Musím se přiznat, že tahle "soukupovka" mě nedostala tolik jako jiný jeho kousky z osmdesátek a když jsem přemýšlel nad důvodem, tak jsme došel k názoru, že mě byl cizí příběh. Přeci jen kamarádství nebo sny versus učňovská reliata za socíku mě jsou tematicky bližší než bytový čorkaři. Navíc jsem měl dojem, že ve filmu je víc scén na náhodu než je zdrávo. Samozřejmě vidět všechny ty kluky z tehdejší FAMU, co jsou dneska taťuldové, až na Vláďu Dlouhýho (RIP) s těma šílenejma neučesama, to je taky obohacující, no a ty osmdesátky, ty prostě Jarda Soukup vytetoval do každýho svýho filmu parádně. Ještě k Tatianě Kulíškové, v osmdesátkách byla účastnící mnoha klukovských snů, ty jo, ale dneska..... tomu se říká posun, málem bych jí nepoznal.(19.3.2015)

4 hvězdičky jsou pro mě nutnost, protože filmy Jaroslava Soukupa z 80. let věrně ukazují tehdejší dobu, narozdíl od dnešních čím dál nesmyslnějších snímků. Navíc tento film i Vítr v kapse jsou velmi drsné a s hlavními hrdiny se nikterak nemazlí.(2.5.2007)

FIlmy pro mladé s Vaculíkem se mi vždycky líbily. Láska z pasáže není vyjímkou a patří mezi ty lepší.(11.5.2008)

• BoPo

Chýbal Tofi, a tým pádom to nebolo to pravé orechové.(19.5.2010)

• Zdeňka

První * pro Lukáše Vaculíka - mám pro něj ohromnou slabost a druhá * za tu nádhernou písničku (mě nezajímá, že nemáte rádi Michala Davida) Vozíme se po schodech, líbáme se v podchodech, jdem dál svou pasáží ...(18.2.2008)