Čepičářův syn Vítek jednoho dne najde ve staré truhle kouzelnou čepici, která tomu, kdo ji vlastní, může splnit jakékoli přání. Ve vévodství, kde žije, však lidé nejsou moc šťastní. Vládne jim krutý vévoda, který na své poddané posílá vojáky. Vítkova tatínka nechal zatknout a jeho samotného poslal do sirotčince. Chlapci se ale podařilo utéct. Vítek se vydává se svými kamarády Hynkem a Majdou zachránit tatínka. Chce k tomu použít kouzelnou čepici. Jenomže když má někdo takovou magickou věc, nezůstane to dlouho tajemstvím. Chamtivý vévoda se o ní dozvěděl a chce ji za každou cenu získat. (TV Nova)

milos.bradik

Chybí tomu vše co dělá české pohádky. Na mne je to příliš německé. Více než 40 % to u mne nezíská ani za výbornou dvojici Skořepová + Kopecký. ()

Redyx1 odpad!

Klasická komunistická odpad pohádka,kde hrají vynikající herci,ovšem v Té době neměli na výběr a museli hrát v každém paskvilu... ()

GrooteLulu

...nikdy jsem ji neviděl dřív před rokem 2023.. připadne mě to jako typická pohádka s armádou dětských herců té doby, na motivy "Krakonoše a lyžníků".. skvělý exteriéry - Pernštejn a Č.Krumlov ..poslední role Kopeckého (jako "baron Gorc po odchodu z dlouholetého vězení").. se zvukem a triky předboj pro Nesmrtelnou tetu .. s ohledem na dnešní herce v pohádkách a jejich um hodnotím tuto pohádku, výš než všechny "pozdně porevoluční" 3,5* ()