Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

shereen

Obcas staci k tomu abyste milovali prumerny film jen to ze ho vidite ve skolni druzine v sedmi letech a jite k tomu pribinaka. ()

Tomo

Amíci ty pohádky prostě neumí. Hlavně aby tam byla spousta triků, barev, a takzvaná fantazie a amík je spokojený. Já vidím jen draze natočenou slátaninu, mrhání penězi a nudu. S čerty nejsou žerty, to je pohádkový vrchol, tohle dno. Ale amík by to asi nepochopil.. ()

Haide

Tak nevím. Ono kdyby to nebylo "pokračování" notoricky známé pohádky, bylo by to supr. Mám s tím však zásadní problém. Petr Pan je pro mě obrovsky zvláštním symbolem dětství. Pravého dětství. Sice souhlasím s tím, že člověk je vždy tak starý, jak se cítí, ale... Dítětem jsme jen jednou. Tedy pokud nejsme Petr Pan. A že by se onen Petr Pan rozhodl dospět? To je pro mě naprosto nepředstavitelné, nepochopitelné a nepřijatelné. A s tím padá celá zábavnost filmu. ()

Ondr@932

Čekal jsem od úspěšného režiséra větší lahůdku, ale budíž no. Dalo se na to dívat, ale vícekrát už bych to vidět nemusel. 50% ()

chlebos

Jako dítě jsem byl nadšen a film se mi dost líbil. Kdybych byl rodič nenudil bych se o nic méně. Film pro ty, kteří si nepřestali hrát. ()

Trixi

Kdo by někdy alespoň na chvíli nechtěl být Petrem Panem. Snít s otevřenýma očima a létat i bez křídel. To je svět fantazie, kterou tenhle film otevírá. Stačí jen mít svou šťastnou myšlenku. ()

Acrobat

prilis dlhe, prilis nudne, interiérové básnenie nad prózou, sceľovanie rozbitých vzťahov v rozprávkovom šate, ktorý Stevenovi absolútne nesedí. ()

Mik_e

Srdeční záležitost, tuším první film, který jsem měl tu možnost vidět v kině. Je to trochu přeplácaný, ale překvapivě zábavný a ve výsledku funguje. Herci dobří, především Dustin Hoffman. ()

Khalia

Jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. A dodnes k nim patří. Díky němu jsem stále dítětem a vím, že existuje místo, kam se vždy lze jako dítě vrátit. Děkuju, Země Nezemě! ()

donkocicak

Vynikající film pro celou rodinu... Williams i Hoffmann jsou naprosto skvělí! Viděl jsem asi 5x a nikdy mě to neomrzelo. A pokud náhodou narazíte na vynikající dabing s Viktorem Preissem, budete též mile potěšeni. ()

TomJ

Toto bol film mojho detstva. Perfektne obsadenie a vykony hercov. Nadherny pribeh a ... Je to jednoducho za ***** ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)