Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

Flyer

Měla to být komedie, ale mám z ní spíš slušnou depku. Tento film působí opravdu podivně. Nelze mu upřít výborné herecké výkony a poněkud originální scénář, nicméně vícekrát už Nudu v Brně vidět nemusím. ()

wendelin9

Skvělá komedie. Dokonce se divím, že má docela nízké hodnocení (momentálně 68%).. Já se totiž neskutečně bavila od nasazování kondomu na rohlík ("Promiň, jsem pitomec"... "Nežer to, je to lubrikovaný!") až na vzdechot "Stando, dotýkej se mě, Stando!"... Standův boj o ztrátu panictví s Olinkou mě opravdu potěšil :) ()

mr.filo

Ideálně tématický film na cestu do Brna. Jenže to člověk u toho nesmí po 30 minutách usnout... že by nudou? ()

eisha3

"Stando, dotýkej se mě!" Přehlídka nejlepších českých herců ve filmu, který je zdánlivě o ničem, a přitom není. Aplikace hlášek v běžném životě mě hodně baví. ()

Decker

Musim zvlastne pochvalit scenar a nektere dialogy a herecke vykony s nimi spjate, avsak ctyri * nemohu dat, protoze jsem se casto pristihl ze se nudim. ()

drexik

Spíš total vopruz v Brně. Tohle mi fakt nesedlo ani trochu, počínaje Budařem konče, konče vším. 1*, a ani nevím za co. ()

wader

Co to do hajzlu je??? Jeden z nejoriginálnějších českých filmů? Jasně, že jo! Suprově absurdní, nudný až zábavný, a zábavný až nudný. Fuckin´ skvělý herci. Jednoduše doporučeníhodné :) ()

Jizni Tlapa

Tak neobyčejně jiné. S neobyčejně skvělým scénářem. S neobyčejným obsazením. S neobyčejně poutavou hudbou. Bohužel ale s naprosto obyčejným příběhem a obyčejně vadícím zpracováním...70% ()

uhlajz

No bohužel to byla opravdu dost velká nuda. Naštěstí tam semtam jsou slušný fóry, který ten film drží nad vodou, ale očekávání jsem měl výrazně větší... ()

PavelR

Nuda v Brně není nuda, ale neskutečná zábava :-). Události několika lidí, více méně spletené dohromady, nastalé během jednoho dne/noci v Brně. ()

Cushing

New wave revival, spíš persifláž, spíš divadlo než film, ale má to zaděláno na klasiku. Ne že by se takhle dalo ještě točit, ale jednou je to ok a skvělá zábava. Jen by mě zajímalo, nakolik tvořila inspiraci "první skotská komedie" Gregory´s Girl. Podobnost určitě čistě náhodná. ()

lennyd

Standa (Jan Budař) se s Olinkou (Kateřina Holánová) seznámili na sportovní olympiádě, a od toho dne si píší každý den, protože každý bydlí úplně jinde. Jednou Olinka Standovi napíše - Stando přijeď, a pokud budeš chtít, můžeš tu i spát. Od tohoto dne na obou stranách začnou obří přípravy na první společnou noc a sbírání rad od starších a zkušenějších. Když ale onen večer nastane, stejně je všechno úplně jinak ... Z první poloviny filmu jsem byl naprosto nadšený, a uvažoval o plném hodnocení. Skvělý Budař i Holánové (své role mírně zaostalých jedinců zvládli naprosto úžasně), kvantum vedlejších postav i jejich minipříběhů (Liška, Donutil, ..), perfektní Krajčo (i jako vypravěč, i jako tvůrce soundtracku). Jenže když nastal čas aktu, tak jsem se (ač kousek od Brna) začal docela nudit, a stěží dokoukal do konce. Skoro mi přišlo, jako by to v půlce přestalo bavit i samotné herce, a zbytečně to autoři začali zamotávat. Takže i přes nadprůměrné hodnocení ve mne zůstalo mírné zklamání... ()

pytlik...

Ze svého hodnocení mám kapku výčitky svědomí, režisér přeci hrál s divákem fér hru, název filmu zcela odpovídal obsahu a je jen mou hloupostí, že jsem očekával něco jiného. Navíc mně chování mentálně postižených lidí srandovní nepřijde, spíš nepříjemný nebo smutný. A Budař, narozdíl od jeho partnerky, předvedl ve své roli příšerný výkon, to my, podobní týpkové, jaké měl on hrát, dokážeme erudovaně posoudit. ()

Timak

Pořád nevím, proč ten Jaroslav visel na té římse. To jde opravdu nějak mimo mě i po více shlédnutí. Jinak opravdu pěkné ztvárnění opravdových životních situací. Lev (hned několik) jsou zasloužené ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)