Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

nwx odpad!

Hrozna psycho-ptakovina. A ta priserna hudba hudlajici v kazdem zaberu!? Nekteri filmari zrejme doted nepochopili, ze s hudbou se musi setrit, pokud chteji udelat kvalitni koukatelny film, obzvlaste pokud ji delal hudebni neumetel, jako k tomuto filmu. Uf. ()

Likan7

Když vynecháte 80% filmu a pustíte si jen "finále" mimo loď, tak dostanete to suverénně nejlepší z celého filmu a dost možná i to jediný dobrý z celého filmu. Startuje to jako solidní komorní sci-fi, karty s rozdají zajímavě, jenže se to po 40 minutách prostě sekne a nejde to dopředu ani dozadu. Dobrou půl hodinu sleduju velký prázdný nic, abych si pak užil finále, které vlastně vyzní dost do ztracena. Vlastně ani nevím co tímhle filmem chtěl Joe Penna říct. Závěr je nudný a nezajímavý, stejně jako celý film. Kendrick je na vyhození do vesmíru, Dae Kim jediný sympatický. ()

Aurewen

Miluju vesmírňáky, takže tohle bylo akorát pro mě, teda asi první půl až hodinu. Nechybělo napětí a trocha akce, fajn nápad. Jenže... Chyběl tomu dotažený konec a nevyřešená odpověď na otázku, jak se tam sakra dostal? Kdo ho tam vyslal? Proč je vesmír vždy spjatý s úzkostmi a špatným koncem? Jediný film, kde Kendrick nehrála klasickou afektovanou holku, kupodivu mi tu nevadila. ()

Trixinka

Film o ničem. I zde trend dnešní doby - chudák černoch, kterého se chtějí nejprve zbavit, a pak světe div se odnese to někdo jiný. A samozřejmě tu máme i multikulti obsazení - černoch, asiat, a dvě ženy, z nichž jedna tomu musí pochopitelně velet a druhá být ta statečná a spravedlivá. Logicky film taky znatelně pokulhává - jak se tam vlastně ten černoch dostal, to ho tam někdo násilím zavřel? Nejprve musí pro kyslík dva lidé, a pak to zvládne sama ženská? A taková relativně malá lahvička jim jako vystačí na celou cestu? Ztracené skoro dvě hodiny života, Annu mám ovšem ráda, takže odpad tomu nedám. ()

vikino1

WTF nuda. A kde se tam pro boha vzal ten černoch ? By mě zajímalo, kdo ho tam nacpal, proč ho tam nacpal, a že na Zemi před odletem nikomu nechyběl. Taky by mě zajímalo, proč první láhev s kyslíkem neměla přivázanou, když ne k sobě tak aspon k tomu lanu, po kterém šplhali ? Taky by mě zajímalo, proč nemají náhradní díly k něčemu tak podstatnému, jako je filtrace CO2 v raketě. Navíc v raketě, která je postavená pro dva lidi a chytráci ze Země vyšlou tři (a velitelka o tom ví). Proč teda nepřihodili nějakou tu půlmiliardu navíc, aby udělali místo i pro třetího ? To je jak jít na raft a vzít si o jednu plovací vestu mín. ()

rublik05

Poněkud komorněji pojaté scifíčko, které má moc pěkný vizuál a ve finále i relativně obstojné herecké obsazení. Kamenem úrazu je samotný scénář, nenabízející prakticky žádnou zajímavou či snadno zapamatovatelnou pasáž, navíc je šíleně nudný a místy velice přihlouplý. Příběh mi tedy přišel víceméně o ničem, dlouhá stopáž jen umocňovala všudypřítomnou nudu, nejvíc na mě asi zapůsobil úplný závěr, který měl alespoň trochu atmosféry a oceňuji i slušný hudební doprovod. Jinak jsem ale celý film víceméně protrpěl, málem jsem u něj usnul a po celou dobu jsem se modlil, ať už to utrpení konečně skončí. Kdyby to pojmenovali Černý pasažér, mohlo to být alespoň trochu vtipný a provokativní. Takhle je to jen nicneříkající nuda. 2/10. ()

E lan

Dobrá podívaná, rozhodně nadprůměrná. Chvilku jsem přemýšlel i o ****. Slabinou je ale nedotažený scénář, ten nahrazuje výborná atmosféra a slušné jerecké výkony všech protagonistů. ()

vozralec

Původní posádka nebyla úplně politicky korektní, proto ji bylo potřeba řádně dorovnat. Opravdu u takové mise nebylo počítáno s náhradním filtrem? A co takhle mít k dispozici pohonnou jednotku pro astronauty pro jejich pohyb ve vesmíru? Anička to brala dost emotivně. Jinak docela povedené. ()

Marty7CZ

Absolutně zbytečnej bijak ÚPLNĚ vo ničem! A hlavně v teda Kendrik fakt neumí prostě hrát 👎.... Ultra nudná blbina za 30% ()

Clark_Kent

Pro mě hodně zajímavý drama z vesmíru. Napětí, psychologie a krásné záběry. Vymyslet se dá vždycky něco, než vše hodit do koše. ()

Talina

Ježíš to je zas jednou kravina... Takové dobré obsazení a film v podstatě o ničem, ty dvě hodiny se mohly podstatně zkrátit, kdyby zkrátili jen to jejich "slaňování", ale dobrý, já si to přetočila... ()

Newman_xf

To byl skvely film... A nejlepsi je, ze si kazdy muze domyslet, jak to bylo...SPOILER: Co treba... Majkl, starostlivy borec uplne vyflusly z neustale pece o svou sverenou sestru dre od rana do vecera, aby zajistil penize pro ni a pro sebe, protoze do toho jeste studuje nejaky tezky inzenyrsky obor (abychom i my - latentni bili rasisti s historii otrokaru - za ktere nas Netflix povazuje, videli, ze i prislusnik utajene pleti muze mit master degree engineer titul) se sejde s kolegy na pivo, aby vypnul po narocnem dni. Jenze jeho kolegove jsou taky rasisti, takze jen co se ozere pod obraz, tak jej narvou pod dekl s pomerne nedulezitou soucasti lodi. Ano ta soucast je jednotka na odstranovani CO2 a je tak malo dulezita, ze je na palube bez zaloznich kopii, nahradnich dilu a vubec cehokoliv, co by ji umoznilo opravit. Divim se, ze k ni meli manual. Asi v nem bylo - pri poruse vyhodte z okna a za 3$ kupte na aliku novou. Kazdopadne, chudaka Majkla museli zadeklovat, protoze sam se tam zavrit a jeste se zasroubovat pod dekl nemohl. Posadka ma to spravne rasove a genderove slozeni, jak uz poukazali jini, musi chybet bily heterosexualni muz - ten je asi dole ve vysilacce a rovnou radi zabit Majkla. Maji sice 3D tiskarnu na tisk dlahy, kterou pani velitelka ani nepotrebuje, protoze i se zlomenou rukou taha krabice s materialem, ale cajk. Novou jednotku na odstranovani si vytisknout nemuzou. Budoucnost vole. Nebyly prachy na to postavit lod pro 3, kde by vzali prachy na nejakou lepsi 3D tiskarnu. Asijsky vedec se pocas filmu neboji otevrene omlouvat za to, ze on je ten slabsi, necha si vzit od Anicky batuzek, protoze je mu mocinky zle a blinka, nedokaze Anicku dorovnat ani ve splhu a mocinky se omlouva, ze to nezvlada - a to po ceste tam i na ceste zpatky. A kdyby i ti nejtupejsi z nas nepochopili, ze zeny vladnou vsem a jsou ve vsem nejlepsi, tak se nakonec Anicka rozhodne, ze se obetuje, a vsechny je zachrani, protoze ani to neni schopny asijsky muz, kteremu chciply i wakame v pytliku, udelat. Celkovym ultrapadouchem filmu nakonec zustava velitelka, ktera svuj zdravotni stav fejkuje a se slovy "kez bych to mohla byt ja" posila na smrt dementni altruistickou doktorku, ktera se zabila sama tim, ze nevidi, ze ji k tomu vlastne dotlacili... genialni... Je to pitome, ma to pitomy scenar, Toni nepresvedcila, Anna se na tu roli vubec nehodi, coz je hrozne videt v jakekoliv scene, kde by mela fakt hrat - a ze jich tam moc neni, Kim byl dobry - v ramci toho, co mu scenar dovolil a i herec, ktery hral Majkla byl v pohode. Nejsmutnejsi je, ze to melo docela dobry vizual, vlastne tam bylo vse skoro v poradku, a mohl z toho byt prijemny a nenudici film - nebyt dementniho scenare a cele te dnesni politickokorektnogenderrasove indoktrinace. Nejlepsi for je, ze je ma spasit nacepovani 2 lahvi. Reknete to nekdo potapecum, ti chudaci se vynoruji uz po par hodinach a pritom by se mohli koupat cele mesice! Doufam, ze jednou se tomu nase deti budou smat tak, jako se dnes smejem filmum s budovatelskou poetikou. Doufam, ze nase deti nebudou nucene tohle sledovat jako soucast povinneho filmoveho kanonu schvaleneho ministerstvem pravdy. () (méně) (více)

Shitonit

Film je totální katastrofa, tkřkjc projebaný tajm. Jedná se o to, že do rakety která je pro dva, nalezou tři, a najdou tam čtvrtýho. Ten jim ještě pojebe zařízení na přežití, který je půvoodně pro dva, a natož nefunkční pro čtyry. No a tak je tu dilemua, koho a jak sejmout. No černýho pasažéra, kterej je jasně že...černej asi ne, páč by to bylo trochu rasisistický, takže nakonec se sejme sama ta nejmladší kočka, což mi neva, páč tu nafintěnou namyšleně ukecanou herku stejně nemám rád.  Což je podle mě stejně na píču, páč maj toho vzduchu stejně málo, ale tím to skončilo, tak asi dle tvůrců dobrý. Kdybych sám sobě vyjebal prdel, udělal jsem se líp. ()

Telemachus

Mohla by už prosím skončit tahle podivná éra hloupých SF z blízké budoucnosti, kde se postavy chovají zásadně v rozporu s tréninkem a protokoly a kde u kritických lodních systémů velikosti základní desky nemají náhradní součástky? Uráží to mě, vesmírný program jako takový a je to navíc nelichotivé vůči hercům. Realita je taková, že vyměnili mainboard toho systému a letělo by se dál. Těčka. To sakra nemůžou udělat jeden film o tom, kterak trénovaná posádka vyrazí na Mars, doletí tam bez ztráty kopretinky, píchnou vlajku do písku a vrátí se jako hrdinové, protože vesmírné pionýrství je kurva fucking awesome samo o sobě?! Ne, budou do nekonečna točit tyhle nelogicky self-sacrifice voloviny... ()

BFG2000

Jak už to bývá zvykem, zdejší hodnocení je zcela mimo. Jde o velmi kvalitní a silný snímek o lidech vystavených skutečné krizové situaci, zahnaných až do nejzazšího kouta a film tuto situaci podává neskutečně dobře. Ok, uznávám, že chvíle, kdy dojde k odhalení oné hlavní zápletky, je skutečně celkem dost velký WTF moment, ale pokud se nad tím nebudete více zamýšlet, akceptujete to, budete odměněni. Vyjádřím se ke všem hercům ve filmu. Mohu si to dovolit, protože tma hrají skutečně jen čtyři. Ale není to vůbec na škodu. Daniel Dae Kim konečně po Lost dostal zajímavou roli, Toni Collette působí skutečně profesionálně. Postavu zahrála bravurně a uvěříte jí tu proměnu z profesionálky bez emocí na zdeptanou trosku. Shamier sympaťák, což přesně jeho postava potřebuje. A Anna, zkrátka perfektní uvěřitelný výkon. Ještě bych zmínil úvodní start rakety. Takhle pojatý... za mě bomba a 100x silnější zážitek, než heroický start v Bayově Armageddonu. Silná je také hudba. Zejména, jak se rozezní závěrečná skladba, společně s hlasem Anny spustí neskutečnou erupci vašich emocí. Efekty se film drží při zemi, přesto, za mě, násobně silnější zážitek než tolik opěvovaná Gravitace.  Na hodnocení nedejte, film 100% stojí za to! ()

RedRose

Kdyby tady nehrála šeredná Toni Collette a nebýt v tom tak strašně nelogických kopanců, tak by se mi to vážně líbilo... Jak tam mohl zůstat a přežít?! Budiž, pro potřeby filmu... Interiéry lodě fajn, ale celé to letí k Marsu, tak co to je za šílenou konstrukci s lany a skladištěm ve kterém je zbytek paliva/kyslíku... Jednou po těch lanech šplhá, jako ve stavu beztíže a chvíli před tím, ji to stahovalo tak, že se nemohla udržet... Zkrátka je tady až moc blbostí, které mohli lehce domyslet a udělat pořádně.... ()

stephano

Nemůžu si pomoct, ale skvěle rozjeté scifi, kde atmosféra by se dala krájet, končí tak napínavě až se na to nechcete vůbec dívat. Prakticky posledních 40 minut filmu je prostě nekoukatelných. Ano je to napínavé, ale prostě ne....ja už to musel lehce přetáčet protože to vysloveně bolelo :-) Nechci spoilerovat, tak to nechám takhle. ()