Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

Tjaden

Přemýšlel jsem i o 4*, ale kvůli trochu natahovanému a nudnějšímu konci jsem si to rozmyslel. Tato hořká komedie je v našich končinách něčím neobvyklým a stojí za zhlédnutí. Budař ukazuje maximum ze svého hereckého umění a už jen pohled na něj mi lechtal bránici. Nejvtipnější postavu měl na starosti Pavel Liška - jeho obsazování do podobných rolí se již stává poviností. ()

Devadesát Dva

-srdíčko, jdi do hajzlu. bezesporu jeden z těch lepších českých filmů poslední dekády, i přes kontroverzní přijetí u diváků. zcela jiný humor a náhled na první sex, člověk je doslova zasypán prupovídkami a hláškami, kterým se jedni budou smát a druhým přijdou trapné. celé je to fakt skvěle natočené a skoro co věta, to úsměv na tváři. herci odvedli pouze slušnou práci, Donutil se předvedl až na konci filmu. podobně jako Samotáří nebo Knoflíkáři, i zde má vyprávění podobnou strukturu, přeskakování mezi osudy jednotlivých dvojic. a na závěr: tady tomu ta černobílá hodně ubrala, špatnej tah, pane režisére. -tady nejde o soulož, jde o lásku, rozumíš? já třeba hrozně toužím po lásce, jo? a proto bych pořád souložil. ()

bari68

Tak za prvé.Poďakovanie Vladimírovi Morávkovi,že natočil v našich končinách ,,iný,, film než na aké sme zvyklý z tuzemskej produkcie.Psychologickú,inteligentnú komédiu,ktorá v sebe mala časový subjekt filmov od Inarrituho,vcelku originálne spracovanie(čb.obraz,zápletku...),či vtip ála americké teen komédie alebo humorné scény Mirka Donutila s moravským dialektom.Toto všetko aj navzdory istým kontrastom sedelo dlhú dobu výborne.Škoda, že záverečné vypointovanie a sledovanie po 70-80-tich minútach bolo nudou na obrazovke. ()

Wally

U některých filmů si člověk řekne, proč byly vůbec natočeny a proč se do nich vráželi nějaké peníze....tohle je bohužel pro mne i případ tohoto filmu. Naprostá nuda.... ()

Zagros

Tento druh humoru mi moc nesedí. Film Nuda v Brně jen potvrdil svůj název, přes pár vtipných momentů to byla opravdu nuda. Přestože mám většinu vystupujících herců rád, tady mi přišli všichni ve filmu nesympatičtí. Navíc se celý film táhne neskutečně pomalým tempem a bylo pro mě problém jej vůbec dokoukat. Po několika letech jsem si Nudu v Brně pustil znovu a opět se stejným výsledkem a bylo to naposled. ()

Hopper

Nuda v Brne, nuda v Bratislave. Niektoré momenty neboli zlé, ale ako celok nemôžem povedať, že by ma film chytil za srdce. Snáď len Olinka bola figúra, pri ktorej som bol v nemom úžase celý film. Druhýkrát už ale nemusím. ()

wosho

Nudě silně ubližuje rozstřísněnost děje. Ony malé historky vůbec filmu a dvěma "hlavním" příběhům nepomáhají, ba naopak. Dokonce i ty dva příběhy o ztrátě panictví dvou pomalejších lidiček a o herci ci je v prdeli se k sobě moc nehodí. Scénaristé se měli rozhodnout a kdyby se rozhodli pro Donutila, udělali by nejlíp. Jinak zbytek je samý klad. Náš film našel Budaře a Morávka. Liška opět potvrdil, že na paka má talent a černobíla kamera má obrovskou magickou sílu. Jen ten název, jako rodilej Brňák s tím prostě nemůžu souhlasit:-) ()

Pussycat18 odpad!

Budu asi jediná. Nicméně dle mé tabulky hodnocení, odpad je film, který pro odpor, nebo naprostou nezábavnost nedokážu dokoukat. Z tohoto jsem zvládla asi 20 minut a muselo to pryč. Je mi líto, nenašla jsem v tom naprosto nic. ()

Přemek

Neuvěřitelné! Tak regionální (tak brněnské) a přitom tak evropské! Obdiv směřuje nejen ke všem hereckým představitelům, ale i k režisérovi a hudebnímu dramaturgovi. Syrová ironie v praxi. ()

abysser

Jsem Brňák, jsem spokojen... Humor s nadsázkou, zajímavá kamera a Míla Donutilů... Co více si člověk může přát - snad jen adresu v Hlubočkách.... ()

Schuldiner

Možná kdyby se to jmenovalo jinak...tak bych se u toho tolik nebavil...:-) Dnes tu máme mozajku spousty dobrých, zvláštních a zajímavě (ne pro všechny samozřejmě) udělaných českých filmů, tenhle tam taky zapadá... ()

mirkaaa

Nuda i u mě, tento film se mi vůbec nelíbil. Herecky je sice dobře obsazen i zahrán, ale děj je neskutečně nezáživný a navíc ten trapný vulgarismus - to už je prostě moc. Když vidím to vysoké hodnocení, tak nechápu co se na tom každému tak líbilo. Asi nedokážu ocenit dobrý film, ale mě prostě dobrý nepřipadal. ()

peetriss

Přiznám se, že tohoto filmu jsem se dlouho bál. Nyní jsem se konečně odhodlal k jeho shlédnutí a musím říci, že jsem celkem příjemně překvapen. Příjemně hořkosladká komedie o životě a jeho pozivních i negativních prvcích, o tom, že i takzvaní "jiní" lidé mají své city, duši a potřeby... Použití namodralého filtru a občasných detailních záběrů předmětů a jídla je celkem zvláštní, avšak místy se mi zdálo, že to tvůrci až přeháněli a originální element se místy měnil spíše v element rušivý. ()

dozana

Nuda....Nuda v Brně se rozhodně nekonala, zajimavě natočený filmík mě mile překvapil a hlavně pobavil. /Bojíš se?.... Já se nebojim. / Promiň. Já se omlouvám. Promiň. / Tak tyto a další hlášky mě dostávali na kolena. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)