oli1va

Krásná pohádka s výbornými herci. Kdyby se u těchto skvostů naší kinematografie inspirovali dnešní tvůrci, tak by nejedno srdce zaplesalo. Přiměřeně... ()

burg

Jedinečná, krásná, prostě nej. Super atmosféra, vynikající dvojice Werich - Burian a dobrý konec, které většině moderních pohádek hodně chybí. Prostě malý velký český poklad. ()

Thomash

Výborná pohádka, kam se hrabou ty slinty, co se točí teď :o) Rodiče mi říkali, že kvůli týhle pohádce je moře slaný a já tomu věřil :o) ()

LEOM

Já jsem tajtrlyk? ty si tajrlyk!! V podstatě derniéra Vlasty Buriana umocněná geniálním Werichem. Skvělá pohádka/komedie ()

Ospalek

Pan Werich s Vlastou Burianem se skvěle doplňují a tvoří nezapomenutelné scény... Doufejme, že tato excelentní pohádka nebude nikdy zatracena a že bude bavit malé děti (i dospělé) ještě dlouho. ,,Tak syp!" ,,Co syp?" ,,Syp se!" ,,Jo syp se!"... MAZEC! :-) ()

raininface

Tak na tuhletu pohádku se na rozdíl od jiných můžu občas podívat znovu, hlavně zásluhou Buriana a Wericha a jejich tajtrlíkové scény. DPZ: 6.2.1962. ()

Profík

Moje druhá nejoblíbenější česká pohádka s dvěma excelentními komiky a jednou krásnou slečnou v hlavních rolích. 95%. ()

wodnar

Výborná rozprávka, skvelý oddych, neuveriteľná plejáda hereckých hviezd všetkých generácií. Kráľov pochlebovač Vlasta Burian pripomína svojou rolou vo filme aj niektorých dnešných poltikov, pritakať na všetko, len aby im bolo dobre. Doby sa v tomto smere asi nikdy nezmenia. ()

Mandy_44

Pohádky nejsou zrovna moje parketa a většinou se na žádnou jen tak sám od sebe nepodívám. Tahle je ale jednoznačnou vyjímkou. Dlouho jsem uvažoval, proč se na ní, i po tak dlouhé době, dívám pořád dokola... došel jsem k tomu, že největší podíl na tom má herecká dvojice Werich & Burian. Jejich umění staví tuto klasiku od Němcové do pozice, kterou by si, podle mě, spisovatelka přála. Zbylé obsazení tuto vysokou příčku dovytvářejí. Kolikrát jsem v různých dokumentech slyšel, jak tato pohádka vznikala... a jak velcí herci jako Lipský, Horníček v rolích princů tehda ještě sekundovali velkým osobnostem. Jednou se prý Horníčka ptali, jak je možné, že hrál krásného prince, a on jim v žertu sobě vlastním odpověděl, že když mohl Kopecký hrát chytrého prince, proč nemohl on hrát toho krásného =) ()

lineker

Bezpochyby jedna z nejlepších pohádek československého fondu. Herecké obsazení tomu předurčovalo a skutková podstata činu byla naplněna. ()

JARDAHONDA

Troufám si říct, že "Sůl nad zlato" je nejlepší českou pohádkou, která se kdy natočila. Stala se inventářem vánočních svátků. Herecká dvojice Werich - Burian, předvedli geniální komický koncert. Netřeba šetřit superlativy a dál se rozepisovat. Závěr = 110% ()

zimi

To se již netočí, aby to bylo tak nádherné, že si z toho vemou hodně, jak děti, tak dospělí!!!!! Píši to nerad, ale něco podobného se již podaří jen v USA, tak mne snad někdo přesvědčí o omylu!!!! JO a myslím, že to byl jediný barevný film, ve kterém hrál sám božský Vlasta Burian, neni co dodávat je to skvost a přece si někdo myslí, že spalovač mrtvol je lepší, to mi stále nejde do hlavy, lidi jsou divný!!!!!!! ()

neo101

Tady je opět vidět, co dělá dobrou pohádku pohádkou a film filmem. Nejen režie, scénář, ale hlavně herci. I vedlejší role jsou jak to bývá u kvalitních děl obsazeny hereckými esy. Nové pohádky trpí na obsazení vedlejších rolí neherci nebo ne příliš dobrými herci. svým způsobem je to vlastně úplně normální pohádka, ale Burian, Werich, Kopecký zvedají úroveň velmi vysoko. ()

violik

Dalo by se říci až filosofická pohádka Jana Wericha. Pasáž s propadem do bažiny a voláním po odpuštění moudré květeny je prostě neopakovatelná. ()