Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

esmoke

Tak tenhle film je pro me osobne prekvapenim roku. Pred jeho premierou jsem o nem nikde nic neslysel, necetl. A o to vetsi radost mi dakazal udelat po jeho shlednuti. Perfekni stylove provedeni presna zapada k pribehu "dalsiho" dobrodruzstvi Sky Captaina. Kerry Conran se opravdu vytahnul. ()

Goodlooker

Film z kategorie American Pie! Novinářka flákne nadpřirozeného robota až zemře, všichni všechno zmáknou v poslední vteřině, Jude Law je neškrábnutý apod. Vizualizace je překrásná a navozuje atmosféru třichátých let dokonale, herci - Law i Jolie jsou klasicky dobří, ale Paltrow... Paltrow je nejen nehezká, ale i nemá v e vrcholových filmech co dělat. Ale raději rychle dopovím komentář, než si vzpomenu na ten přespříšerný příběh:) 60% ()

Sekel

Povedena dobrodruzne akcni jizda, kterou si clovek ovsem neuzije jinak, nez na velkem platne se zvukem 5.1. Hlavni dvojici chemie na platne klape bezvadne a u Juda Lawa si clovek az musi pripominat, ze se nediva na Indiana Jonese. Gwyneth Paltrowova se zaradila mezi emancipovane zeny tricatych az ctyricatych let velmi vhodne a Angelina Jolie, je povedenou tresnickou na dortu. Cele je to velice koukatelna pohadka na sobotu odpoledne. ()

Vlado_B

Vizuálna stránka je vynikajúca. Horšie je na tom príbeh, ale až také primitívne to nie je. Aspoň mne to nevadilo. Nepáči sa mi však, že v miestach pomalého strihu, pri niektorých akciách navyše so statickými zábermi hrá prehnane akčná hudba. Pocta nepocta, nefunguje to dobre. Veci vybuchujú, hudba buráca, ale akosi kamera stojí na jednom mieste a poriadne mi neukáže, čo sa deje naokolo a prečo ešte nie je všetko zničené, keď mi predtým ukáže takú masívnu letku útočiacu na letisko. A keď sa to dá do pohybu často nastúpi neprehľadnosť. Vždy akoby som sa mal strhnúť, ale obraz nezodpovedal tomu o čo sa hudba snažila. /džungľové scénky, raketa/. No, ale! Pri druhom pozretí, čuduj sa svete, som to už menej vnímal ako negatívum a zvykol som si. Takže 75% ()

cici24

podle mě velmi podceňovaný snímek. Asi každý očekával megalomanskou podívanou, kde budou lítat hlavy,a nahé silikonové holky budou vědecky myslet nebo létat v bojových letadlech:-)))...Neříkám, že je to nějak výjimečný film, ale odkaz na filmy 40. let je dobrý a stylizace se hodí....Takový odpočinkový film, který se někomu líbí a někomu ne. Takových je spousta....mně se líbí... ()

Agent Orange

Vizuálně zajímavá stylizace...to je jediná pozitivní informace, která se dá o tomhle "díle" řict... A co příběh? Dialogy? Myšlenka? Extrémně hloupé. The end. ()

pursuer

Naspeedovaná a zkomprimovaná sbírka veškerých adventurních prvků filmografie dvacátého století, které se dnes už zdráhají filmoví tvůrci použít, dělá z tohoto filmu téměř jedinečné dílo. Není to klišé, je to muzeum. Není to trapné, je to klasika. Grafika není ubohá, je stylová. Jen se na ten film musíte dívat v soukromí, abyste si před racionálně myslícími lidmi nepřipadali jako idioti :D ()

halberdier

Takový spletenec mnoha klasických filmu (hlavně Indyho), natočený svižným tempem, s vtipem a šarmem. Být natočen dříve, mohla to být opravdová bomba, vizuální stránka filmu je skvělá, ikdyž v je dnešní době už těžké překvapit něčím bombastickým co se vizuální stránky týče. ()

Misterioso

Sice je to pěkně natočený film s mými třemi oblíbenými herci, nicméně má tenhle film pěkných pár ALE. Herci předvádějí velice uvolněné výkony; příběh je prostý, což by nevadilo, kdyby to vynahrazoval zábavností (která mi ale podstatnou část filmu chyběla) a asi nejdůležitější část tohohle filmu - stylizace a celkový vizuál - se mi nelíbil. Možná vám budu připadat "divnej", ale jak se říká: tisíc lidí, tisíc chutí. Já osobně dávám přednost o něco světlejšímu looku (zvlášť když se nejedná o depresivní sci-fi, přijde mi ten tmavě laděný look zbytečný); možná bylo na mě až moc přetrikováno... Nevím, ale slibovaná vizuální orgie se nekonala... Možná by tomuhle filmu pomohla i více strhující hudba, na kterou já hodně dám, ale žádný zážitek jsem já osobně ze sledování tohohle filmu neměl. ()

XI-XAO

Po vizuální stránce nemohu filmu nic vytýkat, jelikož fantasticky vystihuje staré science fiction. Celá atmosféra je opravdu nenapodobitelná, včetně záběrů, hudby i dialogů. Bohužel pokud mám film hodnotit jako celek, tak mne krom zmiňované vizuální stránky nenadchnul. Jakmile jsem se nabažil pěkným zpracováním, film mne začal vyloženě nudit a nepřestal s tím až do samého konce. ()

veverysiak

Dýcha z toho zvláštne čaro starej kinematografie a to je to najväčšie plus tohoto filmu, neskôr začne mierne vyrušovať vnášanie moderných rekvizít do scén, predsa len medzivojnový futurizmus mal svoje neopísateľné čaro a filmu by vôbec neuškodili nové technológie v šate, ako ich videli naši pra-pra, príbeh nie je bohviečo, ale herci sú zlatí, hudba perfektná a efekty na úrovni, takže 75%. ()

Scaevola

Zábavná záležitost s mnoha dobrými nápady, ale fikční svět je přespříliš anachronický a těžící z poetiky 20. - 30. let, takže vyvstává otázka, zdali může orpavdu upoutat někoho, kdo viděl namátkou třeba Star Wars. ()

Muf911

Úžasná art deco estetika, kulisy jaku Fritze Langa a s barvami jako u kolorovaných filmů, děj odehrávající se ve 30. letech a šmrncnutý sci-fi. Neviděl jsem to od začátku, ale děj mi přišel jako trochu přitažený za vlasy a navíc protkaný hollywoodskými klišé a zkratkami, ale dívat se na dalo hlavně díky tomu super zajímavému provedení. ()

Sentinel

Nebýt slabého příběhu a nic moc akce, byly by 4* Sympatické dobrodružství pro celou rodinu na nedělní odpoledne. ()

p.a.douch

Sice výbuch co se týče tržeb, ale mě se to líbilo. Propracovaný svět, perfektní obsazení, dobrý triky. Škoda, že Conran nedostal po tomhle filmu další šanci. Vyčítat tomuhle filmu slabý příběh je štěkání na nesprávný strom. Naopak, tenhle příběh měl jasnou zápletku, výrazné hrdiny, stejně výrazného záporáka (i když vlastně neexistoval). Film o tom, že idea dokáže ničit, má li podporu nemyslící masy. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení