Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

hyper01

Nechápu některé negativní ohlasy, já se u toho upřímně bavil :-)) Je třeba vyzdvihnout skvělé herecké výkony, hlavně Budař, Holánová, Liška a Donutil! ()

bono22vox

Standa a Olinka se seznámili na sportovní olympiádě ve Vyškově a byla to láska na první pohled. Bydlí ovšem každý jinde, tak si aspoň píšou. Až jednou Standa obdrží pozvání na večeři s tím, že může u Olinky i přespat... To je výchozí bod příběh, v němž jde o sex až v první řadě, ovšem bez laciné erotiky nebo rádoby lechtivých záběrů. Režisér Morávek má dostatek citu a nadhledu a dialogy i postavy odměřuje přesně tak, abyste mu to spolkli i s navijákem. A než se pak oba mladí lidé protlučou barikádou ,,zaručených´´ rad okolí, budete se modlit, ať už jim to nikdo nezkazí - i kdyby měla Olinčina maminka spát ve špajzu navěky... všech, kteří tento film nepochopili či podcenili, upřímně lituji... ()

GTS_PUNK

Režisér Vladimír Morávek vo svojej snímke z roku 2003 prináša príbeh o jednej noci v Brne a ľuďoch, ktorí viac či menej úspešne (v tomto prípade skôr menej) hľadajú vo svojich životoch lásku. Formou viacerých navzájom sa prekrývajúcich rovín vytvára mozaiku s množstvom svojských postáv, pričom divákovi tak umožňuje nahliadnuť do ich životov. V nich tieto postavy nenachádzajú veľký zmysel, obzvlášť ak ide o vzťahovú rovinu, ale všetky zároveň hľadajú spôsob, ako sa s touto situáciou vyrovnať. Filmu dominuje predovšetkým pohľad na dvojicu, Olinku (Kateřina Holánová) a Standu (Jan Budař), ktorá sa chystá na prvý pohlavný styk. Morávkovo dielo, inak kompletne natočené na čiernobielo, sa po celý čas svojej minutáže nesie v rovine tragikomédie. Diváka dokáže viacerými scénami a hláškami pobaviť, ale v konečnom dôsledku nejde o nijak prelomový počin, ktorý by akýmkoľvek výraznejším spôsobom človeka nadchol. Svojím romanticko-komediálnym spracovaním sa ponáša na mnohé tematicky podobné filmy, pričom nad nimi však kvalitatívne nijako nevyčnieva. Zaujímavá je snímka z hľadiska vizuálneho spracovania a plusmi sú tiež viacerí hereckí protagonisti. Spomedzi nich je najlepším jednoznačne Miroslav Donutil, zaujať však dokážu tiež svojská Kateřina Holánova či Ivana UhlířováNuda v Brně nie je filmovou nudou, ale takisto ani nejakým veľkým zážitkom. Ide o tragikomický pohľad na jednu noc v Brne – v meste, kde sa každý večer uskutoční stopäťdesiattisíc súloží. Asi. ()

Allegro.g.

Pozoruhodný film. Nezůstal mi z něho kdovíjaký dojem, přesto ale na něj pořád nějak musím myslet. Postavy a scény jsou napsány tak, že dokonale vystihují plno věcí, které se přiházívají každému. Je to film natočený zručně a s nadhledem - tak trochu 60tá léta. ()

Lokran

až na některé nedotáhnuté a zamlžené motivy k tomu nemám co dodat. budař je vynikající. 80% (ale zase na druhou stranu donutil mě neoslovil) ()

MooNster odpad!

Film dělá čest svému názvu protože z celého filmu si pamatuji jen to, že jsem se u něj neuvěřitelně nudil a připadal mi jako by měl 3 hodiny a ne 103 minut. ()

xenopus

Nuda nejen v Brně, ale i u mě doma, když jsem tento majstrštyk sledoval. Některé scény jsou místy vtipné, ale celkově mi to přijdě prostě hloupé. Jeden mentál, který možná šuká jako králík, jedna doopravdy nevzhledná králíková s připraveným lečem nebo řízky nebo co to bylo, jeden končící herec a oslava souloží ve městě, které my Pražáci žerem! Za originalitu, černobílost (mimochodem z důvodu nedostaku financí) a nekonvenčnost nejsem ochotný přihodit na hodnocení, tečka. ()

Astrebleue

Nemůžu se ubránit tomuhle hodnocení.Když jsem o tom poprvé uslyšela, nijak mě to nezaujalo.a pak stačila chvíle a zcela jsem si tenhle počin zamilovala.Něco tak originálně nezařaditelného, zcela se vymykajícího dnešní komerční filmové kultuře jsem v českých pomínkách dlouho neviděla.Propracovaná zápletka, spousta zajímavých postav a sympatická hudba mě naprosto dostali.Od tohoto filmu se počíná moje obliba v Janu Budařovi. ()

Yahey

Originální počin české kinomatografie, na nějž se pozapomnělo. S odstupem bude zrát jako víno. Na imdb 7.4. ()

Rodin

Žádné náramné překvapení ani úžasný výsledný dojem se nekonaly. Morávek rozhodně natočil lepší kusy, než tento hybrid (romantický? Komediální? no trošičku asi ano). V zásadě jsem se dost nudil. Ale už jsem to neviděl hodně dlouho, třeba by další zhlédnutí hodnocení povýšilo, nevím. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)