Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

pollstro

Filmová vize dospělého Petera Pana fungující jako pokračování známého příběhu z prostředí Země Nezemě. První hraná adaptace známého pohádkového dobrodružství v sobě ukrývá možnost rozvinout původní námět a přijít tak s novým příběhem. Spielberg avšak nevyvíjí žádnou hlubší snahu zapojit kouzlo a atmosféru původního příběhu do změněného světa. Všestranně spojité dobrodružství, které svým obsahem cíleně míří na dětské publikum směšnými, umělými a šílenými gagy, jejichž množství vyčerpává divákovo pozornost. Film nabízí několik líbivých momentů obsahující známou Spielbergovu filozofii úžasu filmového světa, který přesto působí umělým a přestilizovaným dojmem, přičemž v samotném jádru je cítit setrvačnost sentimentálního vyprávění a neschopnost přijít s novým obsahem - neměl Spielberg přece jenom předělat původní příběh? Filmu především chybí živost, lehkost a sebedůvěra ve vlastní obsah. ()

rln

Velice příjemný dětský film i pro dospělé. Bohužel mnohými nedoceněný.Výprava+hudba+Hoffman=*****. ()

nash

Velice zábavná pohádka. Spielberg dokazuje že má neuvěřitelnou fantazii, ale ve filmu se vyrovnává i se svým osobním traumatem z dětství, kterým je jeho vztah s otcem. Nezapomenutelný je Dustin Hoffman, v záporné roli piráta Hooka. A Julia Roberts se svými 10 cm výšky je ještě krásnější než obvykle. ()

Vosje

Tento film evidentně předpokládá u diváků znalost příběhu Petra Pana, což je v anglicky mluvících zemích samozřejmost, u nás však spíše vyjimka (neberte, prosím, v úvahu Disneyovské paskvily na toto téma). Patřím k těm šťastným, kteří původní pohádku četli, takže jsem se v příběhu dobře orientovala, nicméně moc se mi to nelíbilo. Ty hvězdy jsou spíš za herecké výkony a za pár okamžiků, které mi pohádku hezky připomněly (tleskající maminka s dítětem při čtení knížky). ()

Skeevee

At si rika kdo chce co chce, me tohle, kdyz jsem byla mala, bavilo. Dneska uz by to asi tolik neuspelo, ale tenkrat to melo sve kouzlo =) ()

vasek.raul

Hodně pohodový film. Robin Williams hraje výborně. Julia je neodolatelná "absinthová" víla. Dustin v roli Hooka stojí opravdu za to. Podle mě je tohle nejlepší zpracování příběhu o Petru Panovi. ()

Misterioso

Hook - další z řady filmů Stevena Spielberga pro celou rodinu. I když v tomhle případě bych spíše řekl, že je film vyloženě mířený na děti. Technicky je to zvládnuté dobře (byť triky mi ve srovnání se s těmi současnými přišly pochopitelně docela zastaralé), hudba Johna Williamse je po většinu stopáže dobrá a herecké výkony (hlavně ďábelský Dustin) jsou také povedené. Celkově je to ale jeden z těch Spielbergovo slabších kousků. Ale děti budou asi nadšeny. ()

DaNvYto

Pro mě je to srdcovka z dětství. Věřil jsem ve filmu všemu... Zemi nezemi, jejím kulisám, hudbě i vílám! Je to velmi nedoceněný film se skvělím obsazením, výkony i vizuálním zpracováním. Atmosféra po tolika letech dojemnější než dřív. Pro mě jednoznačných 5. Lepší filmové zpracování pana Pana nenajdete. ()

PeteBuck

Priznám sa, že tento film bolo pre mňa útrpné sledovať. Spomínam si, že som to začal pozerať ako decko, ale po desiatich minútach som to zabalil, asi preto, lebo som to začal pozerať 20 minút po začiatku a už som absolútne nechápal, o čo tu ide. Po dobrých 25-30 rokov som tomu dal šancu a treba povedať, že to bola príšerná nuda. Spielberg urobil rozprávku s takou šialenou výpravou a tak prešpikovanú mnohými detailami, že z toho bolela hlava a iba sa v tom človek strácal. Neviem, aká bola cieľová veková skupina, ale to by snáď dali tak decká pod 10 rokov, možno aj menej. Dosť sa čudujem, že rok predtým urobil Indianu Jonesa a poslednú krížovú výpravu, ktorú považujem za najlepšiu a zároveň produkoval oveľa lepšie filmy pre deti, na ktoré by sa ale mohli pozrieť aj dospelí a bavili by sa: The Goonies a Young Sherlock Holmes. Spielberg si strihol vlastnú rozprávku, ak nepočítam E.T. a dopadlo to zle. Opäť používa svoj koncept rozpadnutej rodiny, či disfunkčnej rodiny (použitý už miliónkrát - Blízke stretnutia, E. T., vlastne aj Indy) a už to  začína otravovať. Akoby všetci žili v jednej zasranej mizérii. Nezachráni to ani skvelý Robin Williams, či Dustin Hoffman ako Hook. Aj samotný režisér povedal, že toto sa mu nepodarilo. Veru nie. Lebo ak radšej čumím do mobilu ako na film, tak je zle. ()

xander

Spielbergova adaptácia knihy o petrovi panovi, s hviezdnym obsadením, sľubuje mnoho. Avšak nato aký je film dlhý, sa v nom strašne málo deje. A tak z predpokladov na vynikajúci fantasy film, je len dosť priemerná zábava pre deti. ()

Fill16

Mistr tesař se někdy utne. A to tady. Je to pěkné, takové pohádkové, vizuálně nádherné - ale všechno je to takové divné a natahované. Tu délku prostě nikdy nepochopím... Stevene, tohle mi už nedělej prosím...:-) ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)