Ahsoka - Season 1 (2023) (série)

Část 2: V potu tváře (S01E02)

(epizoda)
  • USA Part Two: Toil and Trouble (více)

Ashoka a generálka Hera Syndulla cestují do loděnic Nové republiky, kde učiní nečekaný objev. (Disney+)

Trešlson

CGI na takové úrovni není dneska standardem ani u áčkové hollywoodské produkce. Hera Syndulla znovu ukazuje, že je to pravděpodobně nejlepší pilot z SW univerza, Sabine je tu více cool než v celých Rebels a Ahsoka a její souboje.. paráda. Zajímaví záporáci, děj pádí kupředu, výborný casting a neoddiskutovatelné produkční kvality. Pro mě ohromné překvapení a budu doufat, že laťka nastavená prvními díly se bude jen překonávat. ()

inmax

Mně to přijde strašně sterilní a bez jakékoliv filmařské invence. Uvědomil jsem si to u scény, kdy Ahsoce utíká ten týpek s mečem, naskočí do lodi a vedle týpka stojí ta zlá bloncka a kouká na ni. Tam se nabízel zpomalený pohled na její oči, kdy se poprvé vidí s Ahsokou face to face, ale ono nic. Taky souboje jsou takovy plácání, žádny tríčky a má to tak rychly střihy a divny úhly, že není moc vidět choreografie. Zatím dávám průměr ale určitě lepší než Boba nebo třetí série Manda. Jo a to probodnutí taky nic moc, mohla ji třeba zranit na ruce nebo noze, né hned ji probodávat, kvůli tomu teď Qui-gon rotuje v Síle. ()

kubas369

8/10. Zajímavá epizoda. Hlavně prorůstání Nové Republiky Impériem je zajímavý event, což už bylo v Mandalorianovi ale jsem rád, že se toho drží. Protože potom První řád dává větší smysl. ()

Veskoslav

Qui-Gon byl probodnut přesně a hezky doprostřed břicha, Sabine na okraj oblasti břicha a když se dobře trefíte, tak defacto minete všechno důležité. Qui měl prostě smůlu. To bych více řešil 3. sestru:) Pomalu to začíná nabírat. A pokud umíte anglicky a víte název 1. knihy od Thrawnovi, co kdy vyšla, budete mít pěkný easteregg:) ()

jjjerry

Přichází chladné vystřízlivění. Pro neznalé Clone wars to je možná trochu zmatené. Pro ty co znaní příběh, jsou zase trochu zklamaní. Je potřeba méně masové komerce a zjednodušování a více Andora. Zázračné uzdravení. Slabá Ahsoka, oproti nějakým rádoby neznámým Sithům. Proč mu nerozeskla meč? proč nepředvídala útok těch operátorů lodí. Nelogicky trapné. Hlavně že tam jsou srdcervoucí debaty, povzbuzování a dodávání sebevědomí. Tyhle kecy do SW nepatrí. To at si nechá Filoni k terepautům. ()

GejmronCZ

Nemůžu si pomoct, ale občas v tom soundtracku, konkrétně minimálně v outru, slyšim skoro až melodii Pirátů z Karibiku, zejména pak Na Konci Světa. A což o to, je to spíš pocta pro Hanse Zimmera, protože druhej i třetí díl Pirátů z Karibiku je úžasnej všemi směry včetně hudby. On vždycky dokáže udělat tak neskutečně dobrej soundtrack, že to pozvedne celej film o řád výš ať už je sebehorší. Každopádně skvělý díl. Nejsem z toho ani náhodou tak odvařenej jako z Mandaloriana, protože to je královskej počin, ale pořád skvělý. Ach, pořád můžem jen snít, že by takovou kvalitu měla třetí trilogie :( ()

Methew

Na to, že je Ahsoka Jedi Master tak je slabá, keď nedokáže randomáka poraziť, ktorý ani len Sith nie je, fakt úbohé. A najviac komické bolo ako mu ešte dovolila sa vziať späť jeho svetelný meč, namiesto toho aby využila príležitosť a zničila ten meč v okamihu, keď letel vedľa nej, čo veľmi dobre vedela, kedy preletí a len sa mu trápne uhla a hlupáčika s ním nechala odletieť. Proste trápna rozprávka pre deti...  Disney to všetko degeneruje úspešne, to je asi jediný úspech tohto seriálu, neviem čo sa na tejto rozprávke pre deti páči dospelým... ()

Cardo

Za mě lepší než první díl, sice pořád platí většina toho, co jsem psal u první epizody, ale ten závěr už měl tempo a byl docela záživný. Dark jedi jsou stále úplně top a kralujou seriálu, ale i Huyang se dere na vrchní příčky seznamu nejlepších postav seriálu. Závěrečná akce na Corellii dost dobrá, ale meč pana Marrocka mohl proletět někde jinde než přímo okolo Ahsoky a duel Ahsoky a Marrocka rozhodně mohl být lepší a delší. Docela se těším na další díl, protože je vidět, že má seriál vzestupnou tendenci (a hlavně už tady není žádné debilní probodnutí lightsaberem, které kdokoliv bez potíží přežije). Čas na Thrawna, 4* ()

KiJi

Po třech epizodách zatím na 3 hvězdy. Uvidíme, kam se to bude ubírat. Zatím to není takový průser jako Obi-Wan. Spíše to vypadá, že se velmi poučili a jdou cestou stylu Mandaloriana, ať už hudba, vizuál, akce, stopáž. Na druhou stranu aby to nebylo holé kopírování Mandy, aby to pak nebylo na jedno brdo. Osobně jsem velmi kvitoval marvelovské seriály Wanda Vision a Falcon and Winter Soldier, že každý byl pojatý úplně jinak. ()