Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

Brejlil

Není to Spielbergovo veledílo, a také není příliš nosné (myslím, že Petra Pana zas tak moc lidí u nás nezná), ale je tu kvalitní výprava, Robin Williams se nepitvoří, ale hraje, a Dustin Hoffman je rozkošně rozpolcený ve své roli zlého, ale v podstatě pozitivně působícího kapitána Hooka. ()

Lilloos

Spilbergovy zkušenosti jsou patrné z každého okamžiku, technicky je film vážně povedený. Například scéna, kdy Ztracení kluci poprvé poznají Petra Pana, patří k nejdojemnějším ve svém žánru. Jenže prosťoučký příběh takhle dlouhému filmu jednoduše nestačí a já se (i přesto značné množství zdařilých hlášek) celkem nudila. "Druhá hvězda zprava a pořád rovně až do rána." ()

husokachna

Těžko se objektivně postupem času dívá na lásku z dětství. Jelikož jsem byl jeden z těch Petrů Panů, kteří se bojí dospět, rezonovalo ve mě poselství Hooka obzvlášť silně a možná trochu jinak než mělo. Každopádně v té o tolik jednodušší době neexistovala objektivita a člověk dokázal milovat naplno. Takže navzdory všem subjektivním nedostatkům, navzdory faktu, že se to Stevenovi trošku rozpadlo pod rukama, navzdory nelogičnostem a kolísání tempa vyprávění a nakonec navzdory otřesnému porevolučnímu dabingu (který znám zpaměti a svým způsobem miluju), mi tahle láska zůstala a když jsem včera pouštěl Hooka svým dětem, držel jsem v mnoha chvílích slzy (abych nemusel horko těžko vysvětlovat, proč tatínek pláče) a užil si tu krásnou výpravu, silný příběh, parádní triky, prostě výlet do Země Nezemě se vším všudy, naplno. ()

Horak

Americky pohadkovy pribeh, ktery me jako decko totalne dostal. Kratce po revoluci byla navsteva zapadniho filmu stale jeste svatkem a detske oci meli stale jeste v pameti sadisticke ruske pohadky. Prave proto na me tehdy Hook pusobil tak uzasne. ()

Vilg

Úsměvný film z doby, kdy Robin Williams ještě hrával a na jeho mladickém kukuči se daly stavět zajímavé eskapády. Srdeční záležitost. ()

Mona-Lisa

Má dětská duše nemá problém sympatizovat s přerostlým dětským pohádkovým hrdinou. Jen, kdyby ho neztvárňoval pitvořící se Robin. Hlavně jsem mu nevěřila jeho workoholického "nevěřícího Tomáše", který trošku jukne na své děti a s dramatickou hudbou si za vteřinu uvědomí svou chybu, "bad guys"- i když jen v pár okamžicích - nebudou jeho parketou. Moc se mi ale líbí samotný nápad, samozřejmě všudy přítomná úžasná hudba (v naprosté symbióze s filmem) a Julia :-) ()

Bozvav

krásná a inteligentní pohádka pro větší děti a dospělé. Nádherná výprava, hudba, kostýmy a poutavý příběh. Za mne 85%. ()

vito_corle

Hook patřil mezi mé oblíbené filmy, když jsme byl kluk. Kouzelný příběh, kde se fantasii nekladou meze. Robin Williams jako Petr Pan, Dustin Hoffman jako kapitán Hook to byla skvělá volba.  Pohádkový příběh o nestárnoucím klukovi je pořád fajn. 4 hvězdy ()

Joll

Do světa Petra Pana se podívám kdykoliv znovu! Myslím že tohle je přesně ten druh filmu který se líbí více až na několikáte shlédnutí.70% ()

Heroine odpad!

Tak dobrý režisér, tolik dobrých herců, taková jistá předloha... A výsledek? Téměř nekoukatelný trapas, plný kýče a prvoplánového podlejzání dětem. ()

helloween93

Peter Pan je vlastně zestárlý businessman, který nemá čas ani na svou rodinu...Spielberg si tuhle dětskou klasiku natočil podle sebe, v roli Hooka se předvedl Dustin Hoffman a nám divákům byl naservírován 2,5 hodinový rodinný film o jednom odvěkém nepřátelství (Peter Pan vs Hook). Nevím jak vám, ale mě se to fakt líbilo. Robin Williams tyhle rodinné komedie umí. 4* ()

P.J.2

Jako jeden z mnoha jsem na tomhle vyrůstal a tím pádem jsem si naplno neuvědomoval až dětinský sentiment kterým je tahle pohádka protkána. Ale i teď občas kouknu, vypnu mozek a jen si užívám tu nostalgii. ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)