Sejmi eso

Zabiť eso

Zlož eso

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2006, 109 min

Brutálně geniální akce, několik černě-humorných scén. Ale škoda, že logika děje občas pěkně drhne a závěrečná pointa je snad až příliš vykonstruovaná, ačkoliv závěrečná scéna s Andy Garciou a Ryanem Reynoldsem fakt stojí za to. Solidní akční podívaná za solidní 3* :o)(12.1.2008)

Jestli čekáte non-stop akční řežbu, tak jste tu špatně. Eso je mnohem ukecanější a příběhově komplikovanější, než byste čekali. Přesto, když už na akci dojde, stojí to za to. Nekonvenční, drsná, cool. Skvělý Bateman, výborný Reynolds a Affleck, jak byste ho nečekali. Taky už mě dlouho nemrazilo v zádech tak, jako při scéně ve výtahu.(23.2.2007)

Sled šílených scén tvořených ještě šílenějšími postavami v příběhu, který je tak roztříštěný a nevyrovnaný, že na tom prodělává celý při jiném přístupu výborný nápad a zajimavá zápletka. Carnahan se ukazuje jako zdatný řemeslník, kterému ale k dokonalosti ještě chybí hodně. A celý film jsem čekal na nějaký pořádný masakr, napětí a absurdnosti rychle gradovaly, ale nakonec kde nic tu nic. Škoda, takhle jenom šedivý průměr. Přitom to mohl být nejcoolovější jízda možná se i opravdu vyrovnaná Ritchieho geniálním gangsterkám. Ale film, kde je tolik karikatur a snaží se o nějakou vážnou zápletku a z ničeho nic se zjevující nereálné emoce, nemůže fungovat i přes výborného Reynoldse a stylový úvod s Affleckem (Ta jeho závěrečná scéna.. hehe)(16.9.2011)

Pane Bože, to byl nářez. Carnahan si nebere servítky a žene svojí zápletku o mafiánech kupředu tak rychle, jak Francouzi TGV. Výborně zahrané, absolutně stylové a v mnoha momentech kulervoucí... Po několika měsících trávení musím uznat, že mi v žaludku pořád zbývá ta příjemná chuť z Carnahanovi práce, ale scénáristickou nevyrovnanost už přehlížet nemůžu.(12.1.2007)

Pokud by se děj držel jen smrtící nadsázky a spousty akce, pak by to byla pětihvězdičková nálož s geniálními postavami a celkem přijatelnou pointou, jenže. Celý smysl filmu se po totální plejádě nadsázky, střelby a smrti najednou stane smrtelně vážným a snaží se bodovat na poli dramatu a šokujícího prozření. Celý film by se dal přirovnat k prcání s nějákou sexy žhavou kočkou z obálky Playboye, ale místo toho aby touto jízdou končil váš den, hned po jejím skončení a doutníčku dorazí váš šéf, dá vám facku a řekne, že máte padáka, a přesně tak působí posledních 20 minut tohoto filmu. 66%(12.6.2011)

• - Jedna z nejtěžších scén filmu byla ta, ve které Ben Affleck při kulečníku potopí černou kouli a potom pokračuje v monologu. Točila se více než 20x. (xjane)

• - Pro režiséra Joe Carnahana byl film Sejmi eso třetí spoluprácí s Rayem Liottem, který se objevil už v jeho snímku Narkotika (2002) a bez uvedení v titulcích si zahrál i v krátkém filmu The Hire: Ticker (2002). Liotta ve všech třech filmech ztvárnil postavy na straně zákona. (imro)

• - I když se Alicia Keys neobjevuje na soundtracku k filmu, v budoucnosti by chtěla být herečkou a zároveň zpěvačkou písní ke svým filmům, jako to dělá její velký vzor Barbra Streisand. (imro)