Hrabě Dracula na svém hradě v Karpatech děsí všechny vesničany až k smrti. Poté, co naivní realitní agent Renfield podléhá jeho vůli, vydávají se společně do Londýna, kde přes den odpočívají a v noci hledají své oběti, které by vysávali. (Bonton Home Entertainment)

Merggie

Som sklamaný preto, lebo som si tento film predstavoval ako horor, a preto, lebo som si ho predstavoval ako dobrý. Ono je to však len plochá nuda. Polohaluzné Coppolovo spracovanie ma oslovilo oveľa viac. ()

cogi

Popravdě jsem od toho očekávala mnohem víc. Na to, jak je to napínavý příběh a knížka je taky hodně dobře napsaná, tak zfilmované mi to přišlo takové nudné. Příběh mi místy neseděl z původní verzí, ten kdo nezná děj, se může být místy i zmaten. První verze - film Upír Nosferatu z roku 1922, byl mnohem lepší a to je ještě němý. ()

JimiH

Po výborném Frankensteinovi jsem byl natěšený i na Draculu, ale dostavilo se mírné zklamání. Příběh je pojat až příliš béčkové a výprava také nedosahuje kvalit předchozího filmu Universalu. I po režijní a herecké stránce jde o slabší kus, byť Bela Lugosi a jeho vytřeštěný pohled mají něco do sebe... 7/10 ()

bárbígrrrl

Dracula Toda Browninga sice není ani trochu strašidelný, narozdíl od staršího Upíra Nosferatu, ale mě se líbí podstatně víc, a to především proto, že tu nejsou žádné zbytečně zdlouhavé scény a děj má spád. Upíra Nosferatu bych klidně zkrouhla o půl hodiny. Bela Lugosi je jako Dracula přesvědčivý (tedy až na moment, kdy se odvrací od Renfieldova kříže - to mi přišlo hodně nepřirozené) a neméně přesvědčivý je i Dwight Frye v roli Renfielda. Netopýři na provázcích působí dnes už opravdu směšně ale to se vzhledem k době vzniku filmu nedá pokládat za nedostatek. Jediné větší mínus spočívá v jednoduchosti zničení Draculy v závěru, který je dle mého trochu odbytý. ()

helraiser

Legendární zpracování Draculy s charismatickým Belou Lugosim který byl pro tuhle roli snad zrozen. Tohle vidět je prostě povinnost. ()

Drtic

Od tohoto som čakal veľa a nedostal som skoro nič len nudu a nudu a možno trochu zábavy čo by u iného filmu bolo v pohode, ale u tohoto určite nie. Hneď zo začiatku Lugosiho pomalé rozprávanie a podivný úsmev na tvári a do toho tvárenie sa postavy Renfielda pôsobilo dohromady viac komicky než desivo a atmosféricky. Už od tejto chvíle prakticky až do konca si film žiadnu atmosféru už nedokázal vytvoriť aj navzdory Lugosiho obrovskej snahy celý potenciál Draculovho príbehu zostal nevyužitý. Pre mňa jediný Dracula existuje iba Christopher Lee !!! ()

degster

Klasika, ktorá si uvedomuje výbornú predlohu a narozdiel od Frankensteina sa jej naozaj drží. V súboji Universal monsters je toto môj víťaz. Len netuším, prečo tie konce vždy ponáhľali tak, akoby herci utekali na obed a štáb búrať scénu. Neviete niekto? ()

neo93

Úplně první zpracování hororového příběhu o hraběti Drákulovi z Transylvánie. Bela Lugosi jako hlavní představitel, který si postavu již zahrál v divadelním představení na Brodwayi. A jeho herecký projev plný gest a výrazů ve tváři je znamenitý. Škoda jen, že film toho nenabízí více. Začátek je velice slibný, kdy obchodník Renfield přijíždí k tajuplnému a děsivému hradu. Pak bohužel snímek klesá dolů a nějaká hrůza či napětí jsou nenávratně fuč. Malinko film oživí odhalení profesora Van Helsinga ohledně Drákuly, ovšem i to je dost málo. A i samotný závěr mohl být lépe zpracován, proto nemůže být Drákula hodnocen výše. ()

TheRay97

Asi můj první film ze třicátých let, který jsem kdy viděla a nezklamal! Trošku mě štve, že se tvůrci nedrží knižní předlohy a za to jsem musela ztrhnout jednu hvězdu. Jinak herci byli výborní! A to šumění v pozadí vás plně přenese do temného příběhu hraběte Draculy. Příjemné se zamyslet nad filmovým světem minulého století. ()

art

Tak trochu me tenhle film zklamal. Zacatek se mi hodne libil, do te chvile nez Dracula oslovil Harkera Renfield. Tak sem si rek faj, trochu to zkratili. Jenze oni to nezkratili trochu, ale temer o polovinu. Zaver filmu mi prisel neuveritelne uspechanej. Uplne mi zmizel duch Stokerova dila, ktery zustal alespon z mala zachovan v Nosferatu nebo v Coppolove Draculovi. Mozna kdyby se v te dobe tocili dvouhodinove filmy a vesla se tam vetsi cast pribehu,dal bych mu i 5*. Z hereckych vykonu me kupodivu nejvic nezaujal Lugosi, ale Edward Van Sloan jako profesor Van Helsing, jehoz dokonale divne chovani a rychle usecne uklony jsou genialni. ()

SharpChick

Strašně, strašně, strašně moc mě zklamala zkratkovitost děje. Chápu, že režisér musel story zpracovat po svém (Sice v úvodu najdeme "Dracula by Bram Stoker", ale tak nebuďme až tak pedantští..), a chápu i to, že pouze dodržel tehdejší obligátní -ne příliš dlouhou- stopáž, ale prostě pro znalce Stokerovy knihy nejsou Draculovy osudy příběhem jen na 75 minut. Zkrátka se nemohu ubránit srovnání s knihou, která mi přišla úžasná.. A to je snad jediná věc, kterou bych zde mohla filmu vyčíst a díky níž nemohu dát plné hodnocení. Tenhle časový deficit se totiž odrazil v návaznosti spousty výtečných scén, čímž mi částečně zkazil požitek z celého díla.. Jinak úžasný zážitek s dokonalým Lugosim, který své postavě poskytl nezapomenutelné a nezaměnitelné charisma.. Díky mu za to.. 90% ()

Bounded

Lugosi, Van Sloan a Fry jsou jediní, kteří skutečně něco hrají. Starší Draculovské inscenace mají ten problém, že i když se odklání od knihy, tak postavy nechávají pouze odříkávat známé nutné repliky. Samotné dialogy nejsou kupodivu špatné. Ovšem střih a určitá naskriptovanost ubírají filmu noblesu, o kterou se snaží Lugosi. V jednotlivých záběrech postavy nepřirozeně třeba vteřinu vyčkávají, než se otočí, tudíž prohlubují nudu už nepříliš odsýpajícího scénáře. Nutno přesto podotknout, že Lugosi je mnohem lepší než Lee (jeho mrazivý úsměv jako kdyby sděloval: mám vás všechny ve své moci), a že od třicátých let nikdo nevybral lepší kulisy pro hrad Dracula. ()

Knor

Bela Lugosi je fakt naprosto úžasnej, chápu proč ho tak Ed Wood obdivoval ještě dlouho po pádu z vrcholu kariéry .... ale dost srandy. Tento Dracula má dost atmosféry jen do doby než se děj přemístí z Transylvánie do Anglie, tam to prostě ztrácí grády. Bohužel film se už pak táhl až do konce, nebýt Van Helsinga byla by to už jen nuda. Lugosi se ale stydět nemusí, jeho legendární Dracula je stylovej a precizní odvedený hororový dílo. ()

Scraffy

Tak ja som teda čakal niečo viac. Je to také nemastné-neslané. Obsadenie je dosť amatérske, teda až na Dwighta Fryea, ktorý podáva famózny výkon a jeho monológy s jeho hypnotickým výrazom sú parádne. Príbeh sa dosť vlečie a dlho mu trvá sa niekam dostať. Navyše sú niektoré pasáže naschvál ako keby sa odohrávajúce mimo záberu, čo je škoda. Táto klasika u mňa viac ako priemer bohužiaľ nedostane. ()

pepino

Tak za prvé: srovnávat toto dílo s upírem Murnaua se neodvážím protože Murnau stvořil unikát. Tenhle Dracula je ale taky unikát a to v několika ohledech. Ten hlavní je herecká kreace Lugosiho která je tak mistrovsky podaná že bych věřil že se Bela stal na chvíli upírem. Další důvody které dělají z tohoto filmu velice kvalitní zážitek je: minimum patosu a zbytečných scén, kamera (a hlavně podsvícení draculových očí), vynikající exteriéry (hlavně hrad v Transylvánii)... a tak bych mohl pokračovat dlouho. Film ale není plný jen kladů, obsahuje bohužel i pár záporů jako rozporuplný a "roztrhaný" scénář, občas nudné chvíle když se děj přesune do Londyna a ještě pár chybiček, ale ty už jsou drobné takže je ani nebudu uvádět. Zkrátka tento Drakula je zatím nejlepší co jsem měl možnost vidět. Když samozřejmě nepočítám Murnaua páč, jak už jsem napsal, to je uplně jíná kategorie. EDIT: Psal jsem to ještě před shlednutim drakuly od Coppoly a musím opravit to že tento původní drakula je nejlepší adaptací. Není.Nejlepší je ta Coppolova. ()

greymon

Je to klasika a dobrý film, který si získal můj obdiv. Ovšem mám k něčemu výhrady a proto dávám 4 hvězdičky. ()

petrik11

Slabučké ako čaj. Mdlé. Béla sa pozeral akoby si čosi slahol, ale ani jeho "pohľad" mdlosť snímku nezachránil. Postavy nedokončené, exteriéry pobiedne. ()

Pitryx

Tak mi přišel pan Frye v roli Renfielda lepší než samotný Bela. No, děj to má rychlejší než jeho předchůdce Nosferatus, ale přesto mi osobně to přijde hluché. Já na upírské filmy nejsem, jsou nudné vesměs všechny. Zde dávám jako poctu panu Lugosimu a právě již zmíněnému Fryemovi. Také scénář je svižný. Oměj silně zaskočil a překvapila absence česneku. ()

Chloé Zhao chystá Drákulu

Chloé Zhao chystá Drákulu

05.02.2021

Oceňovaná režisérka Země nomádů a nadcházející marvelovky Eternals Chloé Zhao má za sebou zatraceně povedený rok, a tak není divu, že o ni v budoucnu budeme jistě ještě hodně slýchat. Nově se… (více)

Universal se opět pokusí oživit monstrum

Universal se opět pokusí oživit monstrum

21.11.2020

James Wan chystá něco monstrózního

James Wan chystá něco monstrózního

08.03.2020

Po úspěchu snímku Neviditelný od studia Universal se zdá, že remaky slavných monstr fláků tímto způsobem budou pokračovat i nadále. Spojený vesmír načrtnutý v nové Mumii letěl už před časem do koše a… (více)

Hellboy nemá rád klasiku

Hellboy nemá rád klasiku

18.10.2006

Guillermo del Toro je momentálně zřejmě nejšťastnější režisér na světě. Nejen že se jeho nejnovějšímu snímku Hellboy 2 nás už určitě nemine a co je nejlepší, díky tomu, že zakotvil právě v tom studio… (více)