Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

Ygan

Nebýt prvních nesouvislých, zmateně sestřihaných a trochu nudných patnácti minut, dám plné hodnocení. Každou minutou nabušenější výprava, vypilovanější vizuál, epičtější hudba, roztomilejší a zábavnější film. Možná to uběhne trochu zbytečně rychle, ale minimálně parádní vizuál a Angelina s páskou přes oko zůstanou v paměti na hodně dlouho. 4,5* ()

DooFooS

Koukatelné to bylo, spád to mělo, záživné efekty to mělo a přesto všechno tomu něco chybělo… dle mého více napětí a vtáhnutí do děje. Film jsme odkoukal jakoby zpovzdálí a nezúčastněně, ale za jedno shlédnutí, si myslím, stojí. ()

Spielbergo

Schválně si všimněte komentářů - scénář je pitomoučký, jednoduchoučký, hloupoučký... Podstatné je to, že i když je to kravina na entou tak to má něco do sebe a ve výsledku je to celkem milá blbinka. Viděl jsem solidně oživený hrdinský komixový sci-fi román z 30. let 20. století. Na mysli se mi stále dokola dral náš poněkud zapomenutý sci-fi mistr J. M. Troska. Tak nějak si představuji jeho svět. Chtěl jsem dát 2* za silně nevyužitý potenciál, nicméně tím koncem to tak krásně a nečekaně vtipně zazdili, že jsem se rozesmál, což se mi u amerických profláknutých "Ftipně Ftipných konců" nestává a v tomto filmu jsem to už ani nečekal. Rozhodně to stojí za shlédnutí, raději ovšem doporučuji jako oddechový, "vypínací" film, něco na způsob zákusku po nedělním obědě. ()

sirrgulo

Tak tohle bylo už trochu moc. Ano vizuální stránka i zvuk je skvělý, ale ten zbytek je naprostý děs. Netvrdím, že snímek nemá děj, ale podobnou slátaninu jsem už dlouho neviděl. Máme tu obří roboty, dinosaury, archu, zlou robotku, která vypadá jak člověk, a kdo ví co ještě, jenže to bohužel nestačí, když je snímek takhle stupidní. Hlavní hrdiny ty nemůže nic ohrozit, celý snímek řeší jeden problém za druhým jako by se nechumelilo (právě chumelení v úvodu s příletem vzducholodi bylo nejlepší, to jsem totiž ještě nevěděl, že mě zbytek tak zklame) a při tom stihnout ještě zachránit svět. To nemluvím o celé řadě nelogičností, jako když archa odlétá do vesmíru a najednou se u hlavních hrdinů objeví robotka, kterou už dávno sejmulii. Jak se tam sakra dostala? Takových momentů je tu opravdu spousta, kdy se náhle objeví postava a člověk nedokáže pochpit odkud přišla. Asi teleport, když letadla umí plavat pod vodou :) Normálně bych tak nízké hodnocení nedával, ale jak jsem řekl v úvodu, tohle už bylo příliš a ani Angelina se moc neohřála, abych za ní mohl dát o hvězdičku víc. Ostatní herci se totiž pořád tváří jako by všechno měli na háku, popřípadě jak se strašně ústřední dvojice popichuje, při tom z toho vypline sotva pár vtipů a to myslím doslova :( ()

route60

Kerry Conran natočil výborné dobrodružné sci-fi na které může být hrdý, Jude law a Gwyneth Paltow se parádně dolňují, film plný hravé fantazie kde se letadla mění v ponorku mají tam létajíci letiště s Angelinou Jolie a hromada vtipú, atd, zkrátka Svět zítřka je povedený filmeček na který je radost se divat. ()

rawboy

Neznám předlohu (jestli nějaká existuje), takže jsem měl docela problém se vpravit do děje a sžít se s "hrdiny". Zkrátka jsem si připadal jako kdybych sledoval nějaký 77. díl seriálu bez znalosti těch předešlých. No a zůstalo to až do konce! Nebýt tam hvězdné trio tak bych to určitě ani nedokoukal. ()

gefr

Angelina a Jude zde primo zari. Co zacalo jako akcni scifi, konci jako Indiana Jones. Urcite zajimavy film. ()

yazik

Nevím proč, ale film mi připomněl jednu starší počítačovou hru s názvem Crimson Skies, která byla naprosto uchvátná a měla vynikající hratelnost. I ta hudba byla dosti podobná, film jsem si užíval a možná i z nostalgie musím hodnotit plným počtem. Závěrečná scénka mě poslala smíchy do kolen :-D ()

NightScene

Film neni špatně udělaný, ale je takový přeplácaný a přeházený, takže sem to viděl na 3 hvězdy. Jelikož sem na tom byl v letním kině s mým "milým" kamarádem, který to už viděl a pořád mi do toho kecal, tak sem neslyšel tu poslední scénu jak si ho ona vyfotí. Když sem si to pak stáhl a viděl to znovu i s tou poslední scénou tak sem musel přidat hvězdu protože to na konci prostě totálně rozsekal!! :D ()

Ydiot

Nádherná pocta staré kinematografii - nejen vizuálně, ale i příběhem, který je samozřejmě romanticko-superhrdinské klišé jak má být - a je to jedině dobře, protože člověk má alespoň čas se bavit hláškami a kochat dokonalým vizuálnem. Autoři využívali nejmodernějších hyperrealistických CGI triků v kombinaci se záměrně papundeklovými kulisami nebo "špatnou" zadní projekcí a vůbec to nevadí - naopak, pro milovníky filmové fantazie a triků skvělá možnost se ve filmu babrat i jinak než skrze analýzu scénáře, dramaturgie či hereckých výkonů. Podobnou nadsázku hledejte i v příběhu: jeho jednoduchosti a schematičnosti jsou si autoři velmi dobře vědomi a dokáží si z něj celou dobu dělat legraci. Koneckonců už i anglický název je ve své bombastičnosti nadsázkou, která by vás měla na celý film správně naladit. - A jasně, že to je celé vysloveně oddechová zábava - ale jaká! ()

Pather

Wow, Zid Pravo, Mrs. Ironman, Angelina "still got boobs" Jolie a post mortem Laurence Olivier jako projekce... Tyvole veliky WTF srovnatelny snad jen s picovinou typu Immortal. CGI na urovni nizkorozpoctovy hry, dialogy na urovni medvidka Pu po mozkovy mrtvici a hubda jak z ultimatnich scifi sag. Ovsem jsou tam i pozitivni veci, obojzivelny letadla (ou jee), litajici (sic!) letadlova lod... Cely je to ovsem zabaleny ve vizualu, kterej chce bejt jako plakat na Metropolis, ale ve skutecnosti to pusobi jen strasne levne. Hodnotit mohu jen tezko, bud nic, nebo malo. Tezko rict. Kazdopadne je mi zahadou, procz tam vsichni hrali. Ale nataceni trvalo ctyri tejdny (Angelina Jolie udajne stihla svoji cast za asi tri dny), takze pocitam ze easy money. Doporucuju jen pokud se budete peknelne nudit a nic lepsiho vas nenapadne. ()

Bilky

Prapodivný mix ktorý ma neoslovil. Retro vizuál sa dá dosiahnuť aj iným spôsobom ako farebnými filtrami a rozostreným obrazom. Žánrovo ma film k sci-fi ďaleko, skôr je to komix či fantasy. Najviac ma znechutil jednoduchý dej aj keď je poplatný svojim predlohám z 1.polovice 20.storočia, ktoré sa snažil reinkarnovať. Podarilo sa mu to oba tým stupídnom dejom a hláškujúcimi hlavnými hrdinami. Bez toho by to bolo tak na 2.5* Podtrhnuté, sčítané: 56% ()

macco33

Skvělá stylovka, výborná, odlehčená zábava. Gwyneth Paltrow v luxusním kabátu a s perfektní rtěnkou za všech situací nemůže zklamat, stejně jako technicky nadaný kolega z hangáru. Kouzelná byla i paní Angelína, i když u ní jsem celou dobu čekal, zda nezradí. A Jude Law se svými machistickými pohledy na svoji Polly - precizní. Vizuální lahůdka pak přišla na závěr, celkově jistá variace na Válku světů ... ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení