Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

Lajty

Pro mě jedna z klasik českého filmu. Ikdyž to není žádná zázračná pecka, Ladislav Potměšil se s rolí otce popasoval nejlépe jak mohl. ()

martins

V době vzniku výborné dílko, dnes vyvolávající už jen úsměv. Hudba Michala Davida, dokreslující atmosféru 80.let. Krásná slovenka Mariana Slováková, hity Discopříběh nebo Co my scházelo, jsi byla ty. Méně častá vysílání v tv, by filmu určitě prospěla. ()

krivkin

Film poplatný své době, dnes už to nikoho neohromí. Ale úplný odpad to není, minimálně za výkony Ladislava Potměšila v roli otce hlavního hrdiny a Karla Vochoče jako mistra z učňáku dávám 2 hvězdy. Disco nemusím a už vůbec ne "angažované disco" té doby. ()

Matamoroz odpad!

Michala Davida nevyhledávám, ale respektuji, že je komerčně úspěšný zpěvák prostředních kvalit. Nicméně koukat se na Nejmla Hrušínského, jak roztáčí svůj ,,příběh,, kominického učně v kulisách umírajícího Husákova a je trapný jako podebraný uher pod nosem opravdu nechci. Jediný stravitelný herec byl Ladislav Potměšil. ()

blondboss

O filme všeobecne sa hovorí, že keď vyvolá búrlivú diskusiu, tak sa jedná o známku kvality. V tomto prípade je to čiastočne pravda, lebo aj napriek príbehovej prázdnosti a jednoduchosti sa jedná už v podstate o kultový film, ktorý zbožňovala nejedna generácia. Duo Hrušinský-Potměšil absolútne ukážkové a pesničky Michala Davida boli v tom čase (a niektoré aj teraz, hlavne tie pomalšie) jednoducho nadčasové. Takže to hodnotenie mi príde zbytočne prísne. 60 % ()

shinbone

nechápu, že od discopříběhu uplynulo už tolik let, a v český kinematografii pořád chybí heavy metal příběh, hiphop příběh, techno příběh, punk příběh, indie-rock příběh a zejména lo-fi beats příběh. ()

Gwilwen

Když jsem jako mrňous poprvé viděla tento film, tak byl pro mě Rudolf Hrušínský nejml. se svým hárem a modrým tričkem s nápisem na zádech vrcholem frajeřiny. Prostě nevím, ale Discopříběh klidně bez odporu zkouknu i teď. Hudbu Michala Davida sice neposlouchám, ale tady sedí jako ulitá. A těch 45 % ve výsledném hodnocení je fakt krutě málo! ()

Pisoarec

Je tomu už pořádně dlouho, co jsem tady něco hodnotil, ale vzhledem k tomu, že příjímačky na filmovou vědu se blíží, musim trochu potrénovat muhehehe. Discopříběh patří mezi několik desítek vyvolených filmů z osmdesátek, které se pravidelně vracejí na televizní obrazovku a dokáží k ní vždy připoutak tisícovky diváků? Proč? Tolik muzikálů se v českých kotlinách zase neurodilo a když už, čeští filmaři si s tímto formátem nedovedli poradit. Jaroslav Soukup ano! Výběr těch nejlepších písniček od Michala Davida skvěle zapadá do děje a jasně vyplívá ze situacem jsou šity obrazu přesně na míru. Na mladého Hrušinského se dobře kouká, je naprosto uvěřitelný a Ladislav Potměšil zde podává jeden ze svých nejlepších filmových výkonů. Škoda, že svůj herecký talent ztratil někde v ordinacích ,,růžové zahrady". Tenhle film prostě nestárne a stále se u něj výborně pobavíte. Druhý díl má slabý příběh a je to jen chabý odvárek, bohužel. ()

elliniass

Nemám ráda českou hudební scénu ani oblečení té doby. Nemám ráda ani příběh a herecké výkony, co byly ve filmu předvedeny. No, stačilo říct, že prostě nemám ráda ten film (nepochopím, proč se Soukup rozhodl kdy natočit 2). ()

`barocco

Najprv dvoj hviezdickove hodnotenie upravujem na mierny nadpriemer. Kto tu dobu nezazil nech si dava trebars odpad. My pamatnici sme to vtedy skutocne tak zili. Zbirka s Davidom boli hviezdy, aj ked pozdejsimi pocinmi Davida sme sa uz celkom vsetci, najma rockovy odchovanci az tak nestotoznovali. Faktom ostava ze v dobe uvolnovania tzv normalizacie bol tento film sviezi vietor ktory naznacoval ze sa blyska na lepsie casy v nasej kinematografii. Samozrejme ze lepsi filmarske kusy prisli od inych reziserov, ale Soukupova generacna vypoved bola v tej dobe viac nez presvedciva. Bol to film ktory platal diery v zanrovom obsahu ktory jednoducho chybal v tej dobe. Ano filme sa stal klasikou. Pre niektorych viac, pre niektorych menej. Nie je to samozrejme ziadny skvost ale do odpadu ho davat si proste nezasluzi.... ()

Mufi315

Filmový muzikál z období 80. lét, tehdy považován za filmový hit, má být nyní stírán jako nějaký komunistický brak? Proč? Scénář Discopříběhu, pravda jest, je trochu plit¨ký, ale skvěle vystihuje příběh ze života mezi otcem pracujícím, starajícím se o domácnost i výchovu syna, který se toulá po nocím a tátovi to příliš neusnadňuje. Zároveň film plný úsměvů, stesku i lásky. Discopříběh ukázal, že láska může přínášet i zranění. Tato, jsou ale úplně jiná, než ta, jaká zažívá např. Hillary Duff v Amerických stupidně přeslazených romanťácích, kde si uměle hrajou na city jako Italské prázdniny nebo Moderní popelka. Věřím, že většina vás nemusí písničky Michala Davida, to ale ještě nedegraduje film. Disco tehdy letělo světem víc, než dneska třeba punk či Hip-hop, tak to prostě zůstane. Jaroslav Soukup měl ale vyměnit kameramana, neboť kamera byla hrozná, obzvlášť neustále zpívající Rudolf Hrušínský těsně před kamerou působil až otravně. Film jako takový hodnotím za **, ale protože Ladislav Potměšil hraje přirozeně a věrohodně a navíc jsem hrdý plzeňák dávám za *** (57 %). ()

Nerajohn

Dívat se přes hodinu na kvílejícího Hrušínskýho, který otevírá tlamičku při zpěvu Davida, je opravdu silná káva. Jediná hvězdička za Potměšila, který zachraňuje před odpadem. ()

Kindernay

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.. nádherný písničky Michala Davida, skvělej Rudolf Hrušínský nejml. a prostě super film, viděl jsem ho už mockrát a stejně se na něho vždycky rád podívám znovu. ()

Skretule

Kýč ale krásný kýč. Ještě k tomu vrcholné písničky M. Davida. Nevím jak vy, ale mě to tak hrůzné nepříjde. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil