Příliš dlouhé zásnuby

• Francie Un long dimanche de fiançailles (více)

Píše se rok 1919. Mathildě je devatenáct let. Před dvěma lety odešel její snoubenec Manech na frontu v Somme a jako mnoho jiných byl zabit "na poli cti". Alespoň tak to stojí v oficiálním oznámení. Ale Mathilda odmítá uvěřit. Je si jistá, že kdyby Manech zemřel, ona by to cítila. Vedena svou intuicí se drží poslední jiskřičky naděje, která ji spojuje s jejím milencem. Marné jsou pokusy bývalého seržanta přesvědčit ji, že Manech zemřel v zákopech na "území nikoho" společně s dalšími čtyřmi muži. Mathildina cesta je plná úskalí a překážek, ale ona se jich neleká. Všechno je možné pro toho, kdo má odvahu postavit se osudu. (Magic Box)

Moni33

Tý jo, někdy je děj tak zamotaný, že ani nevím, jak to teda je, navíc se tam mluví o tolika lidech, že pomalu ani nevím kdo je kdo. Přesto je film nádherný a já ho hodnotím plným počtem. Na jednu stranu je film romantický a na druhou se zde objevují ohavné scény z první světové války, ale celkově se mi líbí jak je film vypravován, postupně se dovídáme celý vztah od začátku Manecha a Mathildy a postupně taky, co se stalo s pěti vojáky, kteří byli odsouzeni k smrti. Herci jsou strašně sympatičtí a hned si je oblíbíte, teda hlavně ty hlavní - Mathildu a Manecha :) a taky nádherná práce s kamerou a celá ta "barva" filmu dělá z toho všeho krásný romantický film:) ()

lulu37

Aj keď obrazovo krásne natočené, ale aj nudné a nelogické. Nemám síl napísať viac, pretože po vyše dvoch hodinách týchto zásnub je človek zrelý ísť akurát tak spať... ()

Dr.Lazarus

Kúzelný film. Ďaľšia krásna rozprávka a lá Amélia. Príbeh je trošku komplikovanejší ale dá sa pochpiť ak sa trošku sústredite. Mne sa najviac páčili ty jej podmienky čo si kládla. Keď stihnem auto... ()

esmoke

Nadherny vizualni styl, tak jak pana resisera zname a mame ho radi, nemuze byt vsechno, ale je to hodne. Proste krasny pribeh, jen jsem si nemoh zviknout, ze Mathilda oproti predsloze beha jako "srnka." ()

ekap

Krásny dojímavý príbeh o nevzdávajúcej sa láske a ohromnej krutosti vojny. Film, ktorý si ma získal hneď na prvé pozretie a na ktorý len tak rýchlo nezabudnem. ()

gédé

Netuším, proč mi režisér místo filmu servíruje hlasem mimo obraz převyprávěný scénář. Zřejmě proto, že je (scénář) zcela debilní a nevěděl, co s ním jiného počít. Je tam pár hezkých záběrů na zadek Audrey Tautou, zbytek nestojí za řeč. ()

krtek3

Možná až příliš jednoduchý příběh, který je ale překvapivě dobrým zpracováním románové předlohy Sebastiena Japrisota a spolu s charakteristickým rukopisem Jean-Pierra Jeuneta (Amélie z Montmartru) a suveréním výkonem Auldrey Tautou, je nezapomenutelný. Oceňuji, že Auldrey Tautou zvládla v podobně vytvořeném filmu vytvořit postavu, která nesplývá s Amélií. ()

Vitex26

Nevím jak Vy, ale já se místy v záplavě těch francouzských jmen ztrácel, vůbec celý děj byl trošku zmatečný, a až ke konci se mi ty střípky začaly spojovat ve sladkobolnou skládačku, která je sice dosti kýčovitá, leč alespoň do jisté míry otevřený závěr je nutno ocenit. Oscarové nominace za kameru a výpravu nepřekvapují, snad jen barevné kontrasty žlutého francouzského venkova a šedomodrých zákopů západní fronty jsou trošku přehnané. Dalším kontrastem pak budiž obě hlavní postavy, roztomilá Audrey Tatou a mladý Gaspard Ulliel, který má být dle scénáře o rok starší než jeho milá, leč proti Mathildě vypadá (a ve skutečnosti vlastně i je) jako sotva ochmýřené mládě. Kde ovšem Jeunet měl šťastnou ruku a svým způsobem ani nemohl sáhnou vedle, je výběr herců ve vedlejších rolích, zejména pak ženského osazenstva. I tak ale pro mne vyznívají Příliš dlouhé zásnuby jen jako lehce nadprůměrný film. ()

blekekeke

Romantika jde často mimo mě, jenže u tohoto jsem vydržel přes dvě hodiny bez hnutí, bez vody, bez jídla. Co bych nevydržel, vydržela to Mathilda a dočkala se. Vydržel jsem to s ní a dočkal se taky. Neskutečně dobře sehraný příběh. Nemám námitek, snad jen ten nechutně posmrkanej kapesník na závěr :) ()

icone

Jeden z najkrajších filmov o láske, čakaní a nádeji , aké som kedy videla. Musím si priznať, že sledovanie všetkých tých postáv a spletitej dejovej línie ma trochu domotalo, ale hlavný príbeh bol ľahko rozpoznateľný. Opäť sa raz potvrdilo, že nádej zomiera posledná a kto hľadá, ten nájde. Bola som trošku sklamaná z konca, ktorý ostal v podstate otvorený: spozná ju? Nespozná ju? Ale aj tak som bola mierne dojatá a mala som z tohto filmu pekný pocit na duši. V podstate podarená romantická detektívka :) ()

Muf911

Velmi podobná atmosféra jako Amélie nebo Galimatiáš, tentokrát ale podstatně dramatičtější prostředí fronty 1. světové války. Některé scény jsou dost drsné, ale film se snaží zůstat nad věcí a nemoralizovat. Tomu odpovídá například i poměrně neutrální komentář v prvních minutách filmu, který je veden klidným hlasem v pozadí hrůzných scén boje. Pak nastává první půlka dost pomalu se rozvíjejícího se děje, který je chvílemi těžké pobrat na první shlédnutí. Asi by to chtěli vodět znova, aby se člověk dobral všech souvislostí a detailů. Druhá půlka a hlavně závěr jsou pak na jedničku. Režisér si vybírá skutečně pikantní detaily a některé záběry jsou nádhera. ()

wray

fajn napad, vizualne vyborne, herecky tiez prijemne, pribeh ma fajny spad - cez 2h ale nie je to nuda. Mohlo by sa zdat ze je to vyborny film, ale preco, preco sa to snazili spravit tak "umelecky" ? Keby to nebolo take komplikovane (povedzme si to rovno, miestami to je chaos) a vedel by si to uzit aj obycajny divak (ja sam sa povazujem za toho narocenejsieho) mohlo to byt za 4*, co - keby tam dali viac emocii, vtipu, alebo poriadne premysleli ten scenar aj 5! Takto je to film ktory ma potencial ale - nebolo to dotiahnute do konca. Tak ci onak, stale vyborne a odporucam. ()

Kozlowski8

Tři roky po "Amelii" přichází Jean-Pierre Jeunet se snímkem, jehož styl vyprávění a celkový rukopis předchozí dílo lehce připomíná. Opět si neskutečně užíváme krásnou formu ztvárnění, nádhernou kameru a velkolepou výpravu a hezkou badalamentiho hudbu. Forma zde ale o parník převyšuje obsah. Příběh je místy nudný, místy až příliš překombinovaný a roztříštěný mnoha postavami a jejich minipříběhy. Taky si myslím, že znovuobsazením Audrey Tautou do klíčové role neudělal Jeunet úplně šťastný krok. Přestože je Audrey velice milá a příjemná, její výraz mi přijde poněkud jednotvárný a pořád v něm vidím tu Amélii. 65%. ()

bazmat

Jeunetovské poetično malých lidských příběhů se prolíná s naturalisticky ztvárněnou hrůzou války, potud skvělé. Zážitek ale kazí komplikovanost příběhu a jeho neustálé změny způsobené novými informacemi, které ale do příběhu padají spíš jako Deus ex machina, než jako logické vyústění počínání postav. ()

Estemax

Farebné podanie tohto diela je vskutku nádherné. Rôznorodá kontrastujúca farebnosť francúzskeho vidieka na jednej strane verzus šedivosť a monotónnosť farieb "zákopového" sveta na strane druhej. Ocoňujem rozumný kompromis medzi stvárnením vojny a "brutálnosťou" zobrazovaného zabíjania. Tu to zobrazenie bolo úplne namieste. Avšak myslím si, že sa dalo vyťažiť viac, samozrejme nie pri takomto chaotickom, miestami neprehľadnom scenári. Podľa mňa tam bolo niekoľko zbytočných dejových línií, ktoré akoby mali za cieľ zmiasť diváka. Toto by som bral, keby bolo cieľom tvorcov splodiť detektívku. To však asi cieľom byť nemohlo. Ale páčilo sa mi to a keby stopáž filmu bola tak o 20 minút kratšia, dostalo by to maximum. ()

JimJam

Dloho jsem neviděl film, se kterým by si režisér tak vyhrál. Kamera, kostýmy, výprava - vše je dokonalé a originální. Žánr je obtížně určitelný, ale adaptace Japrisotova románu se povedla - jde o mix válečného, romantického a kriminálního filmu, který může působit chaoticky, ale vše do sebe zapadne. Jde o první film, ve kterém se mi líbila Audrey Tatou, na malém prostoru však skvěle hráli i Pinon, Fosterová, Cornillac, Karyo, Holgado, Jean-Pierre Becker nebo Cotillardová. ()

VeRuSskA

Čekala jsem od totoho filmu víc. Někdo řekl o totom filmu, že je daleko lepší než pokání, že v pokání sou falešné city. Ale to není pravda. Pokání bylo lepší o hodně. Trailer na toten film vypadal úžasně a doufala jsem, že bude i takový film, ale nebyl. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

19.01.2022

Life of Pi podle Jeuneta

Life of Pi podle Jeuneta

02.11.2005

Kniha Yanna Mantela THE LIFE OF PI, zachycuje strastiplnou plavbu 16-letého indického chlapce Pi z Indie do Kanady. Neboť poté, co nákladní loď převážející zvířata do zoo ztroskotá, zůstane na… (více)

Kto bude mladým Hannibalom?

Kto bude mladým Hannibalom?

08.09.2005

Chcete vidieť, ako sa z temne charizmatického angličana môže stať mladý usmrkaný francúz? V tom prípade netrpezlivo očakávajte ďalší pripravovaný film z kuchyne vyberaného gurmána - doktora Lectera,… (více)