôli scenáru, možno kvôli zápletke a možno kvôli postavám... David Duchovny vyzerá ako teplý blbec a tie jeho komentáre mi brali chuť do života, Brad Pitt asi zahral záporáka dobre, lebo bol priam odporný ako jeho kočka Juliette Lewis, u ktorej som nevedel či je fakt slabomyseľná alebo to len hrá. ()