Z mladého čističe oken se stane tipař bytových zlodějů. Podaří se mu začít nový poctivější život?  Devatenáctiletý Pavel Kříž tráví veškerý volný čas v pražských pasážích, bistrech a na diskotékách s partou zloděje Robyho. Pavel sice má maturitu, ale pracuje jako čistič oken, přičemž velkou část jeho příjmů tvoří zisk z podvodů, šmeliny a krádeží Robyho party, které dodává zaručené tipy. Není tedy příliš nadšen, když mu vedoucí úklidu přidělí mladou brigádnici Janu Hálkovou. Přestože se dívka netají nechutí k Pavlovu způsobu života, vznikne mezi nimi křehké citové pouto. To však nemůže vydržet v prostředí, v jakém se Pavel pohybuje. Mladík se dostává do stále větších problémů - část Robyho party je dopadena policií a on nemůže sehnat peníze na vrácení dluhu. Situace se vyhrotí v okamžiku, kdy parta zlodějů unese Janu... (oficiální text distributora)

Delmondo

Oblíbený film z dětství od Soukupa ve kterým hraje klasicky Vaculík a místo Tofiho jsou tady Vašut, Dlouhý a Vetchý. Není to sice taková sranda jako Kamarád do deště, ale zas je to lepší než Vítr v kapse. ()

rigby

Mladý Vaculík, toho jsem v té době hodně žral, stejně jako spousta jiných. A Láska z pasáže, to je dneska snad klasika filmů pro teenagery z osmdesátek. I když já to viděl ještě jako mladší, pak už jsem přece jen zbožňoval trochu jinou hudbu a styl života, než je ukázán v tomto filmu. Ale film se mi líbí dodneska. ()

PTuranyi

Ďalší film typu Kamarát do deště, Discopříběh, Bony a klid o živote mládeže v šedej zóne v 80-tych rokoch. Príbeh Pavla, žijúceho na vlastnú päsť, privyrábajúci si dohadzovaním cieľov pre bytových zlodejov. Celkom dobre tu vidieť uvoľnenie 80-tych rokov na zobrazení sivej ekonomiky: bony, hazard. Pavlov život však skríži Jana, ktorá zháňa brigádu lebo ju nezobrali na vysokú školu. Ich spolužitie je komplikované, ale celkom prirodzene prerastie do romantického vzťahu. Záver však už je v socialistickej réžii. Zlodeji sú potrestaní, ale pre Pavla má príbeh tragický koniec. Kvalitná produkcia sa postarala o dobrú atmosféru podfarbenú anglickými piesňami Mira Žbirku a samozrejme Michala Davida. 70% ()

Xylobalsam

Cekal jsem malo, ale nakonec z toho byl docela nadprumerny film, verne odrazejici zivot mladych. Soukup ukazal, ze netoci jenom propadaky. ()

vykyn

koukatelný snímek..i když asi nevypovídá a naturalisticky neobhajuje svou dobu,tak si myslím,že jako film o mladých lidech v 80.letech je to vcelku nepropagantistická záležitost..tak to asi bylo nějak..pokud si odmyslíte ty příslušníky VB a pod..tak je to docela dobrá kriminálka s romantickou zápletkou a smutným koncem.. ()

Fenk

Frajer Bukáš tu tentokrát řádí bez Kofiho. S kýblem a stěrkou v ruce a s kočkou po boku srká kolu na hektolitry, neustále naráží na "otevřený vrata" a do toho duní Davidův soundtrack. Hlavní ale je, že sem se dobře bavil. ()

Spike86

Nemá to zas takový spád, bylo by to tak na 3*, ale za ten peknej konec s písničkou Nesnáším loučení :) davám hvězdu navíc. 70% ()

SkeeveTulp

Osmdesátá léta ve velkém městě. Šedé město, šedí lidé, z nichž někteří se pokoušejí nebýt šedí, ale marně. I ti "zločinci" jen plují v šedi, ale v rychlejším pruhu. A nikdo z nich nevidí cíl. Někteří ještě hledají, doufají, jiní už to vzdali a snaží se jen přežít. Z dnešního pohledu je to možná odpad, ale pokud by se jen trochu poupravily reálie, mnoho lidí by se v tom mohlo poznat. ()

montel

Pavel (Lukáš Vaculík) pracuje v Praze jako čistič oken. Jednoho rána když příjde do práce mu vedoucí dá na starost mladou brigádnici Janu (Tatiana Kulíšková). Vzájemná nevraživost postupně přeroste v lásku. Jana ovšem netuší, že Pavel má opletačky se zákonem. Díky svému zaměstnání dělá tipaře bytovým zlodějům, kteří ho pomalu ale jistě topí ke dnu...Lukáš Vaculík v další roli lamače ženských srdcí. Film je typický pro 80. léta. Nechybí zloději, veksl, vydírání a podvody. Do toho všeho příšerná hudba Michala Davida, na kterou jsme ale z těchto filmů zvyklí. 60% ()

valinka

mám ráda dodnes nebyla to SSM agitka ale pravý opak.No a Vaculík pro nás pubertačky nou coment. I hlášky Kam všichni ti lidi jedou?? do práce ty vole ()

Filatov

Další Soukupův film, kterej se mi prostě líbí. Vekslařina jak se patří, atmosféra Prahy osmdesátejch let jak u takovýho filmu čekám, hudba oproti jiným jeho filmům slabší ale aspoň to zachraňuje závěrečné Nesnáším loučení od Michala Davida. Vetchý a Vašut jsou skvělí a Lukáš Vaculík se na tyhle role prostě hodí a nutno uznat, že mu tenhle typ rolí jde i bez jeho pozdějšího kolegy Sagvana Tofiho, i když bych i Sagiho tady klidně rád viděl. :-) ()

pindruche

Jednou za čas tenhle film snesu. Jen pořád nějak nerozumím vztahu mezi Lukášem a Tatianou. Já jim tu lásku prostě nežeru. Myslela jsem, že se to léty změní, ale ne. Navíc na mi vždycky Tatiana přišla jako stará-mladá. ()

zeleznak

Jak ohvezdickovat neco, co jsem na tajnaka videl v 7, 10 a ofiko v 15, naposledy ve 40🤔? Jednoduse. Do 15 to bylo za 5*, dnes jako prijemne reminiscence starych casu za 3. ()

poleno

Hlavně, že v dnešní době se točej ty největší skvosty, co česko-slovenská ''kinematografie'' zažila. Dřív většina filmů měla nějaký potenciál (i když některé nebyly provedené dokonale), lidi je měli rádi, kvůli tomu, že byly ze života, a z většiny obsahovaly i reálné situace, se kterými jsme se mohli ztotožnit (empatie k hlavním postavám, báli jsme se, smáli jsme se). Mám pocit, že u současných českých tzv. ''filmů'' to moc nejde. 100% ()