Úspěšná a divácky oblíbená hořkosladká komedie o životě, v níž hlavní roli hraje láska, odvaha, smích i smrt. Film vznikl podle scénáře Haliny Pawlowské, která tu čerpala inspiraci ze svého vlastního rodinného zázemí. Autorka v něm s humorem a ironií sobě vlastní, ale i s pochopením a soucitem vzpomíná na svého otce a další svérázné a zemité příbuzné, pocházející ze Zakarpatské Ukrajiny, na své mládí a s ním spojené nešťastné lásky a ztracené iluze. Vše na příběhu Olgy, jejích přátel, rodiny a vrstevníků, odehrávajícím se v průběhu dvaceti let, které prožívalo Československo po ruské okupaci. Peripetie hrdinů jsou nahlíženy s ironií a humorným nadhledem. Střídají se zde bouřlivé komediální situace se slzami. Hrdinové této komedie však už ví, že nepodlehnout, nevzdávat se, mít rád a nezapomenout se smát je platné a dobré… (Česká televize)

LexBarker

Trapný film o Ukrajincích v Čechách, kde hrají převážně nesympatičtí herci, mě nezaujal ani před lety, ani teď. ()

bari68

To, že Ivana Chýlková sa radí medzi českú hereckú smotánku asi už vieme,ale aj tak nám svoje umenie znovu dokazuje.Toto ale až tak doslova neplatí o Milanovi Šteindlerovi , ktorý nás milo prekvapil svojim režisérskym citom pre súlad komédie a drámy , resp. komických a dramatických situácií.Pri hrubej analýze filmu čo ale diváka určite najviac pobavilo a v mysli zostalo bol českým okom netknutý herec Franciszek Pieczka. P.S. : veľké prekvapenie. ()

klúčik

Tento film mám moc rád. Je to krásny príbeh , tak ľudský až to mrazí... Po dlhom čase som opäť videl tankistu Gustíka. Moc sa mi páči tá scéna s tým prešivákom, kde hrá už nebohý Janko Melkovič.....85%. ()

klukluka

Paní Pawlovská už se nikdy pod nic lepšího nepodepíše, ale že by to byl nějaký klenot..? Jestli mě na tomhle filmu něco zaujalo, tak schopnost proměny Ivany Chýlkové na škále od regulérní šeredky po rajcovní micku. Milan Šteindler se tady vydal ze všech sil, s Halinou si tehdy museli sednout a porozumět. Oba ten tehdejší úspěch ale jaksi unavil a uondal. ()

Davej

Natočit vývoj hlavní postavy od dětství do dospělosti a přitom nezměnit jejího představitele je docela zajímavý nápad. a Ivana Chýlková se s rolí vypořádala slušně, ale mám-li to srovat se žánrovým kolegou, tedy s filmem "Báječná léta pod psa" musím konstatovat, že v tomto souboji Halinino dítko prohrává. ()

eagle-eye

Proč ten Steindler netočí častěji, že? Ačkoliv i přes jeho snahu a herecký koncert Franciszka Pieczky nelze z filmu necítit předlohu Maliny Obrowské. ()

Hanys_

Jeden z těch lepších "porevolučních" českých snímků. Parádní scénář a výkony jednotlivých herců (obzvlášť nezapomenutelný je Francizszek Pieczka). 7/10 ()

Paity

Ivana Cýlková ze sebe v 25ceti udělala maturnatku, nahodila culíky a zahrála si na českou holku z Ukrajiny. Že by to ale bylo něco světoborného, to se číci nedá, ale jiný pohled film nabídne, než tradiční "protloukání se" v socialistickém marastu. ()

Radim

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů se skvělou Ivanou Chýlkovou a nenápadnou, ale vynikající Bárou Hrzánovou. Na tomto snímku (stejně jako na Halině Pawlowské osobně) oceňuji originalitu a sebeironii. A nesmím zapomenout - výborná hudba. ()

mirkaaa

Tenhle film mě nijak zvlášť nezaujal, nějak jsem ho prostě nepochopila. Vtipné hlášky mi vtipné zrovna nepřipadaly. A navíc mně celý film evokuje styl Emira Kusturici, o němž jsem se už zmínila v jiném hodnocení. Nepopírám, že tento snímek je kvalitní, pouze vyjadřuji svůj názor. ()

Wishkah

Já se u tohohle filmu hodně bavil. Výborný byl zejména Franciszek Pieczka. Ten byl ve své roli nezapomenutelný ()

Schuldiner

Dělalo mi opravdu velké problémy to dokoukat! Nebýt Ivany Chýlkové (která mě vzrušuje), tu vůli bych asi neměl.. Hodnotím - 30% ()

Chajimwitz

Kdyby Halina Pawlowská dál psala scénáře k takovým solidním filmům,držela klapačku a neukazovala by se na obrazovce a v časopisech,tak by mě snad i přestala srát. ()

Terezinka198

Tak jsem měla možnost tento film shlédnout. Chýlková a její hlášky se mi nezapomenutelně zaryly do paměti a jen tak se mě rozhodně nepustí. Není nad to strávit páteční večer u TV. ()