Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

Erinye

Vcelku drsný snímek, hlavně o tom, že v nouzi poznáš přítele. A pokud jde o peníze, jde vše a i to přátelství stranou. Všichni tři hlavní hrdinové se svých rolí zhostili s grácií. Vyskytuje se zde celkem dost brutality, která k příběhu ale patří. Nelze jinak, než to brát s nadsázkou. Ewan Mc Gregor zde jako ještě hodně mladý předvedl, jaký talent v něm dříme. Nejvíc mi na tento snímek sedí označení komedie, víc než bála, jsem se hodně smála. Danny Boyle je prostě skvělý režisér. ()

lucijelucije

Jedno rozhodnutí a Shallow Grave je na spadnutí. Vidíte, někdy jsou vaše hodnoty postavené úplně jinde, i když to sami ještě nevíte..Ale daná realita a skutky vám až dokáží, čeho všeho jste vlastně schopni. Možná je tento film leckde trochu postavený na hlavu, skutečnost bude asi jinde, tím ale nepopírám, že se to tohle bizarní drama nemůže stát =) Ať je to ale jakkoliv, Shallow Grave mě neskutečně bavil, všechno je tam tak nějak jiné, rychlé, akční, vtipné až morbidní. Jsou tři a každý z nich chce ty dotyčné nějak doběhnout. Podaří se to někomu? Nebo je jejich úděl zpečetěný jinak?? Tenhle film vám dá takovou podívanou, kterou jen tak v běžné kinematografii neuvidíte. ()

DannyBoy80

Slušné psychologické drama, nicméně z průměru se to nevyšvihlo. Herecky to bylo celkem ok, závěr zajímavý. Nicméně celé je to těžko uvěřitelné. ()

Vejrrr

A VY VÍTE CO S VÁMI UDĚLÁ KUFR PLNÝ PĚTITISÍCOVEK? Kde se najednou ocitnou vaše hodnoty jako je přátelství nebo láska.Tento režisér musí být géius. Nejen psycho pojetí a všehcno šílenství uvnitř lidí... ale i požitek z práce s kamerou, stejně tak hudba.. prostě perfektní. Čekal jsem jistě drsný snímek, ale aby takhle vybočil z řady drsných thillerů, to bych nečekal. ()

Mikino00

Drama založené na společném tajemství, paranoie, nejistotě a touze po penězích graduje hlavně ke konci, myšlenka je zajímavá, ale místy hluché zpracování pokulhává a divák jen stěží najde ve filmu sympatickou postavu. ()

Nethar

Tradičně kvalitní výkon Ewana McGregora ve filmu o tom, jak se zbavit mrtvého těla kvůli penězům a udržet si přitom zdravý rozum a přátele. Docela dobrý nápad, bavilo mě to, 3-4 hvězdy. ()

aLPaC

Brilantní komedie, co se po pár minutách změní na brilantní drama, které postupem času vygraduje v opravdu brilantní thirller. ()

Oralfabet

Ten závěr a následné titulky s trojicí kamarádů smějících se za zvuku nějaké krásně optimistické písničky si mě dost získal, ale pár hluchých míst tam bylo a občas se mi nelíbilo, jakým způsobem byl příběh vyprávěn, přišlo mi to prostě občas takové nejasné a neurčité. Což pak mělo za následek, že jsem si občas nebyl tak úplně jistý, proč se něco děje a tak... Ale je tam i spousta skvělých momentů a na to, že šlo o debut pro scenáristu, režiséra i jednoho z herců (dost možná toho nejlepšího), tak teda uctivě smekám. 7/10 ()

Renfield

Pokoj v barevném bytě, do kterého je cesta relativně dlouhá a hlavu zamotá, ale zase má vlastní, pro některé dokonce obyvatelné (stačí lehce vyspravit vrtačkou) půdní prostory a samozřejmě tři velmi fajn spolubydlící. Prostě sen každého... Camerona, toho dokonce "dvakrát". Především v tomto velmi zajímavě pojatém bytě rozehrává Danny Boyle psychologickou hru, která sice má několik děr, ale celkově jich je podstatně méně, než se časem nachází v onom stropu. Kamera dokáže být v těch pravých pasážích až hypnotická (schodiště, pohledy do pokoje, kopání hrobu), k čemuž jí výborně pomáhají i barevné filtry. Boyle svým debutem obkroužil hned několik žánrů, aby se v závěru vrátil tam, kde začal a kde v dalším filmu navázal? Možná rozpracoval. Herecky je tu Ewan McGregor a je samozřejmě fajn, přesto ještě více zaujal psychický i fyzický vrták Christopher Eccleston. 80% ()

Oxymoron

Brilantní vstup Dannyho Boyla (a vlastně i Ewana McGregora) do velké kinematografie. Nikdo nemůže v prvních dvaceti minutách snad ani tušit, v co se tenhle film (co film, tohle dílo) nakonec zvrhne. A to myslím v tom nejlepším slova smyslu. 4,5* ()

dude1

Teda. Dannyho prvotina a ihneď takto zostra? Bolo tu všetko: od čiernej komédie, cez psychotriller až po strhujúcu drámu a záver ako z osvietenia.:-) Skvelý film, skvelý scenár, skvelí herci. Tento film mi ešte dlho bude rezonovať v hlave. Odporúčam. ()

Gagner

Zábavná zápletka, z čehož vzejde napívané drama a do poslední chvíle nevíte, kdo komu uteče, či dokonce ublíží a kdo je ten podrazák. ()

RomanHyde

Unešen z Mělkého hrobu jsem nebyl. Patrně proto, že jsem na tuto ve finále až absurdní podívanou nepřistoupil. Vše mi přišlo lomené přes koleno a filmu chyběla lehkost, se kterou bych tuto "nadsázku" i přijal. Rozehrané to bylo vcelku pěkně a úvod s mrtvolou vyšel, pak se ovšem jeden z trojky "zbláznil" a ovládl celý film. Takže ve finále ani nevím jestli jsem viděl krimi, či černou komedii, mé pocity jsou rozporuplné. Nějak mne však neláká si je utříbit další projekcí tohodle filmu. Boyle mi prostě moc nesedí a za jeho doposud nejlepší snímek považuji Sunshine (který měl velký potenciál, ale bohužel taky se to nějak zvrhlo ve vyvražďovačku). ()

JK-Stinger

Zajímavý snímek, který se mi těžko popisuje. Ta atmosféra je prostě úžasná, hudební podbarvení snad ani nemůže být lepší a celá situace i s příběhem je i po více než deseti letech neokoukaná. Film se prolíná přes různé žánry, celkové klasifikaci se dá ztěží přisoudit jedno přízvisko. Pravděpodobně bych to jako u Trainspottingu nazval jako "boyleovina". Definitivně zasloužené 80% hodnocení. ()

Ad4mson

Jedna hvězda za parádní titulkovou sekvenci, ale jinak.......jinak je to otřesná sr*čka bez ohledu na kvalitní herecké výkony. ()

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)