• Galadriel

Průměrná novější česká pohádka, sice nedosahuje kvalit klasických děl, ale pro děti příjemná podívaná. Pro ostatní moc ne.(12.12.2003)

• BadoXXII

Otrasné. Neustále škriekanie, hnusné postavy a nezaujímavý obsah. Niet nad klasické české rozprávky ale toto? Ten čert je snáď najotravnejšia postava akú som kedy vo filme videl. Bolo mi na grc. Troška by sa mal živiť niečím iným.(26.12.2008)

• Pohrobek

Co to má být za pohádku? V paměti mi utkvěla pouze bujným poprsím se každou chvíli chlubící Eliška, nemastná postava Jindry a pana otce a pak především opravdu příšerně nevkusné obludy typu čerta, vodníka, knížepána, Jeana a čarodějnice. Nebýt nich jednalo se by se pouze o přiblblou patlanici, takto však je celý film nechutně přeplněn nesnesitelným poskakováním, tlacháním, žvaněním a zoufale zbytečným mlácením mnoha hubami.(22.11.2004)

„No ještě neco nebo co?“ Milé a úspešné pokračovanie úspešného a milého Troškovho originálu: ešte drevenejšie výkony ústrednej zamilovanej dvojice, ešte afektovanejšie výkony čerta a hastrmana/vodníka (čo beriem snáď ako pozitívum), ešte slabšia zápletka a ešte nádhernejšia príroda. Škoda, že Troška nedokázal dať dokopy aspoň 5 masovejších bojových scén so stovkami vojakov; tieto české akčné scény, v ktorých sa bije osem a pol vojaka, sú trápne. I tak ale časom určite rozprávková klasika.(6.9.2010)

• Jacinda

Blanarovičová je tady ještě horší než v prvním dílu. A když se sejdou všechny "pohádkové" bytosti najednou, mám pocit, že sleduju jen sled uřvaných karikatur. Navíc (nevím proč) mi přijdou sekvence, kde Jindřich bojuje s Turky, naprosto vtipné a jedné, očividně důležité scéně, se tam vysloveně směju a trapně mi z ní bylo i poprvé v kině.(2.12.2008)

• - Film navštívilo v kinech 497 039 diváků a vydělal 24 500 837 Kč. (Pumiiix)

• - Během natáčení byla odcizena ovce a koza, které se našly u známého zloděje z okolí. (M.B)

• - Pohádka se natáčela také na zámku Dobříš, pro bitvu s Turky posloužily kaolínové doly u Kaznějova. (hippyman)