Mladý číšník Michal, který pracuje v restauraci, se dostane do maléru, když je přepaden a okraden o tržbu, kterou měl na šéfův příkaz doručit do banky. Protože je v podmínce, je mu jasné, že mu nikdo neuvěří, a předstírá, že je vše v pořádku. Současně požádá o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si kvůli němu půjčí od nebezpečného veksláka Adamce šedesát tisíc korun. Protože půjčka je jen na týden a s dvacetiprocentním úrokem, začnou oba shánět peníze. Všichni, na které se obrátí, je odmítnou a Tomášovi se nepodaří prodloužit lhůtu splatnosti. Navíc ho dva Adamcovi kumpáni zmlátí. Náhodou kamarádi zjistí, že v přepadení má prsty jeho kolega Kadlec se svým zetěm, garážmistrem Burešem, který šmelí s ukradenými vozy. Michal zavolá Burešovi jako náhodný svědek, a ten je po krátkém váhání ochoten zaplatit za mlčení. Vzápětí však naivní mladíky oklame, a ještě se dostane na stopu Tomáše. Kamarádi vymyslí s pomocí Michalovy dívky Magdy podraz, kterým by vytrestali veksláckého šéfa i zdánlivě bezúhonné ničemy Kadlece s Burešem a předali je i s důkazy policii. (TV Nova)

Cibulka_C

Film se skvělou atmosférou 80. let a taky film, díky kterému se nám do paměti zapsali Lukáš Vaculík se Sagvanem. Cenim tuzexový oblečení, to se člověk fakt zasměje a rozhodně ve své době závidí. Příběh je taky super, nevím, možná je se mnou něco špatně, ale tohle se mi fakt líbí. Obtisklý obraz samotné doby, díky němuž můžeme poznat „prostě osmdesátky“. Ve filmu vlastně není jediná kladná postava, protože se všichni buďto hádají, nebo okrádají. Hlavně je to všechno hrozně naivní a trochu přitažený za vlasy. Jeden si jen tak nechá ukrást 60 tisíc a dělá, jakože se nic nestalo a všechno je úplně v pohodě, druhej si jen tak 60 tisíc půjčí, načeš je nechá vědomě v autě... kdo by si nechával 60 tisíc v autě? Oba dva se tak nějak chovají jako pěkní dementi. Ale snímek má prostě něco do sebe, je něčím kouzelný. - Tím něčím je samozřejmě atmosféra samotné Prahy, a to jak té noční, tak té během dne, kde se potulují různě pochybné existence anebo samotnými herci, kteří si spolu pěkně sedli. Tenhle film je skvělá oddechovka a příjemný/nepříjemný návrat do minulého století. Doporučuju. ()

shinbone

vaculík a tofi si kamarádem do deště získali celou jednu generaci fanynek a to se nestane jen tak náhodou..to je známka punku! ()

wowylgu313

Oproti dnešním je to luxus ale srovnávat to s kousky toho roku je už horší ... No dávám horší 4 hvězdy. Těch 70-75% by to dalo. Na film jak jedničku tak dvojku se pravidelně koukám jednou za rok/dva. Nikdy nejsem zklamaný. Stalo se to takovou mou tradicí. Protože ta jednoduchost té zápletky a přitom originalita nemá ani dnes mezi filmy pořádnou konkurenci. Zamilovaný jsem i do toho stylu, který jsem já osobně nezažil. Narodil jsem se totiž 91 ... ;-) Sagvana i Vaculíka mám opravdu rád až do dnešní doby. Hudební doprovod... Říkejte si co chcete ja si vždy do rytmu prstem nebo nohou odklepaval. "Mám kamarády do deště" prostě moc rád. :) ()

shark05

sagvan Tofi a Lukáš Vaculík jsou suprová nerozlučná dvojka Je to film u kterého se skvěle pobavíte i když máte špatnou náladu . prostě typický český film z roku 1988.Ten co má rád srandu a napětí si příde na svoje. ()

Dexter666

Nech je ako chce, tento počin je pre mňa klasikou, ktorú zhliadnem s periodicitiou cca. jedného roka zas a znova. Na hraniciach topiacich sa ľadov socializmu vznikol príbeh, ktorý dokáže stále pobaviť. Vaculík a Toffi boli za mlada sympaťáci, naopak Hryc a Augusta sú vybratí za sviniarov výborným okom. K tomu tie starožitné piesne od Mariky Gombitovej, Riša Müllera a nakoniec aj klasický song Dávej ber stoja za to. Neváham so styrmi hviezdami. ()

John Dunbar

Praha koncem 80 let. Autentické, uvěřitelné, v tempu, na ČSSR poměry akční a dokonce místy i vtipné. Do toho všeho našlápnutá Patejdlova a Balážova muzika. Stručně a jasně ... v 88 kinohit , jako prase. Tohle, že je Soukup??? Neuvěřitelné. ()

Texxa odpad!

Jeden z filmů, na který jsem hodně alergická. To odporné české podrazáctví, veksláctví, Tofi s Vaculíkem, hudba, doba, ve které se film odehrává.... A někteří se nebojí označit film jako českou klasiku. Smutné. ()

Delmondo

Tohle už je zkrátka legenda, film co mě provází od dětství a nikdy mě neomrzí. Vaculík a Tofi jsou sympaťáci každým coulem a ze sraček ve kterejch jsou se prostě musejí dostat. K tomu pořádná porce osmdesátkový reality a humoru a jednoduchej odpočinkovej film je na světě. ()

pold odpad!

1. Nevkus 80-tek. 2. Marasmus a šeď po 40 letech se sovětským svazem. 3. Sračková hudba. 4. Vaculík a Tofu. Bluueeeee.... ()

rigby

Předchozí filmy s Lukášem Vaculík se mi celkem líbily, tento je bohužel výjimkou. Ani v době svého vzniku jsem ho nemusel a platí to i dnes. Velmi plytký, nenápaditý příběh o dvou podvodníčcích. Dnes to nemá ani kousek vtipu a jedná se jen o nudu. ()

mnaucz

Na film jsem se díval nejprve skrz prsty, ale po zhlédnutí uznávám, že to není tak špatné. Nikdy jsem obdobné filmy moc nesledoval a ani je moc nemusím. Ale tenhle film zase tak špatný není. Nejvíce mi seděl Karel Augusta. ()

PTuranyi

Vcelku príjemný aj keď len mierne nadpriemerný film o príhodách dvoch kamarátov, ktorí sa dostanú do problémov a smola sa im lepí na päty. Herci pôsobia hodnoverne na rozdiel od príbehu, ktorý sem tam kríva na jednu nohu. Povšimnutie si zaslúži Karel Augusta v roli podvodníčka. Andy Hryc mu sekunduje v úlohe jeho zaťa. Obraz sprevádza výborná hudba korešpondujúca s dobou vzniku. Beáta Dubasová, Richard Muller, Vašo Patejdl. 70% ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil