Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

killjezor

Pro mne je to představuje "reálné" sfi-fi. Space opera, která není operou, ale bojem, životem v napětí. Perfektně propracované charaktery, nikdo není černý nebo bílý, jenom vic či míň šedý. ()

Seti

Úvodní film byl celkem fajn, ale zatím dávám silné tři, protože mě nestrhl tolik jako třeba Firefly nebo Voyager. Základní nedostatek vidím v záporácích, protože kdo měl tu čest s Borgy nebo Reavers, tak musí uznat, že by jim Cyloni poslušně připravovali svačiny. Zda se mýlím či nikoliv se uvidí, jelikož Battlestaru dám rozhodně šanci. ()

Fanex

Pilotní film k seriálu je prostě špica. Ovšem seriál ještě lepší, i když se děj chvílemi trochu táhne. Dlouho mě nic "neuchvátilo", jako tohle. Jsem si vzpomněl na Karla Čapka, na jeho dílo Roboti, který byl pro tento seriál určitě inspirací. Ovšem místo slova Roboti se tyto stroje jmenují Cyloni. Byli to nejprve stroje vytvořené člověkem, aby lidem usnadnili práci, jak v Čapkově díle Roboti. Také se vzbouřili a nyní jsou pronásledovatelé lidstva. Ovšem už v podobě lidské jsou, vlastnosti, city, to vše už jim nechybí. Blonďatá Cylonka je nejdrsnější ze všech. Naštěstí má mnoho kopií :-) Takovou tvář mohli přidělit královně Cylonů, pokud teda maji nějakého vládce - vůdčí stroj. Ale stejně se mi nejvíce libí paní prezidentka. Je to prezidentka jak má být, učitelka a navíc člověk s těžkou nemocí, který je možná jednou dovede na místo, které všichni stále hledaji. Je to Země? Existuje ještě? Je to snad jen legenda, obyčejná legenda, která je výmyslem našich rodičů jako např. pohádka před spaním o jednom krásném světě? Dozvíte se v seriálu:-). ()

Milan25

Jako úvodní film solidní. Celkem v dobrém poměru se střídají záživné pasáže s těmi nudnějšími, vesmírné souboje na vysoké úrovni a s trochou omáčky kolem to dává velice slušný výsledek. ()

Vaklaf

Tak tenhle film zlej nebyl, ale koukat se na seriál mě nepřinutil. Asi už na to po všech těch Star trekách apod. nemam chuť. Ale kdo ví, co přinese budoucnost? ()

eagle-eye

Výborný pilot k výbornému seriálu. Pro plynulé navázání na seriál je nezbytné se na něj kouknout, jinak se nitky navazujou fakt těžce... Ale určitě to stojí za to. 3 hoďky utečou ani nemrknete... Pilot rozehrává příběh, který nemá v dějinách sci-fi seriálů obdoby. ()

Paity

Prvních pár dílů mě celkem bavilo, ale představoval jsem si méně kecání a více akce. Ale moje přání bohužel seriál nenaplnil, ale přesto nemohu říci, že by šlo o nekvalitu. ()

jasiska

Hodnotím ešte pred vzhliadnutím seriálu. Dosť dobre to vyzerá aj znie. Tvorcovia navodili 'príjemne' depresívnu atmosféru apokalypsy. Predstavili nám zaujímavé postavy s naprvý pohľad výborným obsadením a osudmi, ktoré majú perspektívu obohatiť dej dosť slušnými vedľajšími líniami. Jediným negatívom pre mňa je, že niekedy len veľmi ťažko rozumiem vojensko-technickým dialógom. To však nie je až také hrozné, lebo celkový význam mi neuniká. Každopádne ma film nalákal, aby som si pozrela aj seriál. ()

Sl@yer

Komentuji s odstupem (seriaál jsem už viděl celý) a musím konstatovat že je to naprostá bamba, nejlepší seriál co jsem kdy viděl. I ti, kteří nefandí scifi si přijdou na své. Geniálně napsané a zahrané postavy. Příběh se odvíjí docela svižně. Řeší se tu věci, které byste tu rozhodně nečekali... A Starbuck je stejně nejlepší :) ()

Ricky_CZ

Sci-fi mám rád, moc rád. A proto absolutně nechápu, proč jsem poslední roky sténal nad nedostatkem materiálu, když tady máme takovou pecku. Úvodní dvoudíl i první série bez obav drtí veškerou konkurenci. 89% ()

petrfox

Konečně jsem se k BSG dokopal a je to opravdu vynikající dílko, které mě chytlo a nepustilo... Spolu se seriálem mi vychází jednoznačně plný počet - tady není co řešit... ()

Ukko

Poslední dobou prožívám jakési kulturní vánoce či co, a protože jsem pesimista, snažím se toto období "hojnosti filmu" užívat co to jde. Mnou dlouho odkládaná BSG se totiž ukázala jako po čertech slušná spaceopera, kterou evidentně psal člověk, s mozkem. Narozíl od jiných space oper, které tady radši nebu jmenovat, nebo by mě někteří "hvězdní" fandi ukamenvali. Co tedy říci na závěr? Atmosféra, hudba a především scénář jsou povedené. Světovým milníkem mezi filmy BSG asi nebude, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Pro fanoušky spaceoper = povinnost. ()

A. Murray

Lodě nelítají jako letadla, na která působí vztlak a gravitace, ale jako plavidlo v prázdném prostoru na které nepůsobí gravitace. Stíhačky nemají jen ty obrovské trysky vzadu na prdeli lodi, ale mají i pomocné trysky, které jsou samozřejmostí pro pohyb ve vesmíru. Vězení, opravdu slouží k zadržení osob. Single Side Band modulace vysílaček je něco úžasného co se jen tak nevidí :) Ano je tam pár věcí, které jsou jen těžko uvěřitelné, ale tyto chyby neprovází celý seriál. Vyskytují se jen zřídka a málokdy. Seriál mě opravdu dostává po technické stránce i příběhu. ()

Illy

Všude slyším Galactica sem, Galactica tam - co na tom herdek ti lidi vidí?? Vždyk je to seriál ne? Rozhodl jsem se tedy pro pilotní díl a uvidíme... a chci vidět víc! Je to perfektní! :-) ()

JM87

Začátek filmu byl dost nudnej, ale chápu, že musím pochopit proč co a jak... v půlce se to rozjede a začne celkem dobrý scifi. Věřím, že kdyby to nemělo tři hodiny, tak by to byl i dobrej celovečerák, ne jen TV film, každopadně rozhodně začnu sledovat serial. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)