Mystifikační dokument ze zákulisí českého hudebního průmyslu. Prostřednictvím výpovědí několika zúčastněných budete svědky zrození uměle vytvořené kapely, poznáte její recept na raketový vzestup, prožijete s ní nejúspěšnější roky a nakonec odhalíte i utajované neshody, které vedly k nečekaným personálním změnám. (ajuska)

Dauphin23

Videné s odstupom 15 rokov a opäť super zážitok. Mňága je proste srdcovka. V tej dobe sme sa naozaj bavili odborníkmi, ktorý chceli prispieť do diskusie pikoškou že Mňága je umelá kapela, prípadne že členovia Nirvany sa spoznali na vysokej škole výtvarného umenia... ()

JPMT

Mám rád Mńágu a Žďorp, Petra Fialu i Petra Zelenku a když tenhle film v devadesátých letech promítali v Boru u Tachova, tak abych na něj nešel sám a film vůbec promítli, přemluvil jsem dva známé, aby na něj šli se mnou. A byl jsem rád. Dokonce si myslím, že Petr Zelenka od té doby skoro ani nic lepšího nenatočil. Ale je to samozřejmě subjektivní a hlavně on sám to může vnímat úplně jinak.. ()

Lupa84

Film o mojej obľúbenej skupine... menej ako 5 sa nedá dať. Trošku nostalgie, asi si pustím ich hity, zavriem oči a budem spomínať na krásne časy čo som zažil s ich hudbou :-) ()

tehol

tady nejde jit pod 5 hvezd, proste nejde. mnaga je nejironctejsi, nejuveritelnejsi, nejprijemnejsi a nejzajimavejsi kapela ceske historie. enough said. ()

typa

Mňágu Happy End jsem dlouho nemohla sehnat. Jako fanoušek kapely jsem nepolevila a vyplatilo se. První alba této kapely z Valmezu považuji za nejzdařilejší, a i když je film mystifikací k zasmání, písničky v něm na mě působily nostalgicky. Určitě mě čeká opakované shlédnutí. ()

Megahead

Keďže mám rád rock-ovú a metal-ovú hudbu, nebol to pre mňa na zhliadnutie úplne zlý fiktívny dokument, ale mám radšej trošku iný štýl humoru. Zo začiatku ma to skoro vôbec nebavilo, ale keď prišla pasáž k akože životopisnému filmu "Slunce, seno a Žďorp", tak som sa konečne pobavil. Výkony Zdeňka Trošku, Mareka Vašuta a Mareka Brodského do danej scénky výborne zapadli. "Scéna s výsluchom", pojedanie trampky a Troškove komentáre ("lampička sa stala jednajúcou osobou" alebo "ať se staraj o muziku a tohleto nechaj na nekom iným" sú veľmi podarené). ale celkovo tam bolo viac hluchých miest, takže len za 2. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010