Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Pathrose

Se sérií Slunce, seno to šlo od desíti k pěti. Nebo spíš od pěti ke třem. A nebo ještě lépe převedeme-li na mé hodnocení od třech k jedné. ()

Mik_e

Jednoznačně nejslabší díl díl hoštické letní trilogie, jejíž svérázní obyvatelé tentokrát objevují výdobytky kapitalismu. Dlouhé nudné, jediná vtipná hláška je na dvouhodinovou komedii přeci jen trochu málo. Od toho filmu by člověk opravdu čekal víc než jen trošku humoru.. ()

Inozuka

Z celé trilogie asi nejslabší, hlavně díky extra hloupému scénáři. Jinak hlášky pořád super a jako sled gagů (nákup počítače v Mnichově, večeře s hnusem z moře vytaženým, velký černý pes a mrtvej kostelník...) zábavné. ()

quixote

Dětinský humor, kde Italové mluví spíš česky než italsky, taková besídka, která působí narychlo spíchnutým dojmem. Přesto je tam pár míst, která mě vždy spolehlivě pobaví. Za tragikomickou poslední scénu na dvorku musím přidat jednu hvězdu. ()

gemi

Ano, místy je to Trošku trapné, jako například italští "mafiáni" a jejich "mamá", nebo pitvoření Kaisera a Dejdara. Ano, obsahuje to spoustu těsně porevolučních odkazů, které byly v té době vtipné, ale dnes už nejsou ("Přines mi pana Gottwalda, ať se nám tam neválí." nebo "Tebe já znám, ty jsi Lenin!"), stejně jako hlášky typu: "Tak s tímhle materiálem do Evropy nemůžeme...", čímž film rezignoval na nadčasovost. Na druhou stranu je to výpravné, obsahuje to řadu legendárních hlášek a zbytky atmosféry prvních dvou dílů, které byly výborné. ()

rublik05

Závěrečný díl trilogie Slunce, seno..., kdy se podíváme do prosluněné Itálie, patří sice k nejslabšímu dílu, to nic nemění na faktu, že pořád se jedná o velmi vtipnou komedii, plnou zlidovělých hlášek a humorných scén. Opět sonda do hlubin českého venkova, geniálně podaná a natočená. Jasně, třetí díl už trochu ztrácí na atmosféře a šílenosti dílů předchozích, přesto si myslím, že se jedná o povedené a důstojné zakončení. 6/10. ()

Nix

Kozy. Teda pardon, prsa a zadky. No ale takový, že občas to i dokáže postrašit. Ale to je prostě vesnice. Troška vzal skoro vše dle reality a to je prostě fajn. Člověk to musí brát i s nadsázkou a humorem a dostane kvalitní zábavu na český poměry a pořád se na to dá koukat. ()

Strider odpad!

Tak. A je to tady. Finální akt Troškového armagedonu. Něco jako biblický Konec světa. Totální zkáza. Devastace všeho živého. Troška mi tímto dílem odpověděl na všechny otázky ohledně jeho inteligence a tak už zbývá jen záhada, jak přišel k tam rozsáhlému poškození mozku. Naštěstí mě se nějaká mozková příhoda vyhla a to zejména díky tomu, že z filmu jsem viděl cca 20 minut. Ale ještě dva týdny poté mi nepříjemně cukalo v oku. ()

donkocicak

Myslím, že o trošku horší než předešlé "facky". Ovšem "italská" část je vskutku povedená. Pak už jsem se místy trošičku nudil. Je dobře, že Zdeněk Troška už nenatočil plánované čtvrté pokračování "Slunce, seno, ufoni" ( nebo jak se to mělo jmenovat ). Série zaplaťbůh skončila trošku na úrovni, další pokračování by bylo bez pochyby horší. ()

Tiiso

Styl vyprávění, podání a hlavně styl humoru, který je ve filmu k nalezení mě nic osobně neříká, takže není co komentovat. Nelze najít žádnou velkou objektivitu. ()

IronRocky

Pořád jde o dobrou komedii, která sice mírně zaostává o proti předchozím dílům, ale furt je tu spousta srandovních situací. A hlavně skvělý Kaiser. ()

DjMetal

Toto uz bolo slabsie ako predchodzie casti,ale aj tak to ma svoje caro..radsej by som bol kebyze to je ´´obleceny´´ film,ale tak co uz ked uz... ()

topi80

Třetí díl už je hodně na hraně. Obsahuje prakticky všechny přísady typické pro tzv. porevoluční restituční komedii (ale proti všemožným "Fialkám" či "Hotýlkům v srdci Evropy je to pořád zlaté) a též už tady vystrkují rohy všechny věci, které v budoucnu komedie Zdeňka Trošky katapultovaly z kategorie lidové komedie do kategorie křečovitého pitvoření. Ale tady to ještě není tak zlé a stále je čemu se zasmát, i když to jede na setrvačnost z předchozích dílů. Do popředí se nám dostaly jiné postavy, které to s tím pitvořením už trochu přehánějí. Vyřešení jazykové bariéry je vskutku svérázné, ale lidová moudrost říká, že když chcete, domluvíte se s každým... Film ale postupem času získal nadstavbu, se kterou se nepočítalo. Stal se jakýmsi sociologickým materiálem. Takže předseda s tajemníkem a živočichářem si sice ve filmu zoufají, kam jsme to dobudovali, ale kdyby viděli chátrající hoštický kravín o mnoho let později... Hoštické obyvatelstvo se těší, jak se v té "Evropě" budeme mít dobře, nemaje tušení, že nová Evropská unie bude za pár let prosazovat právě nám dobře známé socialistické budování se všemi jeho aspekty a důsledky. A teď to nejlepší. Zatímco hoštičtí burani chtějí mít svůj klid a nenechat si do něčeho kecat, což nenaruší ani exotická večeře, hoštická kavárna umí jíst mořské potvory kultivovaně a poté se snaží přiblížit pozlátku světovosti přebíráním těch největších pitomostí, které ve světě viděla, nezapomenouce připomenout, že ti kolem jsou sto let za opicemi. No nepřipomíná vám to něco? Ovšem, vrcholem filmu je závěrečné finále s ušmudlanou Blaženou, elegantní Milunou a prorokyní Škopkovou, která uprostřed posraného dvorku odhaluje českému národu světlé zítřky. Jedna z nejlepších scén v dějinách české komedie. Když jsem psal o výpovědi doby, naivní ideály shrnuje závěrečná píseň, takže film určitě nevypínejte, když začnou titulky. Zjistíte, že tento film, ač to neměl v úmyslu, je pomníkem naivních ideálů začátku 90. let. ()