Osmdesátá léta Československého filmu patřila především filmům o mladých a pro mladé. "Láska z pasáže" režiséra Jaroslava Soukupa je kriminální drama o chlapci, který se dal do party se zločinci a dojíždí na to. Soukup nikdy sice nebyl tak ostře kritický, jako Vít Olmer (myslím tím 80. léta), ale přesto se na jeho osmdesátky dobře kouká. Netradičně drsný konec. Skvělý Lukáš Vaculík. 75%.(2.5.2008)

Další slušná podívaná s Lukášem Vaculíkem. Nezažil jsem a ani neznám dobu kdy se tento film odehrává, ale film dobu více méně slušně vykreslí a snad každý čech ho viděl.(4.6.2006)

Já tu dobu zažila:-) ten film hodně letěl a klidně to tak mohlo být, tomu věřte. No a Lukáš Vaculík, to byl idol:-)(14.3.2014)

FIlmy pro mladé s Vaculíkem se mi vždycky líbily. Láska z pasáže není vyjímkou a patří mezi ty lepší.(11.5.2008)

Prečo tomuto filmu všetci vyčítajú akýsi boľševizmus ? Veď dnes to máme úplne rovnaké. Ibaže digitalizované. - A za TATIANU prideľujem aj piaty byt. (26.10.2012)(26.10.2012)

• - Celý projekt začal námětem „Felicie“ o vekslácích z 80. let, který předal Miroslav Vaic Jaroslavu Soukupovi, který jej přepracoval na celovečerní snímek. (Monco)

• - Coby návštěvník baru se ve filmu se objevil i zpěvák Michal Penk. (carott)

• - Menšie úlohy stvárnili aj skutoční "pankáči", kvôli čomu sa o film začala zaujímať aj Štátna bezpečnosť. Dramaturgička Věra Kalábová musela ísť dokonca na výsluch a podať vysvetlenie. (Raccoon.city)