Vše začíná na pražském letišti, kam američtí agenti dopravili v želízcích majora Maisnera vyhoštěného ze Spojených států. Vrací se do svého působiště, Střední policejní školy, a to přesto, že byl za svůj "výkon" degradován na poručíka a jeho funkci velitele školy převzal čerstvě povýšený kapitán Hrubec. Maisner se ve škole shledá s bývalými studenty, kteří tu teď vyučují. Všichni jej vítají s nadšením a všichni od něj dostanou nějaký dárek. Zatímco psycholožka Kudláková, kterou přitahují velitelské typy, ztratila o degradovaného Maisnera zájem a vášnivě teď miluje Hrubce, pozornost na něj zaměří Boženka Vinklářová, která se rozešla s cikánem Štefanem a učí teď na škole daktyloskopii. Maisner vypráví, jak v Americe skočil z mrakodrapu, aby se ubránil návrhům Simony Ptáčkové. Také vypráví o tom, že dívku vyhodili v USA od policie. Skutečně Simona nyní provází po Praze americké turisty. Je mezi nimi i podezřelá trojice tvořená uhlazeným Profesorem, jeho tlustou pomocnicí Ofélií a mladý gangster. Maisner však není pronásledován jen ženami, ale také podezřelou trojicí vedenou Profesorem. Chtějí po Maisnerovi počítačový čip, který nevědomky propašoval ze Spojených států. Major však dá pašerákům najevo svůj nezájem, protože z nich má menší strach než z žen a jejich milostných intrik. Jak už to ovšem v podobných komediích bývá, vše směřuje v lavině více či méně bláznivých a vtipných epizod k závěru, ve kterém je major Maisner opět povýšen. (oficiální text distributora)

sethi

Dobře, podle komentářů, které jsem četla, jde o slátaninu nejvyššího kalibru. Ale já se přiznávám, že znám i horší….Ne, není to můj oblíbený film a nikomu bych ho nedoporučila. L.Potměšil je jako Maisner vtipný, to se mu upřít nedá.Ovšem aby postava fungovala, musí být vtipný i scénář a celý film.To už v tomhle případě neplatí! První díl vůbec špatný nebyl. Tady už se takzvaně vaří z vody. Některé scény vypustit, přidat jiné a pak by to třeba k smíchu bylo…..ale to už by jsme byli někde jinde ;) takže ruku na srdce: Koukat se na to dá, ale jenom jednou jedinkrát! ()

topi80

A já tomu dám klidně skoro plný počet, ač si mnozí cosi pomyslí o mé mentální retardaci. Protože tohle je tak neskutečně ujeté, že to hraničí s genialitou. Jakkoli z každého záběru kouká něco zcela imbecilního, já se při těch vpádech Maisnera do kanceláří, pobíhání náměstka v masce Mickey Mouse nebo hlášce "Tys byla v prvním díle kluk" a mnoha dalších scénách opravdu řezal na plné kolo. Mnohem víc než u jedničky. ()

Godhaj

,,Nemějte strach, spláchnu ho!“ Druhé setkání se svérázným majorem Maisnerem, Václavem u mě dopadlo trochu hůře než první díl. Je příjemné, že se setkáváme s postavami z jedničky, ale ty spíše paběrkují. Hlavní prostor má jako obvykle sympatický Potměšil a hodně přehrávající a trapní Sypal a Synková. Příběh se motá odnikud nikam, ale ještě jakž takž nějaký i je a dokonce má i vyústění. Většinu času však převládají hloupé a infantilní vtipy a pitvoření se. ()

Hawkeye666

Mé hodnocení by bylo odpad! kdybych neviděl třetí díl, kde je ta změs trapnosti a naprosté stupidity dovedena k "dokonalosti". PS: určitě si přečtete komentář uživatele Lucinkapes, jež zní: "...vynikající český film, skvost české komedie s vynikajícím hereckými výkony a našim jedním s nejlepších českých herců..." Jestli je takových diváků víc, z českou kinematografií to půjde dolu vodou. ()

Akvarista

polistopadová "komediální" tvorba pro mě asi navždy zůstane něco neuvěřitelně nevkusného, kýčovitého a nevtipného... vlastně je to takový obraz týhle společnosti a divili byste se kolika lidem, který znám se tohle líbí... Tady hodnocení už trochu pozbývá smyslu. ()

brzozin odpad!

Meisner je infantilní primitiv, Kuře bezmozek, Kudláková nadržená hajtra, Boženka naivní slepička, Hrubec vylízaná gorila. Mám pokračovat? Asi se nenajde druhý takový film, který by byl přehlídkou takových odporných kreatur. V tomhle panoptiku se nikdo nechová jako normální člověk. Tomu odpovídá i scénář, který je šitý na míru přesně takovým primitivům, kteří se ve filmu objevují. ()

offlineman

Z celé té trilogie asi nejlepší díl! Ale, že by to bylo něco extra, to taky ne! Moc by mě zajímalo, kde režisér Soukup ztratil to, co uměl ještě na začátku 90. let!!!! ()

AgnesDee odpad!

Jedno z nejhorších pokračování českého filmu. Vtipy se neustále opakují, je zde samozřejmě pověstný product-placemant a chování některých postav je na elektrické křeslo. ()

horor2

Druhý díl se mi ještě pořád hodně líbil, samozřejmě něco už se nám opakuje, ale kuře je stále k popukání :-) ()

ostravak30

Já teda nebudu tvrdit, že dvojka je horší než jednička. Podle mě jsou úrovní na stejno. Major Maisner je v Byl jednou jeden polda inspirován POlicejní akademií, ale v Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje! jsou americké westerny. Jinak ovšem druhý díl je více méně bez nějaké várazné dějové linky stejně jako v úvodním díle. Faktem ale je, že zatímco v jedničce Maisner alespoň měl nějaký cíl, ve dvojce je jím pouze převzít vedení, což mu ovšem do klína padá skoro náhodou. Vtipy jsou opět na úrovni inteligenčního kvocientu Kuřete. Jediné co se dá ještě ocenit je fakt, že není moc filmů, které by se zčásti odehrávaly v zahraničí. Filmařům se asi vyplatilo vypravit se do USA. Anebo poslali na dovolenou jen Ladislava Potměšila a nechali mu k dispozici kameru, kdo ví, alespoň tak na mě ty záběry působí. I tak je to ale v Česku spíše výjimečná záležitost. ()