Nejnepříjemnější věcí v životě mnoha lidí je právě návštěva zubního lékaře. Tím je Dr. Alan Feinstone, bohatý, úspěšný a strašlivě závislý na čistotě. Tato jeho vášeň pro čistotu je přímo chorobná. Všechno musí být perfektně čisté a lesklé jako krásné bílé zuby. Začíná to nevěrou manželky a mučením svých pacientů, kteří vlastně za nic nemohou. Film je natočen mistrem oboru Brianem Yuznou, s novými triky, které nebyly dosud v žádném filmu viděny. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

snoodles

Za celek dvě hvězdy, jednu za osobní sympatie za námět (muhahaha už se těšim na svoje pacienty) a poslední za hlášku "kaz se dostal pěkně hluboko! Až do duše!" a "řekl jsem trhat! EXTRAHUJTE!" Hehehe. Bezva! ()

Kadas97

Bože neskutočne som rád za môjho dobrého zubára. Stačí to nepríjemné prostredie zubnej ambulancie a hnusný zvuk zubárskej vŕtačky a máme horor ako vyšitý. 5 z 10 ()

helraiser

Nesnáším zubaře, takže tenhle film pro mě byl skutečně horror a to bez řečí, takže svůj účel naprosto splnil. Hrůzná podívaná s parádním šíleným hlavním hrdinou. Doporučuji především těm kteří milují zubaře jako já 😀 ()

Veronica27

Tady musím hodnotit kladně, ačkoliv to takový dopad vůbec nemělo.Tenhle film o masochistickém dentistovi, jsem viděla před lety na videokazetě, kterou jsem si s nadšením půjčila se svým bratrancem.Po shlédnutí tohoto filmu, ani jeden z nás k zubaři nešel a odmítal ještě nějakou chvíli, tam vůbec jít.Takže mladším jedincům a slabším povahám doporučuji si prvně zajít ke svému zubaři a až pak shlédnout tento film. ()

Hellknight12

Dopozerané . Za mňa ehmmmm nič moc. Čakal som iné spracovanie podľa popisu na Netflixe som čakal menej postáv a viac komorné ako takto. Nebolo to najhoršie ale ani žiaden too shit... Ercute som nečakal trápnu hororovú komédiu ... Herecké výkony sa dali ale čo sa týka scenára slabé... Za mňa 30%. Takže sa na dvojku nechystám... ()

Kozy9

Recenzovať, či opisovať kvality dentistu je úloha, ktorá je značne ťažká, pretože nie je ľahké pukázať na nedostatky tohto snímku, keďže ich je nespočetné množstvo. Dentista je ako malá opica, ktorá sa snaži opakovať po vtedajších filmových trendoch, no je natoľko nešikovná, že nie je schopná dosiahnuť, čo i len priemernej kvality. Dentista od začiatku vystupuje ako prvotriedne Béčko, no po pár minútach sledovania, si uvedomujete, že tento hnus v podobe filmu má od béčkového snímku poriadne ďaleko. Príbeh spĺňa všetky predpoklady zaujímvého námetu (doktor, ktorého duševné zdravie sa zosype ako domček z karát jeho problémi sa pretransformujú do čiastočnej schizofrénie), no to, čo sa autorom podarilo vytvoriť s týmto námetom je príklad jedného z najhorších spracovaní dobrého námetu v histórii kinematografie. Pokým divák v napätí očakáva prvotriedny psychologický thriller s prvkami hororu, je mu podávaný bezduchý nelogický a dokonale pokazený film. Celý dej je jeden veľký nevysvetlený guláš, plný klišé a čo je najhoršie: nesmierne nezáživný a nudný. Postavy sú nevýrazné, ich správanie je nereálne, kamera je hektická, používa divné uhly a aj ten malý kúsok brutality, ktorý tento film obsahuje zmierňuje svojim počínaním, rozhovory sú komické, výkony hercov na úrovni zlej epizódy Beyond Belief. Jednoducho povedané: Na filme nie je takmer nič pozerateľné, filmárske prvky sú na úrovni slabých seriálov a všetko čo má kvalitný film mať tento snímok vážne postráda. VERDIKT: Dentista je jeden z najhorších hororov, ktoré som kedy videl. Je nesmierne zlý, no nie tak zlý aby ste sa na tom zabávali, je proste nudný, domiešaný a úplne odfláknutý. Niečo tak zlé, sa hľadá ťažko. OPLATÍ SA KÚPIŤ NA DVD/BD: Nikdy! Ani za 1,5 eura z trafiky. Škoda čo i len centu. CELKOVÉ HODNOTENIE: 15%. ()

Knor

Corbin Bernsen jako psychopatický zubař neměl chybu. Mohlo ale být víc mrtvých a víc zubařských experimentů. Ale je to docela dobrý, kdo má panický strach ze zubařů, tak s tím bude mít trochu problémy :-) ()

Sir Ludvig

Krásne, až dokumentárne zábery vŕtania zubov. Dentistický perfekcionizmus :) Kontrolná otázka: Pacient má kaz, tak čo s ním? Odpoveď: Vytrhať všetky zuby aj s jazykom! Hlavne nech to bolí, obeť kričí a strieka pritom veľa krvi! Použitie rajského plynu sa zakazuje! ...a skoro by som zabudol na perfektné monológy nášho hrdinu! ()

Pochtli

Tuhle skoro stomatologickou agitku bych povinně pouštěl malým dětem a hnedka by ubylo děcek s chrupem připomínajícím vylágrovanou převodovku... ()

Marrianna

Pamatuji si ten den, s bandou jsme si chtěli k tomu levnému vínu půjčit nějaký drsný horůrek a chlapi přišli s tímhle. Už si ani moc nepamatuji děj, ale za to si sakra dobře pamatuji, že jsem měla jít na druhý den k zubaři. Tu schůzku jsem pak odložila na delší dobu. ()

Pitryx odpad!

Příliš jsem očekával, málo dostal. Mírné gore se spoustou zbytečných scén. Děj je dán předem, není třeba nad něčím zbytečně bádat, jen sledovat, cože za ptákovinu to zase bude a také že je. Já osobně mám ze zubařů panickou hrůzu odmalička, ale tento snímek k tomu rozhodně nepřispěl. Prostě děsná nuda, mimo pár slušných záběrů v ústní dutině. Místy má člověk pocit, že je tam místa, že by se v ní otočil trambus i s přívěsem :-). ()

Vanguard77

Slabota, po shlédnutí Dentisty se zubařů nebojím o nic více než předtím, mám skoro pocit, že už jsem si u nich zažil horší věci, než které prováděl dotyčný ve filmu. Skutečně mě mnohem více vyděsily vlastní představy pči přečtení názvu, než samotný obsah. Na tom mě asi nejvíce vyděsilo, jak málo z tak hororového prostředí, jako je zubní ordinace, tvůrci vytěžili. ()

sharkamell

Film měl docela pozvolný náběh, potom se to teda rozjelo. Výkon Corbina Bernsena byl ve filmu to nejlepší a vlastně mi ani nevadí, že jsem se nedočkala pořádných řežeb. PS: za pár dní mám jít k zubařce, Dentista mi ale pohled na zubaře nezměnil :D (tzn. jsem v klidu :D) ()

djbarrel

Návštěva zubaře je pro většinu lidí horor. Návštěva pomateného zubaře bývá hororem posledním... Vcelku originální námět s šíleným zubařem dokáže ve většině lidí vyvolat mrazení v zádech. Ani u mě to nebylo jinak. Vcelku povedený filmeček. 60 % ()

Petr59

Mohlo to být lepší, filmaři mohli využít více zubařského prostředí k vraždám a mučení. Ale i tak, je Dentista nadprůměrný ,,horor" (i když s hororem to nemá nic moc společného). Jde o dobré herecké výkony představitele dentisty, i o poměrně vypracovaný děj. Ve filmu není veliká dávka napětí, to však není hlavní vada filmu. Film je však zajímavý, dobře zpracovaný a již od začátku se něco děje. ()