Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

leon_id

Tak na tuhle romantiku se muzu divat porad dokola a nemusim se u toho citit vubec trapne. Smekam pred hereckym koncertem Jacka Nicholsona a Helen Hunt - jejich oceneni za tenhle film je zcela opravnene. Dokonale napsane dialogy, spolu s promakanym scenarem musi proste zaujmout temer kazdeho a ja osobne si nevybavuju zadny jiny film, ktery by me pokazde spolehlive zlepsil naladu. ()

Rudinsky

Takto vyzerá absolútne geniálna, stopercentná, 24 karátová, bezchybná, ukážková romantická komédia. Keep on rolling babe ! ()

bari68

Čo k tomu povedať viacej?Veľmi dobrá nekonvenčná romantická komédia,iná,svojrázna,fantastický herci.Oscary v tomto smere sú naprosto zaslúžené. ()

Madluska

Příběh sarkastického "blázna", který hledá své lepší já díky setkání s obyčejnou, ale upřímnou a citlivou servírkou, dovede docela slušně pobavit. Všichni hrají jako o život: Nicholsonovi bych všechny pomatené rituály a prapodivné zásady těžkého neurotika věřila, Hunt působila jako ztělesnění mesiášského syndromu, Kinnear jako by byl prototypem citlivého gaye... Nicméně pro mě už navždy zůstane nejlepším hercem Verdell (ačkoli se nemůžu rozhodnout který, když ho hrálo 6 psů :-)). P.S.: Dík za Vana Morrisona a jeho "Days Like This". ()

Dr. Wolfenstein

Na romantický komedie moc nekoukám. Hlavně z toho důvodu že mi jako člověku, který nejraději kouká na horory a podobný výmysly, přijdou, nechci říct zbytečný, ale zkrátka obyčejný a nezajímavý. Ne že bych se rád nezasmál. Na tohle jsem se podíval, protože jsem chtěl uzřít onen brilantní herecký výkon Jacka Nicholsena. Film mě v podstatě nezklamal, Jack si Oscara jistě zasloužil, bohužel celý film stojí a padá právě na hereckém umění JN, dějově... obyčejné. Takže pro mě film na jedno použití, tři hvězdičky zaslouženě a zkrátka lepší už to nebude. ()

Torimmer

Co když už to lepší nebude? Ale může být. Výborně napsaná Nicholsonova hlavní postava a její krásně a bez patosu napsaná proměna ze samotářského a hrubého mrzouta v klidnějšího člověka. Helen Hunt a Greg Kinnear hlavnímu herci zdatně sekundují, ale Jacka prostě zastínit nemůžou. Jack je prostě boží. ()

Ondra16

Jen málokdo umí říct věci, které jsme už slyšeli mockrát, kterým bychom se normálně skoro i smáli a předat nám je tak, že najednou vidíme, kolik je v nich pravdy. Tenhle film to dovede především zásluhou ústředního hereckého dua a skvělého scénáře. ()

Loki_Six

"I might be the only person on the face of the earth that knows you're the greatest woman on earth. I might be the only one who appreciates how amazing you are in every single thing that you do, and how you are with Spencer, "Spence," and in every single thought that you have, and how you say what you mean, and how you almost always mean something that's all about being straight and good. I think most people miss that about you, and I watch them, wondering how they can watch you bring their food, and clear their tables and never get that they just met the greatest woman alive. And the fact that I get it makes me feel good, about me." ()

cold

Nicholson je třída, To je celkem zbytečné uvádět, ale zde je prostě senzační, suprový, výstřední, dechberoucí, vynikající mrzout u kterého proběhne proměna v lidumila aniž by snad on sám chtěl. Romantická komedie, která má šmrnc a navíc nejlepšího herce stříbrného plátna. Tečka konec - to se musí vidět. ()

cab

Herecky koncert vsech zucastnenych doplneny o vynikajici scenar. Co vic si prat. Lepsi uz to byti nemohlo...100% ()

Tery16

Dva lidi, co se nenávidí a nakonec se do sebe zamilují, sice už to tu párkrát bylo, ale v podání Jacka Nicholsona a Helen Huntové to skvěle funguje. Přesto mám z téhle skvělé komedie nejraději scény s Melvinem a jeho sousedy (včetně psa od naproti). ()

dopita

První půlka filmu je naprosto úchvatná, hlavně skvostný Jack Nicholson mě několikrát dostal do kolen. Jenže jak hlavní hrdinové sednou do kabrioletu, už je to jen mírně nadprůměrná romantická komedie. Je to film kterej sem viděl už nejmín čtyřikrát a rozhodně se na něj rád podívám znovu. ()

Honzick

Nečekal bych že uvidím parádní romantickou komedii s Jackem Nicholsonem v hlavní roli ale i to se může stát.... Výborný scénář a excelentní herecké výkony dělají z tohoto dílka silně naprůměrný počin který musím ocenit čtyřmi hvězdami:) ()

Hanys_

Výborný Nicholson, který filmu dal tvář a jeho jízlivé poznámky jsou hlavním poznávacím znamením snímku. Sympatická Helen Hunt a ve své možná nejlepší roli Greg Kinnear. Prostě hodně netradiční romantika, která sklidila zasloužené úspěchy. 8/10 ()

Přemek

Číšnice Carol Connellyová je lehce neurotická, neúspěšná žena, která ve svých letech ještě stále nedosáhla na lepší místo, rozmazluje svého nesnesitelného synka a je drzá k zákazníkům. Spisovateli Mellvilu Udalovi trvá dvě hodiny filmového času, než z ní udělá aspoň trochu snesitelnou osobu.. Jeden z mála případů, kde je dabingová verze lepší než originální (Alois Švehlík, Vilma Cibulková, Ivan Trojan, Milena Dvorská). ()