Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

Dusan-Be

Nejgeniálnější seriálový koncept. Vůbec to není o malých klucích sršících sprostými slovy, ale o politice, přežitcích a nesmyslných pravidlech a institucích. Spousta metafor, ve kterých informací znalý najde neuvěřitelné pobavení. Provokace a dotýkání se zdánlivě citlivých témat ne naprosto namístě, protože jak sami tvůrci říkají: nic nemůže být nedotknutelné jen proto, že si to o sobě myslí. Tray Parker a Matt Stone totiž pouze excelentní formou prezentují své názory, ale nikomu je necpou!! ()

Tonis

Snáď neexistuje žiadny diel pri ktorom by som sa nesmial, skvelí animovaný seriál pre dospelých, ktorý navyše obsahuje stovky originálnych a nikdy nestarnúcich hlášok. Samá chvála preto ***** ()

myst3ry

„South Park BOOM“ u nás skončil někdy v roce 2002 (6. série) a většina lidí si tento seriál zafixovala jako „ten příšerně nakreslený seriál, ve kterém se mluví sprostě“. Píše se rok 2010 a ve většině zemí západního světa běží již 14. série. Argument, že South Park je příšerně nakreslený, dnes obstojí jen stěží, a se sprostou mluvou, která byla hodně přibarvená zpackaným českým dabingem je to podobné. South Park však i nadále šokuje, uráží, zesměšňuje a to je jedině dobře, protože lepší společensko-politickou satiru dneska najdete jen stěží. Sám se někdy nestačím divit, kde na všechny ty nesmyslné ale přitom geniální vtipy či hlášky tvůrci chodí. Zároveň je nutno podotknout, že ačkoliv se tvůrci často dotýkají kontroverzních témat, zachovávají si absolutní nestrannost a neutralitu, což dává divákovi prostor k tomu, aby se nad daným tématem zamyslel sám a udělal si o dané věci svůj vlastní názor. Je to prostě moje srdcová záležitost, a proto nemůžu dát jiné hodnocení než pět hvězdiček... Cartmen: Do you know what to do when you wanna family to move away? Every night, you are going to take a crap on their door step. Kyle: Is that why there is a crap on my door step every morning? ()

M@xo

velmi vptipny serial ktory sa vril do pamete urcite vela ludom...svojim vulgarizmom je asi naj kreslenym sprostym serialom tejto doby...a drzim palce , nech sa dalej vyvija...ale dostupny len ludom nad 18+....dakujem tvorcom... A ESTE JEDNA OTAZKA...PRECO SA PREBOHA PRESTAL DABOVAT??? ()

Slypp

Když se řekne městečko South Park člověk si představí seriál, který je spíš pro dospěláky, ale zde je vidět jak se tvůrci na seriálu vyřádili a dělají si z hodně věcí srandu. Opravdu tomu napovídá text, který je před každým dílem, protože někdy jsou tam fakt věcí, co by člověk snad ani nevymyslel. Některé příběhy jsou fakt moc vymyšlený, ale to patří k seriálu. Celkem se tento seriál povedl, ale u mě vládnou Simpsonovi. South Park 4* ()

ala777

Některé epizody horší, některé lepší...a některý naprosto úžasný. A podle mého názoru mají Matt Stone A Trey Parker na některý společenský problémy velice rozumný pohled (namátkou mě napadají díly s Indianou Jonesem, NAMBLOU, toleranční tábor smrti a ten o facebooku). Jedni z nejrozumnějších občanů USA...:) ()

stuj

Film byl povedenější. Jinak ze seriálu mám podobný dojem jako z Griffinovi (Family Guy) - tzn. povedený fór jen občas. ()

NicNezNic

Moje srdcová záležitost. Jako mladší jsem se spolu s kamarády tetelil blahem nad vulgaritou tohoto seriálu, nad postavičkou Kennyho, který v každém díle za doprovodu klasické hlášky zemřel, Mr. Hankeyho a jiných. Po delší době jsem se k seriálu vrátil a zhlédl jsem všechny dosavadní díly. Seriál prošel zajímavým vývojem, vulgarita i jednoduchost zpracování (byť prošla jistými kosmetickými úpravami) zůstává, ale daleko více autoři pracují s obsahem a tématikou každého dílu. South Park se tak stává úžasným seriálem, který dokáže osobitou formou poukazovat na současné problémy a nebojí se sáhnout i po silnějším kalibru. ()

Doskyc

Moje první seznámení s vulgárními slovy. Tento seriál jsem zbožňoval, když mi bylo sotva 10. Řídil jsem si kvůli South Parku i budík, abych nezameškal jediný díl, když seriál vysílala Nova. S odstupem času jsem si stáhl všechny díly a po prvním nedokoukaném dílu jsem vše do posledního dílu smazal. Nevím, co na tom dospělý člověk může vidět. Humor mi připadá trapný a jediné co se mi na tomto seriálu zdálo jako dítěti vtipné, bylo jen neslýchané množství sprostých slov. Abych nebyl pouze negativní, musím podotknout, že pár hlášek ze South Parku mi uvízlo v hlavě a dodnes se k ním rád vracím (např. odpověď Cartmanovy matky na jeho otázku, jestli by mu řekla, kdyby hrála v německém fekál pornu). Jednou větou: Asi už jsem z toho vyrostl. ()

Avalanches

Primitivní sprosťárna pro zaostalé degeneranty? Omyl. South Park je komplexní seriál, který nevidí tabu v žádné, ale opravdu žádné věci na celém široširém světě. Konečně. Vulgarity, stupidní „celebrity“, sex, fekálie... čili nic pro konzervativce a puritány, které ovládá stud. Tohle městečko před vámi nemá tajnosti ani žádná zapovězená místa. Hraje fér a na rovinu. Jenže kromě toho obsahuje mnohem víc. Nejen nepřekonatelný humor všeho druhu, ale dokonce i děj. Opravdový děj. Žádné metání sprostých slov od začátku do konce. Právě naopak, vulgarismů není mnoho, ale pokud zazní, tak v pravý čas a od správné osoby. Dále je seriál (ač se to nezdá:) založen na morálních hodnotách a přináší i ponaučení do života. Přátelství si cení nade vše. Chytlavé písničky, originální grafika a vysoce zajímavá čtveřice na první pohled roztomilých klučinů, z nichž si asi nikdy nebudu schopna vybrat nejoblíbenější charakter. Nevinný Eriček je zlomyslná, ale neodolatelná potvůrka. South Park nejen pobaví, ale také donutí zamyslet se. Paroduje aktuální problémy, nespravedlivost, lidskou hloupost, kontrasty ve světě. Vše s humorem, přirozenou cestou a nadhledem. Proto South Park miluju. ()

1990Jirik

Ježiši zkoukl jsem všechny séérie a až na pár hluchej dílu jsem se vždy smál a to hlavně u Erica Cartmana:D to jak všechny prudí buzeruje jakej je to hazl jak se chová ke svý mámě:D:D ze sitcomů mi přijde tenhle sitcom jako nejlepší:D... Hlášky typu seru na vás jdu domu, nebo zabili kenyho parchanti:D nejlepší:):):) ()

P/\/EL

začlo to někdy ještě ke konci 90. let, když to nova začala navečer vysílat, ještě sme byli školáci, bylo to takový troch uzakázaný ovoce, hodně se vo tom mluvilo, první série byly spíš víc vo tom zabíjení Kennyho, v tý době se rozjela móda všech možnej triček, no, taky sem nějaký měl :), po mnoha a mnoha letech a mnoha seriích, kdy sem se k tomu vrátil, mi došlo, že to bylo vo něčem víc(resp., jako dospívajícího mě to kupodivu tolik nebralo, ale po těch 10 letech...hodně...došlo mi, že to nebylo vůbec pro děti a vlastně bych jim to fakt nedovolil, tak nejmíň do 17 :) a když sme na to koukali jako dospívající spolužáci - tajný noční nahrávky na vhs :), tak sme si z toho brali to slabší), došlo mi, že je to vlastně vo něčem víc, sakra víc, hlavně vo vopravdický Americe :) a pak životě, trochu světě a vůbec. Antihrdina Cartman a super nekorektní humor jo jasně, to všecko pobaví, ale fakt je tam určitej přesah, kterej mnohdy vede k hlubšímu zamyšlení :), né vážně, krom toho je to nesmírně nápadité a vysmívá se to, kde čemu, neni na tom absolutně nic špatného, jen to není uplně pro každého, chce to trochu přehled a hlavně nadhled ! jistě, jsou silnější a slabší série, geniální a deb*lní díly, hodně lidí si myslí, že to je jen samoúčelná vulgarita, jistě vyžaduje to určitej smysl pro černej humor, svět neni černobílej, satira skutečně mnohdy famózní, kreativita, reflexe věcí, který skoro nikdo nereflektuje.....ježiš..........je to seriál, který dokáže přilákat docela velkou spoustu lidí - na ty pitchovinky, ale fakt je tam toho mnohem víc.....já to asi neumim dostatečně popsat a obhájit...ale třeba...Radek99 **** a další...PS: V dnešní době se s podobně nekorektníma americkejma animáka docela roztrh pytel, ale South park je pro mě král... ()

taraen

Můj nejoblíbenější seriál. Ano je pravda, že každý má spojený tenhle seriál se sprostými slovy a záchodovým humorem. Ale to není to, co dělá South Park tak zábavným. To co dělá South Park geniálním seriálem je naprostá politická nekorektnost. Nebojí se vytahovat všechny americké kostlivce ze skříně a nestraní vůbec nikomu. A všechno je zde dovedeno do naprostého extrému. Ale podle mě ukazuje, že všechno má dvě strany mince a nic není svaté, protože všechno má svou temnou stránku. Ukazuje klasické stereotypy americké společnosti (částečně to jde kvůli amerikanizaci bohužel aplikovat i na naši společnost). A ještě k tomu všemu je to prostě všechno nehorázná legrace. Aneb který jiný seriál by si dovolil, aby jedna z hlavních postav byla osoba, co nenávidí židy, zrzky a hipíky a obdivuje Hitlera (ano milujeme Cartmana XD)? ()

Lazy87

Celkem ojedinělá věc své kvality, která mě nadchla především krutýma hláškama. South Park má své houzlo, asi ho někdy pojedu navštívit. .......... Po 20té serii: jo je to jiné, ale asi tvůrci rostou se mnou. Ačkoli ta poslední nuž byla trochu jiná. ()

M.4.K.

U vetsiny serialu se kvalita postupne snizuje.. South Park je pravy opak od prvniho dilu je lepsi a lepsi a posledni serie to jen potvrzujou.Jsem rad ze to neni bezduchy serial a doufam ze prekroci 15 serii :) ()

jakub98

Prostě nejlepší americký seriál. Vtipný, sprostý, zábavný, prostě super! Nejrozumější Stan, žid Kyle, Kenny, který umírá ve skoro každém díle a samozřejmě nejsprostší, nejzápornější Eric Cartman. Hermafrodit paní Cartmanová, paní Broflovská, nebo učitelka Čopsondiková......homosexuální pan Garrison, paní ředitelka to všechno se nachází v tomto seriálu. Česky je přeloženo 6 sérií. Kenny v jednom díle nezemře......."Zabili Kennyho" a odpověď je: "Parchanti"! 10/10 ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi