Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

SkyCaptain

Tenhle film je fakt galerie osmdesátek. Tohle období totálního nevkusu v oblékání a neskutečně vlezlých písniček mám docela rád - má to svůj zvláštní styl. Film docela věrně vykresluje život tehdejších náctiletých žijících na sídliši a vytřískává z toho docela dost vtipných situací (na čemž má podíl hlavně Potměšil). Dojem z filmu, ale dost kazí hrozná patka hlavního představitele, kterou neustále strká do kamery když dělá že zpívá. Jo a taky ta písnička "discopříběh" je neskutečně teplá. Jéhehéhe, už nám jede naše tramvaj, nánánána, všecko je to správně načatý áháháháhá ()

paolito odpad!

Ještě teď když slyším skvělého šaumena Michala Davida a jeho hororové skladby tak se o mě pokouší smrt...FUJ! ()

Kolssteyn

Klasický příklad filmu, jehož jedni nenávidí, zatímco jiní mají rádi. Přináležím k druhé skupině... První buď je příliš mladá, aby nalezla špetku nostalgie nebo se snaží zoufale zapomenout, že jim to připomíná něco víc než jen z doslechu a druhá skupina za tím nehledá žádné duchovní poselství a jen si mile připomene realismus tehdejšího "socialistického" prostředí s výborným hereckým předvedením L. Potměšila. V podstatě obě divácké skupiny mají svou pravdu, což nevylučuje to, že se nad nimi skví film, který neunikl pozornosti ani jedněch, ani druhých.... a nejspíše právem. ;) ()

Heavyman

V Discopříběhu se najde pár vtipnejch okamžiků jinak nic, ale co na je něm úplně nejhorší jsou songy Michala Davida. Divím se, že ho po roce 1989 neukřižovali namísto toho aby dneska těžil z muzikálu co se jmenuje po jeho soudružské písničce. ()

Krchy

Zvláštní, že si skupina rádobyintelektuálů vybrala k věčnému zatracení zrovna tento film. Jedná se o prostý, ale uvěřitelný příběh ze života sídlištní mládeže osmdesátých let, který si na nic víc nehraje. No, možná v tom bude ten problém, pro některé se hraní si na něco evidentně stalo smyslem života. Ale já na to zvysoka se..kašlu a jelikož jsem to před dvěma dny znovu viděl na Nově a perfektně se nad panoptikem osmdesátých let bavil, tak tomu vrazím bez zardění čtyři hvězdy. To se vsákne :) ()

helloween93

Hodně podhodnocený film, přitom jde o českou klasiku z 80.let, která nejlépe vystihuje tehdejší generaci teenagerů. Ladislav Potměšil v povedené roli otce Hrušínského. Soundtrack Michala Davida se taky vydařil, a kdo říká že ne, tak tu dobu prostě nechápe. Vždy když to jde v TV, rád se znovu podívám. Všichni tomu dávají malé hodnocení, přitom na to tenkrát koukali. 4* ()

herák odpad!

všechno na nic..všechno..úplně všechno..k tomu ta hudba (ach bože)..jediný co (ani nevim jak to napsat) byl Potměšil v roli zoufalýho otce ()

MickeyStuma

Krásná česká osmdesátá léta, čas   dospívání a písničky v oné době   populárního zpěváka Michala Davida. Hudební   film Jaroslava Soukupa ani dnes nepřestává   bavit. Punc nostalgie září z každičkého   záběru, avšak zásluha je to, kromě   režiséra, především Ladislava Potměšila v   roli ovdovělého otce a hlavně Rudolfa   Hrušínského nejm. v roli puberťáka, s kterým   ty hormony pořádně třískaly. Na obou je   vidět, jak si ty role užívali. I když pro   Ladislava Potměšila to nebylo nic jednoduchého.   Několik zranění způsobených během   natáčení budiž důkazem. Jedná se o naprosto   nepřekonatelný film ve všech svých aspektech.   Dnes už to má dokonce i historickou hodnotu, neb   ukazuje, samozřejmě v čistě zábavné formě,   život mládeže v době bez dnes tolik   populárních mobilních telefonů, tabletů a   počítačů. Těmito technickými vymoženostmi a   hudebního hip-hopového stylu odkojená mládež   samozřejmě tomuto filmu nedokáže přijít na   chuť, to ale není nic nepřirozeného. Kdo   osmdesátky zažil, ví své a rád si s tímto   filmem onu dobu připomene. ()

Besyn

Ty písničky Michala Davida mají něco do sebe.A Soukup tehdy ještě byl celkem normální a netočil poldy a Dagmary.Tři hvězdy proto hlavně za to. ()

Jerryy

Asi moje lehká úchylka, ale mě tenhle film přijde jako úplně dokonalej. A Potměšil to je prostě PAN herec. ()

GIK

A to nejsem z Plně. Byl jsem tam asi třikrát. A přesto tak vysoké hodnocení? Ano, dokonce i to je možné. Už jsem to viděl párkrát v TV a včera znovu z DVD a furt se mi to líbí. Úsměvný příběh prokládaný povětšinou povedenými písničkami M. Davida (a to jinak tohoto pána nijak zvlášť nemusim). Sympatičtí herci v hlavních rolích i v pidiroličkách, např. učeň Kulíšek, několik skvělých scén, např. útěk mladého Horáčka z bufetu. Zkrátka je to za pět a hotovo! ()

yVANs

Já v té době nežil a přiznávám, že nemůžu hodnotit autenticnost. Pusobi to na mě ale tak, že takhle nějak to být mohlo. Ta frustrace způsobena jednak dospíváním a zároveň dobou z toho pro mě je cítit krásně. Prostředí diskoték, neonových pasáží,...ten super bufet. Beru jako takový retro, když mě naši vypráví ty svoje "Když my jsme byli mladí..." vidím tady tohle. Potměšil jako otec uplně skvělej. ()

cure

Film, ktorý možem vidieť x-krat a je jedno či od začiatku od polovice, alebo pred koncom. Možno aj preto, že na Slovensku nám Michal David nevyskakuje z konzervy a Rudolf Hrušinsky najml. bol ten najlepši výber do hlavnej úlohy. A samozrejme nemožno zabudnúť ani na Andy Krausa, ktorý tu však žial chýba v hereckom obsadení a rovnako mu zas tento film chýba v profile. Ide o dobrý mix príbehu a muziky, ktorému sa dá veriť. Pre mňa klasika za 90%. ()

-soch-

Žiadne veledielo, ale film, ktorý videlo takmer celé Československo a určite sa aspoň trochu pobavilo. Je smutné, že práve herec Ladislav Potměšil nakoniec zakotvil tu na Slovensku v hovadsky odpornom Kutyilovi Andyho Krausa. Mimochodom sám Kraus si v tomto filmíku zahral. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil