Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

Harald

"Petře, vždyť ty jsi pirát!" Nevím, jestli se minul Spielberg nebo diváci, ale pro mne to není dětský film, ale film pro táty, kteří své děti ztrácejí. Krásný souboj s návratem do fantazie u (ne)prostřené tabule (s nezapomenutelnou nadávkou "Ty sople z psího nosu!")... A taky čený humor při pirátském bassebalu ("Hrajeme podle pravidel mistra Jacka!") je pro mne nezapomneutelný. Sám se pirátem stávám, ale ještě to nechci vzdát. ()

bass

Místy je snímek tak pro malé děti ,ale na jeho závěru je poměrně napínavý a originální. Když jsem si na obalu přečetl ,že Hoffman bude Hook tak jsem si říkal ,že to asi bude pirát ze kterého strach určitě nepůjde opak byl pravdou. ()

boqvai.

Tohle jsem v detsvi sledoval celkem casto, prestoze nemam pro americkou pohadkovou tvorbu pochopeni, tak tohle jsem si uzival. Ikdyz jsou zde na prvni pohle patrny urcity vlastnosti postav, ktery v nasich pomer chybi, tak i pres to je to dobre stravitelne a clovek se u toho hezky pobavi.. ()

(fjw)

Ale jo, je to Spielberg přece... hlavní zásluhu má na tom John Williams, který se postaral o skvělý soundtrack:) A Dustin Hofman září:) ()

CrazmydRed

Myslím, že každému kto čítal Petra Pana, či už fanúšik alebo nie, stáli pri sledovaní tohto "spracovania" vlasy dupkom. Peter Pan odišiel z Neverlandu? Vyrástol a oženil sa? Zabudol na všetko? A nakoniec sa vrátil späť, len aby sa stal členom gangu skejťákov a pomstil chudáka Hooka? Mám dojem, že niekto v Hollywoode nevie, čo od dobroty.. Oh, a mimochodom, ako môže mať "toto" o 5% viac ako Peter Pan? ()

TerP

Julia Roberts jako zvoněnka. Už jen tohle tenhle filmu mě vyzvedl do překrásných výšin filmového nebe. // Trochu přeháním, ale líbí se mi to. ()

hadouken

Koukal jsem na tento film jako malý kluk a rád si ho pustím i dnes, neříkám, že je v něm velká filosofie a neříkám, že mě něco naučil, ale byl rozhodně úžasnej. Mám tento film vážně rád a smrt Rufia mě vždy hrozně dojala... ()

Víteček

Tenhle film jsem v mládí miloval. Měli jsme ho i na kazetě a já vždy doufal, že se najde nějaký důvod proč ho sledovat. :-) Teď, s odstupem (viděno 27.8.), už zaznamenávám dost nedostatků, ale mé dětské vzpomínky nejde tak snadno pohřbít. EDIT 30.07.2020 Dobře ubírám hvězdičku. Nelze to hodnotit jen z nostalgie a po dalším shlédnutí je potřeba přiznat, že je to opravdu prostě jen OK rodinný film. ()

nikkittka

Jediný Spielberg,kterého bych bez váhání označila za špatného.Dobří herci jsou zde trapní,výprava otravná a režijní mistr se spíš nudí,takže ani režie to nevytrhne.Špatné,špatné... ()

Petr59

Tak je to taková pohádka. Hvězdné obsazení filmu přidalo na kvalitě, příběh je také kvalitní. Ale spíše to zpracování je chvílemi taková až moc pohádkové, chvílemi je ten film moc rychlý. Hlavně ten začátek je tak rychlý, že člověk ani pořádně nepostřehne co se děje. Chvílemi je příběh i takový nečitelný. Ze začátku jsem třeba vůbec nechápal, jestli si Petr uvědomuje, že byl někdy Petr Pan, protože na řeči Vendy vůbec nereagoval. Ale jinak dobré. Nebýt těch nedostatků, tak z toho mohl být špičkový film. Ale nad průměrem se drží. ()

martins

Výborný film o Petru Panovi, Zemi Nezemi, kde děti nikde nestárnou a hlavně o proradném kapitánovi Hookovi, pokračovaní knihy o tom, co se stalo, když se Petr Pan zamiloval do Moiry, vnučky Wendy. V roli Petra Pana zazářil Robin Williams, kterému tyto filmy vyloženě sedí(viz Táta v sukních nebo Jumanji), ale ještě lepší výkon předvádí Dustin Hoffmanna v roli Hooka. Velmi solidní podívaná. ()

Gig

Příběh Petra Pana převyprávěn z pohledu rodiče, co nemá čas na své dítka. Jeden z mnoha filmů, kde Robin Williams řeší rodiné problémy po svém. Mám rád filmy s ním, ať už Tátu v sukních nebo ten o robotovi, co se cítí člověkem... Tady navíc je film posvěcen režií Stevena Spielbega, hudbou božského Johna Williamse, který napsal takové skvosty jako Superman, Star Wars a mnoho dalších... Dustin Hoffman jako kapitán Hook tedy Hák je báječný. Země nezemě je kouzelně vykreslena. Kluci jsou skvělí v čele s oním černým tlouštíkem.... Pro mě pohádka nepohádka jako hrom. ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)