poster

Mňága - Happy End

 • Slovensko

  Mňága - Happy End

  (festivalový název)

Hudební / Dokumentární / Komedie

Česko, 1996, 62 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ****

  Petr Zelenka je excelentní mystifikátor, což naznačil již tímto filmem. Znám několik lidí, kteří si mysleli, že to byl skutečný dokument (někteří z nich si o pár let později mysleli totéž i o Blair Witch :) ). A zřejmě právě to bylo původním záměrem tvůrců, zmást diváka. Kdybych neznal skutečné začátky této kapely, možná bych této dokonalé iluzi také podlehl.(19.9.2002)

 • AdamFogl
  *****

  Mňága a Žďorp je jedna z mých nejoblíbenějších kapel a Petr Zelenka jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Co můáže vzniknout, natočí-li tento režisér mystifikační dokument o této kapele? Ano, správně, jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film Mňága - Happy end popisuje vymyšlenou historii této kapely na tolik působivě, že si říkáte zda se vskutku jedná o mystifikaci. Vyskytuje se tu tolik absurdních scén, ze kterých přímo srší to jak si z diváků Petr Zelenka utahuje, ale i přesto někteří uvěřili. A právě zrovna scénu s konkurzem, s koncertem za zdravou výživu a Slunce, seno, Mňágu si budu dlouho pamatovat. Pokud tomu připočteme i super písničky, pět hvězdiček je jasných. 100%>(17.11.2008)

 • mohamedsfinger
  ****

  Velmi povedený film, který by jako mystifikační dokument obstál i v dnešní době. Můj dojem bohužel maličko pokazilo to, že jsem o mystifikaci už předem věděl. Ale to je jen drobná vada na kráse a chyba spíše má, než filmu samotného. Každopádně je třeba ocenit spoustu skvělých hlášek, nápad, výkony neherců a také hudbu, kterou sice nějak moc neposlouchám, ale přesto považuji za kvalitní. Bonusem navíc už je pak přesah do kritiky hudebního průmyslu a povrchnosti fanoušků.(1.1.2011)

 • jiricek86
  *****

  Stejně originální nápady jako stylově podobný pozdější film Rok ďábla. Velice kvalitně, chytlavě setříháno, zrytmizováno. Jednotlivé skladby jsou natočeny formou videoklipů, které jsou pravidelně prokládané trefnými akcemi kombinací herců a neherců(členů kapely). Zdánlivě horší "dobová" kamera vtipně a vkusně doplňuje obsah. Napodruhé zkouknuto jedním dechem, nemohl jsem odpoutat zrak. Kde na ty nápady chodíte pane Zelenko?Tolik realizačních i scénáristických nápadů v jednom filmu se fakt tak často nevidí. Víc peněz pro realizaci vašich dalších filmů!(3.2.2009)

 • hippyman
  ****

  veteráni z legií můžou stokrát nadávat na to, že jde o slabšího kamaráda roku ďábla, ale tahle uměle vytvořená klec v kleci je prostě zábavná a basta. kdo nežral hlínu, ten to neocení. a až budu o půl třetí na náměstí kdekoli, třeba v hodinovém hotelu, nagasaki, hirošimě, nebo na brigádě, vzpomenu si na tento snímek. jenom se potkali, neznělo to špatně a i happy end může být cíl. 70%(15.12.2010)

 • - Jedná se o druhý film ze Zelenkovy trilogie hudebních a zčásti fiktivních dokumentů. Prvním natočil o kapele Visací zámek, druhým pak byl snímek Rok ďábla (2002). (jzvc)

 • - Petr Zelenka si ve filmu zahrál malou roli jednoho z účastníků konkurzu. (jzvc)

 • - Kapela zpívající v klubu ke konci filmu lehce upravenou verzi Hodinového hotelu je Chinaski - v té době ještě nepříliš známá. (Yardak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace