• slovenský

Muzikál / Romantický / Drama

USA, 1961, 145 min

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 9.1.1993+SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 6.4.2015, v pôvodnom znení s titulkami (30.3.2012)(30.3.2012)

Skutočne najlepší klasický muzikál. Po všetkých stránkach revolučné a v závere krutejšie než Shakespeare. Absolútna klasika! [100%](14.7.2005)

Krásný film, nádherné melodie..(1.6.2008)

Ťažko mi je vysvetľovať a odôvodňovať, prečo West Side Story patrí do desiatky mojich najobľúbenejších filmov. Ťažko mi je pochopiť, prečo som ho nenašiel medzi dvojstovkou najlepšie ohodnotených filmov. Ťažko mi bolo pred 30 rokmi vysvetliť predavačke v obchodnom dome Dunaj, aký poklad vo forme LP mi za púhych 300 Kčs predáva. Pretože aktualizovaný príbeh Romea a Júlie, v ktorom vytvorila Natalie Wood (tiež jedna z desiatich najobľúbenejších) svoju životnú úlohu a v ktorom boli od čias Freda Astaira a Gene Kellyho najúžasnejšie tanečné kreácie nepotrebuje pri zaraďovaní do mojej Top ten žiadne zdôvodnenie. Aj 50 rokov po premiére mám z jeho sledovania rovnako skvelé pocity, ako keď som ho pred mnohými rokmi videl po prvý raz.(24.11.2008)

Vidět tento film na restaurované 70mm kopii je opravdu zážitek :)(3.6.2010)