Přizpůsobivý nosič reklam Ťopka přespává v odstaveném vagónu, který je ovšem jednoho dne připojen k vlaku, jímž odjíždí na inspekční cestu generální inspektor drah Jiří Kokrhel. A tak se Ťopka bez vlastního přičinění stává černým pasažérem, a když je objeven a pronásledován, způsobí neplánovanou zastávku na malém, bezvýznamném nádražíčku v Mokré nad Soupravou. Místní přednosta stanice Anatol Jelen si však právě odskočil na zkoušku pěveckého sboru, čehož využije Ťopka. Oblékne se do jeho uniformy a začne se před přísným pohledem inspektora vydávat za přednostu. Jeho svérázné improvizace inspektora vyvádějí z míry, ale naštěstí je tu přednostova půvabná manželka Julie, která Ťopku kryje, aby pomohla nepřítomnému manželovi. Kvůli jeho chování se ale dostává do velmi obtížných situací. Kokrhel se do ženy zakouká a oslněn jejím půvabem přehlíží nejen Ťopkovu absolutní neschopnost a divoké improvizace, ale dokonce se rozhodne vyhovět přednostově žádosti o přeložení blíž ku Praze. Jenže v nejméně vhodnou chvíli se objeví skutečný přednosta stanice... (TV Nova)

EvaM

Druhý nejlepší film Vlasty Buriana. Perfektní dialogy především s Jaroslavem Marvanem. Film úžasně zobrazuje atmosféru vesnického nádraží tehdejší doby. ()

vyfuk

Má zkušenost s Burianem začala teprve včera s Pokladnou a nyní Přednostou. Asi jsem to neměl uspěchat, každopádně není to špatný film, ale zatím jsem nebyl tímto druhem kinematofrafie osplněn. ()

Autogram

Celá komédia založená na jednej zámene postavy plus pár nesúvisiacich trápnych reštauračných fórikov. Burianove neustále gúľanie očami vtipné tiež nie je, ale niekoľko humorných scén sa objavilo. Hlášky sa mi kultové určite nezdajú. Všetci nakoniec zoberú podvod podľa očakávania športovo, takže happy-endu nič nestojí v ceste. ()

pfa

Můj třetí nejoblíbenější film s Vlastou Burianem. Další exploze výborného humoru a slovíčkaření. ...Tak k věci. Jaký kecy... :o) [1O/1O] ()

Smileface

Jeden z nejlepších Burianových filmů :Jaroslav Marvan:"No tak odpovězte na telegram" Burian se naklání nad přístroj na telegramy a hlasitě volá "A co se týče těch vlaků..." :-))) ()

vitekpe

Dokonalost. Vsechny tam drti predevsim dokonala Ruzena Slemrova. Tehle pani se klanim az k zemi, pac je proste nejvtipnejsi... :-) P.S.: a samozrejme nadherna Zita a milacek Marie. ()

Sdoom

Tak tohle šlo naprosto mimo mě, zatím nejhorší film s Burianem, co jsem viděl. Nemám obecně rád komedie založené na hlavní postavě nějakého trouby, což Přednosta bohatě splňuje. Postrádá to inteligenci, vtip i důvtip, kteréžto vlastnosti mají třeba Ducháček nebo Rozruch. Celé to bylo takové šroubované, nevěrohodné, vedlejší postavy krom Marvana neměly pořádně co hrát. Slabé dvě hvězdičky za pár vtípků, u kterých jsem se alespoň pousmál. ()

OughJay

Vlasta Burian opět kouzlil, Marvan zahrál taky skvěle, nemůžu se ale ubránit pocitu, že tomu chyběla taková šťáva jakou měli například Revizor, nebo Ducháček. Na oddech to neni špatněj film, ale podle mě má Burian lepší. Tohle bylo bez kouzla a spousta dialogů ani nebylo vtipnejch. Přednosta stanice mi hold nesednul a tudíž mi zdejší hodnocení 87 % přijde dost opapouškovaný zas, i to se ale občas stane a na Burianovy filmy určitě nezanevřu. :) ()

netahlo

Film, u ktereho doslova umiram smichy pokazde, kdyz ho vidim. Je s podivem, ze jsem jeste porad nazivu, kdyz jsem ho videl tak 50x :-) Pomalejsi rozjezd, ale co se potom deje v Mokre nad Soupravou, to je absolutni masakr!!! Vlasta s Jardou rozjeli neskutecny koncert! ()

herr_carter

"Přednosta stanice,ten nekouká jen na šíny..přednosta stanice,ten umí prohnat mašiny...přednosta stanice,to prazvláštní je tvor...před ním se klaní semafor,šarže je hrozná,každej ho pozná,červený nos i čepice,to je přednosta stanice." Můj oblíbený film v době, když jsem na něj jako malinký koukal s dědou, Burian vs. Marvan nezapomenutelné................ moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

SG-1

"Mě vemte někam stranou, támhle, řekněte: Víckrát to nedělejte, podruhý si dejte pozor... dáte mi pár šestáků a já pudu." -Ťopka- ()

Mr.Floyd

Přednosta stanice....jednoducho nie je o čom, absloútna povinná záležitosť, ktorá nesmie uniknúť žiadnemu Čechovi či Slovákovi. Burianove filmy predstavujú vrchol česko-slovenského inteligentného humoru, ktorého je v Přednostovi na rozdávanie. Nezabudnuteľný zážitok, ktorý si po určitej dobe budete chcieť zopakovať. ()

bari68

Keď sa v jednom filme ocitne česká elita komickej scény v zložení Burian-Marvan ,je takmer vždy o humor postarané. Přednosta stanice nie je výnimkou, v ktorom je ukázané,že dobré filmy nestárnu. ()

iXtr3m3

Famózny Vlasta Burian v jednej zo svojich najikonickejších úloh. Ďalšie herecké obsadenie v podobe Marvana a ďalších je už len čerešnička na torte. ()

Zagros

Nejlepším film Vlasty Buriana je pro mě jednoznačně U pokladny stál, nicméně Přednosta stanice za ním stojí jen s malým odstupem. Kromě tradičně skvělého Buriana tentokrát dostává přeci jen více prostoru i jeho tradiční kolega Jaroslav Marvan a nutno říci, že to prospívá celému filmu. Jejich třeskuté dialogy jsou tím nejlepším ve filmu a spolehlivě mě dokáží pobavit kdykoliv. Z filmu si pamatuji spoustu skvělých hlášek a vždy, když si jej teď znovu pustím, výborně se pobavím. Je ale pravda, že dříve Přednostu stanice opakovali v televizi už tak často, že jsem měl především na jeho hlavní písničku lehkou averzi. To se ale napravilo tím, že nemám už mnoho let televizi a pouštím si sám co chci a kdy chci… ale zpět k filmu. K dobru mu můžu připočíst také atraktivní prostředí vlakového nádraží, které si o spoustu narážek samo říká. Zkrátka jde o jeden z nejlepších filmů Vlasty Buriana a o jednu z nejlepších prvorepublikových komedií vůbec, takže kdo ještě neviděl, honem to napravte. ()