Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

dehlie

"Dovoľte aby som Vás predstavil: Servírka Carol, teploš Simon." Jack Nicholson ako Melvin Udall v komédii s priznačným názvom. ()

hammerhead

Alespoň, že TV na Nový rok, v té záplavě blbostí, potěšila tímto geniálním filmem. Jacka Nicholsona zde překonává pouze jeho pes Verdell... ()

Dallas

Geniálny Jack Nicholson tu predvádza jeden zo svojích mnohých supervýkonov. Skvelá je aj Helen Hunt (skvelá je slabé slovo, skôr úplne perfektná, ale keď je vedľa Jack Nicholson, tak som to dal radšej do zátvorky), Greg Kinnear a aj Cuba Gooding Jr. svojími pár chvílami potešil. Parádny scenár, pri ktorom som sa tešil na každú ďalšiu vetu. Hlavne na tie, ktoré hovoril (väčšinou reval :-)) Melvin. No jednoducho je celý ten film taký dobrý ako sa len dá ;-) 90% ()

Jorge-Z

Jack Nicholson tak sobecký, egoistický, sarkastický a ironický a to v jednom filmu. Výborný herecký výkon v příjemné romantické komedii. ()

Charon11

Sešlo se tu hodně dobrého najednou, excelentní výkon Jacka Nicholsona (asi jeho TOP 5 hereckých výkonů), skvělý scénář, ostatní velmi dobří herci a skvělý režisér = záruka kvality a zábavy. Tenhle film mě pobavíl asi nejvíce za poslední rok. Už to tady někdo psal, že Jack NIcholson je zárukou úspěchu, to potvrzuji a tady měl skvěle sparingpartnery a o to to bylo lepší. ()

ekomo

Jedna z mála amerických romantických komedií, která mě k sobě doslova připoutala a pustila až při závěrečných titulcích. Nemalou zásluhu na tom bude nejspíš mít bravurní Jack Nicholson, velmi dobrá Helen Hunt a především vtipně a chytře pojatý scénář, kteří drží celý film na tak vysoké úrovni, která by měla být snad u všech komedií. ()

Shogin

Lepší snímek na Silvestrovskou noc jsem si vybrat nemohl. Úchvatné dílo, ve kterém opět exceluje, jeden z nejlepších herců vůbec, Jack Nicholson (a po jeho boku výborní herci herci Helen Hunt, Greg Kinnear a i Cuba Gooding Jr. by neměl být opomenut.), vykreslující charakter jeho postavy, starého mrzutého Melvina, trpícího Obsendantně kompulzivní poruchou, naprosto dokonale, ale hlavně tvořící v kombinaci vtipných a dojemných pasáží jedno velké a příjemné pohlazení po duši. Po shlédnutí jsem si byl jist, že tenhle krásný snímek v budoucnu nejednou zopakuji. ()

patrik221

Ideálny film na strávenie pekného večera. Už len obsadenie je zárukou kvality. Odporúčam pozerať vo dvojici alebo s flašou vína :) ()

Nethar

Ale jo, tohle je asi tak maximum, co se dá vytřískat z romantické komedie s podivným párem, kterým jsou Helen Hunt a charismatický ježidědek Nicholson. ()

Ollie235

Herecký koncert Jacka Nicholsona, který mě v první polovině nesmírně bavil. Čím víc se ale jeho Melvin s postupem času vzdaloval tomu mrzutému spisovateli ze začátku filmu, tím rychleji opadalo počáteční nadšení. Snímek si sice po celou dobu drží pohodovou atmosféru, ale po skvostném úvodu jsem doufal ve víc. Lepší 3*. ()

mira007

Vtipná neškodná spíše konverzační romantická komedie, která stojí na oscarových hereckých výkonech všech zúčastněných. Počínaje famózním Jackem Nicholsonem, fajnovým homosexuálem Gregem Kinnearem a miss mokré tričko Helen Hunt. ()

Milky.

Za mě 5. Už jenom proto, že pokud to není styl Prciček, nejsou tam prsa alespoň v 5-ti záběrech za film, nechlastá se tam a nepaří, tak na romantické komedie nekoukám. Tady jsem udělal výjimku a jsem tomu velmi rád. Nicholson z trochu průměrného filmu konce tisíciletí udělal parádní šou a Helen Hunt byla i přes svou hranou obyčejnost tak silně kopulovatelná, že mi chodily skvělé recenze i z pod peřiny. Film byl skvělý a i přes to, že podobný žánr nesleduji, mám pocit, že mnoha těm dnešním chybí cosi, co tento film obsahoval v plné míře. Těžko říct, jestli to bylo hloubkou, atmosférou, vtáhnutím do děje nebo jen Nicholsonem. Lepší už to asi nebude. Možná bych dal i nějakou cenu za výběr asi nejhnusnějšího "psa", kterého štáb sehnal. ()

laepus

Mám rád tenhle film. Podle mě Nicholson ani Huntová nemuseli vůbec hrát - jsou až neuvěřitelně uvěřitelní ve svých rolích, oba civilní a srozumitelní. Hraje se tady na city, ale ne tak moc, aby to člověka zvedalo ze sedačky. Je tady spousta vtipů, ale ne tolik, aby to přebilo to hlubší, co film sděluje. Nejvíc mě ale vždycky dostane scéna u výtahu, kdy Nicholson na otázku recepční, kde bere tu inspiraci, že se tak dokáže vcítit do obyčejné ženy, odpovídá: "Představím si chlapa a vynechám mozek. To je všechno." (snad jsem to citoval správně :) ) ()

Renfield

Bylo by to ještě lepší, kdyby Melvin Udall zůstal tím Melvinem Udallem, kterým byl v úvodu filmu. Ale samozřejmě, to by těžko mohlo dojít k očekávanému závěru, který jsem v tomto případě hlavním hrdinům opravdu přál. Skutečně překvapivě přál, výborně napsaný a netradiční příběh, si o to řekl sám, jenom ty prášky opravdu mohly začít zabírat později, aby Melvin ještě chvíli perlil. Jack Nicholson sice nesleze z plátna, přesto se v jeho další roli podivína klasicky neokouká a předvádí snad nejlepší výkon, i když při jeho kvalitách těžko říct. A ještě maličkost, líbily se mi malířské scény, obzvlášť ta s Helen Hunt, protože tam "to" skutečně bylo! 80% ()

Oralfabet

Divnej film, co předstírá, že je normální. Líbilo se mi to, ale ke konci už předstíral trochu moc usilovně. Helen Hunt je fantastická. 7/10 ()