Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

Ratemus

Tohle je jedna z mála absolutně přirozených a ryzích komedií. Krásný příběh s prvky humoru, lásky a dojetí. Nicholson zahraje opravdu všechno a já mu to žeru i s navijákem. Jedna z jeho nejlepších rolí. Tohle nelze jinak ()

zahadna

Nie je komédia ako komédia, ale táto ma ozaj bavila od začiatku až do konca...veľmi dobrý film, je v ňom všetko a samozrejme herci...ok. ()

WANDRWALL

Ve svém žánru film, který nepostrádá na dramatičnosti i vtipu. Ale že by to postava, co ji hraje Huntová to s Jackem tak uměla? ()

Rocky62

Můj nejoblíbenější film tohoto žánru. Má takové zvláštní osobité kouzlo, díky kterému jsem si vychutnával každou nově započatou scénu, oscary naprosto zasloužené, zkrátka se nedá nic vytknout, vynikající snímek ,,a ti, co se vyjadřujou v metaforách mi můžou políbit prdel..'' ()

Happens

Perfektní výkon J. Nicholsona. Celkově je to pěkná romantická komedie, párkrát mě ten film dostal tak, že jsem si musel plácnout ruku na čelo a říct To je vůl. Což svědčí o schopnosti filmu vtáhnout diváka do děje, což se režiséru podařilo a to se cení. ()

Chrustyn

Krásný a laskávý film s naprosto fantastickými výkony Jacka Nicholsona a Helen Hunt, který se prostě musí vidět víckrát. Minimálně kvůli skvělým hláškám Jacka Nicholsona. ()

iamek

Povedená romantická komedie se skvělým Jackem Nicholsonem a neméně skvělou Helen Hunt, která si za svou roli zasloužila Oscara a taky ho dostala. Jack Nicholson roli kruťase, starého a znuďeného chlapa zvládl na jedničku. ()

SeBig

Nic moc. Komedie byla jen scény s Nicholsnem, kterej zahrál svou zahořklost a poruchu na jedničku, ostatní lidi v tomhle filmu mě vůbec nezajímali. ()

korbitch22

jack nicholson nepatří k mým oblíbeným hercům,ale musim přiznat že takovej dědek,jakýho tu hraje je až kurevsky dobrej.bohužel konec je předvídatelný a nezajímavý. ()

classic

Nepotopiteľný parník sa potopil,dostal k tomu 11 Oscarov,Leo a Kate podali dobré výkony,ale Jack a Helen sú na tom lepšie v hereckých výkonoch lepší,čo sa tohoto roku týka,kde triumfoval Iron Jim s Titanicom... Director James L.Brooks sa pozná dobre s Jackom(má oscara za snímok Cena za Nežnosť),aby pán herec stelesnil problémového spisovateľa,ktorý si zo začiatku servítku nekladie pred ústa,a keď začína spoznávať milú sympatickú čašníčku Carol(Helen),tak sa jeho postoj začína radikálne meniť. Rok,v ktorom začínali sa plniť vo veľkom všetky kinosály sveta,tak je dobre sa pobaviť na komediálnej dráme,ktorá ponúka väčší cit... ()

Ghoulman

Navzdory českému názvu nečekejte žádný srdceryvný příběh o nenapravitelných strastech života. Spíše se připravte na to, že vám pan Jack „jako vždy šílence hrající“ Nicholson pěkně prosluní den (případně několik dní za sebou). ()

Scalpelexis

Nezujalo mě to. Nebudu ubírat na herectví ústřední dvojice (jak může ta Helen vypadat pořád tak skvěle?), ale bylo to moc zdlouhavé a být v kůži Carol, tak bych tak trpělivý asi nebyl, natož tak tolerantní. ()

heyda

Samozřejmě se dá vytknout, že poslední půlhodinka už trochu nudí, ale já si myslím, že zrovna tenhle film si nezaslouží ubrat hvězdičku za tento drobný ´´prohřešek´´. Já totiž už dlouho neviděl tak příjemný, humorný a emotivní film jako tento, navíc s excelentním Nicholsonem, milou Helen Hunt a především výborným dabingem. Kdybych si chtěl vést osobní žebříčky romantických filmů, tak by se ´´Lepší už to nebude´´ určitě pohybovalo velmi vysoko. Jen smůla, že já si radši vedu žebříčky hororů :-D...Za mě zcela zasloužených 90%. ()

jojinecko

Pohodová nesentimentálna, milá a vtipná romantická komédia s výborným ústredným duom (teda triom ak rátam toho geniálneho psa:))) ()

Stanislaus

Jedna z nejlepších romantických komedií s chytlavým námětem, skvělým hereckým obsazením a scénářem ostrým jako břitva. Jack Nicholson sehrál svou roli velevýborně a dokonalým protipólem (ale o nic horším) mu byla Helen Hunt. Pak stačí přidat pár opravdu všelijakých postav, jednoho malého roztomilého pejska, nechat protagonisty chrlit vlny úžasných hlášek a ... máte Lepší už to nebude. Celkový dojem mi trochu kazily někdy až příliš drsné výkyvy a změny charakterů postav v průběhu filmu, ale jinak nemám, co vytknout. Zkrátka úžasná podívaná, u které jsem se fakt nasmál a nebýt těch pár much, dal bych plný počet. ()

Pejpr

Hlavně, že má Jack Oscara, ale aby ho dali Valmontovi, který dokázal vykouzlit ty nejsmutnější psí oči..to ne.... ()

Jinny

Hodně, hodně přeceněná komedie, které Akademie věnovala víc pozornosti, než si obyčejný nezávislý snímek o spisovateli, servírce a homosexuálovi zaslouží. Tak proč není nikdy nominovaný film Kevina Smithe? ()

poz3n

Napřed jsem hodnotil za 4, ale v průběhu pár dní se mi ten zážitek rozležel v hlavě a musim říct že byl prostě bezvadnej. Celej film provází, někdy i navzdory tomu, co se tam děje, strašně příjemná atmosféra a herci v čele s Nicholsonem válí. ()