• Krátkometrážní

Croodsovi (2013)

Krásne farebné (ale to bol aj Life of Pi), skvelá animácia (ale to má aj Monsters University), ideálna dĺžka (ale tú ma milión ďalších filmov). No aj tak to nebolo ono. Asi som už vyrástol z veku, kedy ma oslovila každá rozprávka, a to som veru pozerával naozaj každú, ktorú som mohol. Myšlienka spraviť niečo z dávnej minulosti tu už bola, a Ice Age počítam medzi naozaj top animáky. Oveľa vtipnejší, plynulejší, výraznejšie a zábavnejšie postavy a k nim aj Scratch, naprosto ideálny. Postavy z rodiny Croodsov (Krúdovcov, bléé) mi naopak prídu akoby nasilu vytvorení, len aby sa deti mali na čom zasmiať, zbytočne rozťahaní, len aby to bolo aspoň na hodinu a pol, a aj málo vtipní - i keď napríklad na foťáku som sa zasmial. Pre menšie deti možno dobré, ale nakoľko už nie som osemročné dievčatko, priemer.

Sherlock Holmes (2009)

Jeden z mála filmov, kde som videl najprv druhé pokračovanie, a až potom jednotku (vlastne, asi to tak bolo len v prípade Saw). Nuž a hodnotí sa mi to ťažko, nakoľko som pred týždňom dopozeral seriál Sherlock, pretože na ten sa tento film nechytá. Film ma vôbec nestrhol, občas som sa trochu nudil, a až záverečné vysvetlenie toho všetkého ma trošku upútalo. Ale aj tak, Robert Downey ako Sherlock nie je práve podľa môjho gusta, Jude Law, na druhej strane, ako Watson valí, Eddie Marsan v roli Lestradea tiež celkom fajn a Rachel McAdams tutti-frutti. No aj tak tento film považujem o malú trošku horší, ako jeho pokračovanie.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Pre: kopec známych hercov a mien, odkazy na iné filmy, Rihanna a jej zadok, spolu s Michaelom Cerom, pekné efekty, najmä démoni, Emma Watson a je vystúpenie bolo božie Proti: Danny McBride - ten sa mi vôbec nepáčil a filmu viac uškodil ako pomohol, málo vtipu, veľa cliché, občas idiotné rozhovory Záver: Z tohtoročných koncov sveta sa mi viac páčil anglický The World's End, ktorý síce priniesol menej celebrít, ale o to viac humoru. Avšak myšlienka aby herci hrali samých seba bola skvelá. Keby niečo takéto natočili borci ako Jason Statham, Chuck Norris a iní, pričom by sa chovali ako roztrasené slečinky, to by ešte len bol nárez! Zaujímalo by ma, či aj v skutočnosti panujú medzi jednotlivými hercami takéto vzťahy. A k hodnoteniu: celkovo sa klady a zápory viacmenej vyrovnávajú, takže za 3.

Kouzelníci (2013)

Pre: Jim Carrey, jeho postava, jeho grimasy a najmä jeho vlasy, Olivia Wilde (klasika), pár skutočne trefných vtipov, chvíľková prítomnosť Davida Copperfielda, pekný a vtipný záver. Proti: Steve Buscemi na pódiu - dobrý herec, ale nepáčil sa mi jeho hlas keď vystupoval, občas to bolo prehnane vtipné, alebo sa o to aspoň snažilo, málo kúziel. Záver: Posledný kúzelnícky film, ktorý som videl, bol Now You See Me, a ten sa u mňa umiestnil hodne vysoko, preto Burta Wonderstona považujem skôr za sklamanie. Občas som sa zasmial, ale na komédiu s dvomi super komikmi by som čakal asi čosi viac.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Čo treba urobiť, keď Twilight nedostáva príliš dobré hodnotenia? Treba vymyslieť trošku menej romantický príbeh, opäť pridať nejakých tých upírov, vlkolakov a démonov, no najdôležitejšie je nájsť naozaj peknú herečku, v tomto prípade Lily Collins (ja to jej obočie proste milujem) a navliecť ju do sexi minisukne. Nuž, a na mňa to platilo. Som rád, že romantiky tam nebolo až tak veľa, dokonca menej ako bojových scén, takže to bolo fajn. Len ma dosť hnevalo to, ako jednotlivé postavy uvažovali - pravdepodobne mali už aj v knižnej predlohe v hlave maximálne prázdno. Ale pre takého nenáročného diváka, ktorý si chce len voľačo kuknúť a pritom schrústať pukance by to šlo.

Wolverine (2013)

Toto čo má byť? Film z X-Men sveta a je tu dva a pol mutanta? Sklamanie. Wolverine má prepichnuté srdce, trafí ho snáď 51864613186313 šípov a ním to ani nepohne? Žeby bol naozaj až taký nesmrteľný? Sklamanie. Dej filmu? Sklamanie. Ale musím zdôrazniť, že ako jeden z mála nemám Wolverina ako najobľúbenejšieho mutanta, takže možno preto som nebol filmom unesený. Na druhej strane, Světlana Chodčenkova bola veľmi príjemnou záporáčkou, Hugh Jackman vyzeral ako Wolverine naozaj dobre, a záver (myslím ten po titlulkoch, kde sa objavia Patrick Stewart a Ian McKellen) ma dokonale navnadil na X-Men: Days of Future Past, ktorý si myslím, že bude pecka. Takže tento film svoju úlohu splnil: neunudil k smrti a navnadil na ďalšie pokračovanie rodiny X-Menovcov. Nič viac, nič menej.

Pot a krev (2013)

Podľa skutočnej udalosti? Fuck yea. I keď bohvie čo presne sa udialo skutočne takto. Inak ako komédia/akčný film taký priemer. Najviac zo všetkého ma rozosmiali Dwayne Johnsonove tričká, najmä nápisy na nich TEAM JESUS alebo JESUS ROCKS. Ale aj napriek kamarátovmu odporúčaniu som z filmu jemne sklamaný. P.S. skúšam, či 8andrej8 číta moje komentáre, tak ak áno, všetko najlepšie k sobotným meninám prajem :-)

Black Books (2000) (seriál)

Ako prvé som si pozrel hercov, ktorí tu hrajú, a celkom som sa na tento seriál začal tešiť. Nielen kvôli nim, no aj vďaka vysokému hodnoteniu. Sklamanie však prišlo, keď Nick Frost sa objavil len na chvíľu, aj to ho bolo docela ťažko spoznať, skvelý Simon Pegg ako buzerujúci šéf takisto dostal iba chvíľkovú pozornosť, a Martin Freeman ako doktor tiež vyšiel časovo naprázdno. Čo sa týka hlavnej trojici predstaviteľov, zdá sa mi, že hrajú zle. Vtipov tiež nebolo toľko, aby ma to bavilo, alebo aspoň bavilo. Ale na druhej strane, v každej časti bolo niečo, čo ma aspoň trochu a na chvíľu rozosmialo. Takže tak.

Sherlock (2010) (seriál)

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. A teraz až do januára čakať na tretiu sériu, ak vôbec. Už Unaired Pilot mi celkom stačil, aby som tento seriál premiestnil do TOP10. Cumberbutch ako Sherlock Holmes je neskutočná postava, jeho extrémne rýchle monológy o tom, čo vidí v ľuďoch, ma donútili pozerať s otvorenou papuľou. Jeho parťák John Watson a najmä vtipný výraz Martina Freemana všetkému len napomáhajú. A i keď S02E02 sa mi príliš nepáčila, výnimka potvrdzuje pravidlo a ja Sherlocka nemôžem hodnotiť inak ako za päť. Len na záver malé sklamanie: k Sherlockovi som sa púšťal aj kvôli vtipnému obrázku, no sklamalo ma, že v seriáli sa to neodohralo takto (alebo som si to aspoň nevšimol, keďže nie som taký všímavý, ako SH).

Millerovi na tripu (2013)

Vysoké čísla, vysoké hodnotenia, to ma k Millerovcom jednoznačne tiahlo a moje očakávania boli trochu väčšie, ako film dokázal dodržať. I keď som sa párkrát dobre zasmial, celkovo ma to nejako nezaujalo. Jennifer Aniston ako striptérka prekvapila, nečakal som od nej takéto živé vystúpenie, hlavne nie v jej rokoch. Pre Willa Poultera to bola asi celkom nezabudnuteľná rola, keď sa mal možnosť na pár minút bozkávať so svojou "mamou" aj "sestrou". Nuž a čo k Edovi Helmsovi? Ten sa mi k jeho postave vôbec nehodil. A na konci, pri nevydarených scénach, sa mi vliali slzy do očí, keď sa pustila pieseň I'll Be There For You, a.k.a soundrack z mojich obľúbených Priateľov.