Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

chalp

Spolu s návštevníkmi najlepšia komédia čo som videl, potenciál Jacka Nicholsona využitý na 200%, toto fakt odporúčam! pri prvej pol hodine som sa smial v podstate bez prestávky :) ()

hellequine

Dokonalý Jack Nicholson, nás nechává nahlédnout do "svého" světa. Světa sobeckosti, dobrovolné osamělosti a psychických problémů. I srdce toho největšího zatvrzelce změkne při pohledu na malého pejska, zatvrzele se dožedujícího svérázného Jacka. Přestože romantické komedie příliš nemusím, tahle má u mě 5*. ()

Kroupa

Dívat se na tenhle film je jako dát si luxusní dezert. Pokaždé objevíte nové bohatství chuti, popřípadě vychutnáváte to, které už znáte. Bezkonkurenční romantická komedie. ()

Patrac999

Když jsem uviděl spojení romantický a komedie chtělo se mi zvracet, ale potom jsem podíval na herce a řekl si že nemám co ztratit. Určitě to stálo za to, protože Jack Nicholson a Helen Hunt skvěle potlačují potenciál této romantické komedie stát se stejně jako ostatní filmy tohoto žánru debilitou pouze pro ženy středního věku. ()

M.E.K.Y

Velmi neobvyklá, romantická komedie! Ale bravůrní, já nemám slov! Snad jedna z nejlepších vůbec! Scénář je výborný! Žádné kýče a všelijaké vykrádačky! Tohle je originální každým coulem! Scénář je oscarový! Velmi důležitou hudbu složil Hans Zimmer a opět se nemýlil! Ale největším dílem přispěli jednoznačně Jack Nicholson a Helen Hunt! No jak ti byli úžasní to nelze ani popsat! Obsadit roli starého, zatrpklého, nesnášenlivého důchodce Jackem bylo klíčové! On je úplně vynikající, svými hláškami "kosil" jednoho protivníka za druhým a ja se bavil jako nikdy! Zaznamenávat průběh jeho změny z morouse na člověka s novým elánem do života je možná normální, ale v jeho podání je to zažitek!! Scény se škaredým, ale roztomilým psíkem, boje se sousedy, trapné chvilky a nenápadné náklonnosti ke Carol, přeťapávání na chodníků, prostě všechno jsem si užil! Jacku obdivuji tě! Oscar jak vyšitý! Helen byla taky bezvadná a Carol ztvárnila jedinečným způsobem! Stejně tak Greg Kinnear (Simon)! Opravdu velmi neobvyklé, ale úspěšné herecké obsazení! To se nepovede každý den! Tohle určitě zkoukněte, nemůžete litovat... ()

RomanHyde

Má velmí oblíbená komedie, která stojí na vynikajících hereckých výkonech hlavních představitelů a krásného kukuče malého psa :) Jack Nicholson nesleze z plátna a jeho herecký koncert je podpořen vynikající Helen, která je doprčič v těch červených šatech a střevíčcích tak sexy. Určitě znáte ve svém okolí podobného mrzouta, a teď už víte jak na něj :) ()

Olaf7

Jo, líbil se mi pes a klasicky výbornej výkon Jacka Nicholsona, ale to je prosím pěkně vše. V Brně jsou z tohohle filmu možná paf, v Praze řekneme, že to bylo dobrý. ()

Pawlisman

Hodně atypický romanťák? Hlavní svůdce postava zlého rain mana? Film je buď velice přesvědčivý a reálný, nebo zcela naopak. Některé scény jsou tak vyhraněné a nezvyklé, že si člověk není jistý úsudkem. Ale hlavně, že to není klasický sladký scénář. Průběh je nevyzpytatelný stejně jako Nicholson. Určitě svěží a nadprůměrný počin. 8/10 ()

Johny303

Měl jsem trochu problém překousnout Helen Hunt, kterou obecně vzato moc nemusím a její hysterická a oprsklá role v tomto filmu ji dělala obzvlášť nestravitelnou, ale díky skvělému Jacku Nicholsonovi a Gregu Kinnearovi se určitě vyplatí tuto komedii vidět. :) ()

Hepy13

Někdo má zvláštní představy o komedii, ani jednou jsem se nezasmál, co nezasmál, ale ani nepousmál. V celém filmu není ani jeden komediální prvek. Celý je to spíše vážný a smutný. Perfektní Jack Nicholson, bohužel vše ostatní nestojí vůbec za nic. ()

Lilloos

Měla jsem dojem, že sleduju absurdní drama, kde Jack Nicholson (jako skoro vždy a jako zde jediný září) rozhodně není ten největší blázen, a celou dobu jsem byla z toho počínání příšerně frustrovaná. Asi to nebude špatný film, proti gustu žádný dišputát, ale mě to fakt hrozně rozčilovalo, proto to vyčnívající hodnocení. PS. Malý dáreček je tu skrytý pro fanoušky Dr. House, když se v jedné z úvodních scén Jack v restauraci naváží do Cuddyové a Tauba. ()

petikacka

Tak tady to bylo na první dobrou a na první pohled...Neuvěřitelný Jack Nicholson a Greg Kinnear k tomu Helen Hunt...Celkem nesourodá trojice a přesto to funguje...A taky Cuba Gooding Jr.....Za mě 100% ()

Jaroslaf

Po opakovaném shlédnutí v televizi musím srazit hodnocení, jedná se o strašně vykonstruovaný příběh, v podstatě hned od začátku se psem, který mi nepřipadá uvěřitelný. Navíc Helen Hunt nemám rád a kazila mi už Po čem ženy touží. Vtíravá, přeslazená hudba zážitek vůbec nevylepšuje. Nicholson skvělý jako vždy, jeho postava už tolik ne. Film navíc vůbec nepůsobí jako něco z devadesátých let, je spíš děsivě staromódní a unylý. Hrdinové se stejnou poruchou ale uvěřitelnějším vývojem? Můj přítel Monk. ()

Lukoye

Zvláštní film. Nepamatuju si, že by mě v takovéhle míře film kdy pohltil. Dychtivě jsem čekal na to jak se děj vivyne a kam vlastně směřuje. Nic akčního, bez akce, ale přesto strhující. Měl jsem skoro chut jít se podívat za televizi, jestli tam neuvidim dále do příběhu. Jack hraje zdanlivě arogantniho spisovatele. Ten však trpí duševní chorobou, které v kombinaci s jeho temperamentem působí tak, že se dobrovolně uzvírá do izolace svého bytu. S tím je spojena izolace srdce. Slabost v oblasti citoveho života vyvažuje obhroblým chováním, za které schovává svojí emocionální zranitelnost. Po serii okolností jaké život přináší, ztratí jedinou jistotu ve svém společenském životě. Servírka která ho každý den obsluhuje v restauraci skončí a jeho to těžce zasáhne. Snaží vrátit zpět běh věcí, přítom se zamiluje. Za jeho obhroublým krunýřem je ale těžké najít jeho pravou, umě ukrývanou tvář. Velmi zajímavý a netradiční příběh, nenudí a skutečně vás vtrhne do děje, kdy se těšíte na každou další scénu. Pár výroků a scén by mohlo najít svoje místo v nesmrtelné síni slávy. Jako když Jack říká barmanovi, že je vlastně jenom debil co prodává poslední legální drogu. ()

Hadati

Nicholson musí být asi šílenec i ve svém reálném životě. Jinak nechápu jak může tak dobře zahrát roli pošahaného neurotika, který je nepřátelský ke svému okolí. ()

Berry

Příjemná a opravdu vtipná komedie do které je trefně zakombinované drama a vztahy pár lidí... A aby toho nebylo málo, tak filmu nechybí ani kvalitní herecké obsazení v čele s Jackem Nichilsonem a Helen Huntovou. Mně osobně se moc líbily i herecké výkony Grega Kinneara a Cuby Godinga. Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby to bylo lepší.. ()