Přizpůsobivý nosič reklam Ťopka přespává v odstaveném vagónu, který je ovšem jednoho dne připojen k vlaku, jímž odjíždí na inspekční cestu generální inspektor drah Jiří Kokrhel. A tak se Ťopka bez vlastního přičinění stává černým pasažérem, a když je objeven a pronásledován, způsobí neplánovanou zastávku na malém, bezvýznamném nádražíčku v Mokré nad Soupravou. Místní přednosta stanice Anatol Jelen si však právě odskočil na zkoušku pěveckého sboru, čehož využije Ťopka. Oblékne se do jeho uniformy a začne se před přísným pohledem inspektora vydávat za přednostu. Jeho svérázné improvizace inspektora vyvádějí z míry, ale naštěstí je tu přednostova půvabná manželka Julie, která Ťopku kryje, aby pomohla nepřítomnému manželovi. Kvůli jeho chování se ale dostává do velmi obtížných situací. Kokrhel se do ženy zakouká a oslněn jejím půvabem přehlíží nejen Ťopkovu absolutní neschopnost a divoké improvizace, ale dokonce se rozhodne vyhovět přednostově žádosti o přeložení blíž ku Praze. Jenže v nejméně vhodnou chvíli se objeví skutečný přednosta stanice... (TV Nova)

panoramix

Nejlepší film Vlasty Buriana. I po více jak 60 letech je stále na co se dívat. Rovněž vynikající Marvan a Kabátová. Prostě nestárnoucí klasika, která vždycky pobaví. ()

Véronique

Možná můj neojoblíbenější film s Vlastou Buriánem. Nevšední děj v neobvyklém prostředí, k tomu mí oblíbenci Čeněk Šlégl, Jaroslav Marvan a Zita Kabátová. Nezapomenutelné scénky při telegrafování, večeři či prodeji lístků (lyže zdarma:)). Postava Vlasty Buriána mě zde vždy tak trochu vadila, neměla jsem ho ráda. Postupem času se to ale trochu změnilo. Moc se mi také líbí romantické prostředí zapadlého nádražíčka, jeho obyvatelé... Vše zde působí útulně a nenuceně. I konec se povedl, záletný inspektor Jaroslav Marvan dostal za vyučenou od nenapravitelného, ale dobrým srdcem oplývajícího Vlasty Buriana! ()

Biopler

Skvelí komici - Burian a Marvan, k ich výkonu niet čo dodať. Skvele im sekunduje Šlégl, ktorý bol pre mňa doteraz neznámy, no zapísal sa veľmi dobre. Dialógy dvoch hlavných postáv sú ozdobou snímku, škoda však častého až prihlúplého humoru či vtipu na silu. Avšak Burianovi to stále zožeriete :) ()

Ozzy2

Jak nemusím Vlastu Buriana,tak tady je to za 5,jeho nejlepší a nejkoukatelnější film."Krvavý kat" RH na nás tak klečel, že za jeho protektorství vznikaly ty nejlepší české filmy a Slavia v roce 42 zvedala nad hlavu pohár za mistra fotbalové ligy.No nezabili byste ho? ()

DAPDO

Král komiků v plné palbě. Můj nejoblíbenější film s Vlastou Burianem vyšperkovaný panem Marvanem. Pěkně si to tam chlapci dávaj :-) ()

kilobyte

Dobrá komedie než se na scéně objeví mistrovské duo Burian, Marvan. Potom se z toho stává legendární komedie našlapaná fóry. Marvan nahrává a Burian smečuje jednu hlášku za druhou. Až se mi nechce věřit, že tahle komedie mohla vzniknout v tak hrozném období. ()

tranquill

"Podívejte se na mě. Trošku mě politujte, vždyť vypadám jak stín.. No a co já? .. No, vy taky..ale od cirkusu!" Já se na něj můžu dívat kdykoliv, protože se jedná o jednu z nejlepších Burianových exhibic! "To je od vás moc hezké, pane generální kokrheli..." ()

FeriusParfax

Zatím asi nejlepší film s Burianem. Je tu spousta nenuceného humoru a pěkný děj, který příjemně plyne. Nejvíc mě dostala skvělá balící hláška na kterou chytíte nejednu ženu. "Jsem jako roztopena lokomotiva, která nemá ventil a záleží pouze na vás, praskne-li." ()

Arequipa

Vlasta Burian je sice (ne)korunovaný král českých komiků, ale mám pocit, že kdykoliv se s ním na scéně objeví Marvan (a to nejen v tomhle filmu), je to na body tu pro jednoho, tu pro druhého. Jako chameleón se Marvan v minutě několikrát mění v šarmantního asertivního svůdce a přísného inspektora neznajícího slitování. ()

Votvirak

Pro Vlastu Buriana mám slabost už od malička.Pro mě je tohle TEN NEJLEPŠÍ film s ním. Naprostá komediální delikatesa :) ()

jiriks

scéna jak jí stehna kuřete mezi rozkrojeným chlebem nebo jak používá morseovku mě rozesmívají ještě teď :-) ()

Drtic

Tak na tohle se dá dívat snad pořád dookola a nikdy to neomrzí. Tenhle filmík je asi nejvíce ze všech tech z prvorepublikové éry zameřen nejvíce komicky a když říkam komicky tak to myslim vážne. Komické je v tomhle filmu úplne všechno cez dialogy, postavy až po výborného vlastu a také marvana který mu výborne sekunduje bez nej by se divák na burianovi až tak nesmál. ()

patushik

Opět exhibice Vlasty Buriana. Už začínám chápat proč se mu říka král komiků. Jakmile se vpasuje do role přednosty rozjede se lavina vtípků a gagů, které vás zaručeně rozesmějou. ()

mazic

klasická až legendární nuda v podobě vlasty buriana.... ty dvě hvězdičky za každou reklamu, která mě na chvíli dala prostor k nadechnutí ()