• slovenský

Muzikál / Romantický / Drama

USA, 1961, 145 min

Jeden z mála muzikálů, který mě opravdu bavil, hlavně tím jak skvěle byl natočen. To je opravdu nevídané. Fantazie Wise a Robbinse je obrovská a mohou se odpoutat od jakéhokoliv klasického vyprávění, na místo kterého nastolují precizní choreografii tanců a pohybů, díky kterým je film tak snadno přístupný a koukatelný. Samozřejmě, snaží se dojmout maximální počet diváků, ale celkově to výborně funguje. Oscar za režii je rozhodně zasloužený. 70%(19.3.2012)

Lepkavé. Velice lepkavé. Hlavní hrdina byl velice lepkavý a nejedenkrát jsem propukl v hurónský smích když volal svojí milou. Samozřejmě z technické stránky všechno skvělé, kamera parádní, s choreo jsem taky neměl problém, jen trochu s tím jak ze všech pořád teklo a jak to bylo lepkavé.(18.1.2012)

Uzasny film s uzasnou hudbou. Mezi Ritou Moreno a Chakirisem to neuveritelne jiskri a u me se zapsali jako jeden z tech "best movie couples". Jenze zasadni chyba je, ze tihle dva nejsou temi hlavnimi postavami, tim Romeem a Julii. Maria a Tony byli (aspon podle me) desne otravni, kdyz neco rekli, jenom sem kroutila hlavou. Hrat neumeji, ocividne Woodova ani zpivat neumi (ano, u pisni jenom hejbala pusou jak lekla ryba a jeji text zpivala M. Nixonova), porad si lamu hlavu tim, proc tam vlastne byli. Ovsem co se tyce samotneho muzikalu... scenu s pisni "America" jsem si pustila ctyrikrat :) Jo, je to proste jizda. Go, Sharks, go!!(22.5.2008)

Krásná muzika, spousta emocí, celkové kolektivní maximální nasazení..., nicméně dnes z toho na mne už trošku dýchá staroba.(25.11.2012)

Jeden klasický song za druhým!V příběhu o zakázané lásce Romea z gangu Tryskáčů a Julii z gangu Žraloků mi však trochu vadil pomalý a trochu více romantičtější tón.Vidět tento film na staré rozpadající se kazetě od Warnerů je opravdu nezapomenutelný zážitek.(15.3.2003)