Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

JARDAHONDA

Pokračování pohádky Princezny ze mlejna 2. nebyl vůbec dobrý nápad. O5 je vidět Troškova tvorba, která upadá směrem dolů - ukřičená maškaráda s otravnými postavami. Ze soucitu * ()

Monco

Osobně si myslím, že první díl byl lepší. Ale bylo to tehdá velký hit v kinech a hlavně dětem se to dost líbilo a o to přece šlo. Takže další úspěch pro Trošku. ()

Fixa odpad!

tyvole a ještě jednu sračku a další a další, dokud to sype! Viděl jsem jen ukázku a stačí mi to. Čiší z toho čiré zlo ! Brekekekekeke........Bléééééééééééééééééé! ()

neo101

uječená odpornost a naprosto likviduje celkem dobrý první díl. Proč Troška nepochopí, že pohádka končí "a žili šťastně až do smrti" ? Nikoho nezajímá, jak žili, jak souložili, jak vychovávali děcka. Porušuje základní pravidlo tady a i u Z pekla štěstí. a ječí se a vříská a leze to na nervy ()

baghira2

Rozmýšľate vôbec o tom čo sem píšete? Rozhodne si myslím, že väčšina z Vás, čo to veľmi neobjektívne kritizuje; ani prstom nedokáže poriadne pohnúť. Tak ako Vy ste tu nenechali na Z.Troškovi ani nitku suchou, rovnako bude namerané aj Vám. Na rozdiel od Vás, nie je v mojej kompetencii súdiť Vás za tieto nehorázne urážky voči tomuto dielu a aj voči Troškovi všeobecne. Ten hore to vidí a oplatí Vám tou istou mincou. Vedzte že, božie mlyny (ako aj ten z tohto filmu) melú pomaly ale isto. ()

Va33ek

OOOO zdejší intelektuálové a film masteri opět nepobrali. V čem se pořád matláte ? Je to pohádka bože. Prostě příjemná podívaná pro celou rodinu. Rozhodně patří k těm lepším výtvorům pohádek. ()

Killy

Slabsi...ale stale ocenuju krasne masky a neotrele tema. Krasne prostredi, vyborna kamera a prace kostymeru a maskeru na 1* ()

Jirkacek

Druhý díl pohádky Princezna ze mlejna nedosahuje rozhodně kvalit toho prvního, což ovšem není vůbec nic zvláštního a překvapivého. Jen málo dvojek či trojek je lepších než úvodní díl. Měl jsem ovšem pocit, že v této pohádce jaksi vytratila ta něžnost a pohádkovost, které bylo v jedničce dost a dost. Právě roztomilost nahradily vojenské scény s Turky, zlý velitel a bezmocnost hlavního hrdiny. Potěšilo mne, že se tvůrcům filmu podařilo plynule navázat na první díl a že jsem si i zde mohl vychutnávat lumpárny skvělého čerta a zeleného mužíčka. A jako ve správné pohádce jsme doma spokojeně sledovali, jak byla potrestána zlotřilost knížete a jeho sluhy. I když tedy Princezna ze mlejna 2 nepatří mezi nejlepší české pohádky, rozhodně se mi osobně líbila, neurazila mne a rád jsem se na ni podíval. Princezně do mlejna ukládám tři průměrné hvězdy ***. ()

Beliel

Až neskutečně mnohokrát se střídají světlé momenty s těmi špatnými. Zejména přecitlivělá zpívající Eliška. To mi rve uši. Sem tam se vyskytne vtipná pasáž, ale je toho strašně málo. Lokace zvolená pro válku s Turkem...o tom se snad ani nemá cenu bavit. Vyrazili na Turku v počtu 20 lidí :-) Lepší než jednička ani omylem. ()