Ponecháni napospas

Tí, čo zostali

Left Behind: The Movie

Akční / Drama / Thriller / Sci-Fi

Kanada, 2000, 100 min

Jak již bylo řečeno, film se drží knižní předlohy a to i ze všemi jejími pozitivy a nedostatky. Silným prvkem je netradiční námět a věrohodná postkatastrofická atmosféra (obrázky pohřešovaných (vytržených), zapálené svíčky, zoufalí lidé...). Slabosti, které si film odnesl z předlohy jsou plochost postav a místy i nelogičnost jejich jednání. Prostě klasické béčko, které křesťana neurazí.(25.7.2012)

Rozpočet $17,4miliónaTržby USA $4,224,065Tržby Celosvetovo $-(19.10.2009)

Tento film je asi jeden z prvních křesťanských, které jsme měli ještě na VHS. Jeden místní podnikatel to tehdy celé sám jednohlasně nadaboval a mě to v hlavě zní dodnes. Každopádně film jako takový se celkem zdařile (přesto jen dle fantazie) snaží přiblížit, jak to tady asi bude vypadat, až si Ježíš příjde pro své věrné. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.5.2012)

Čím více se film drží předlohy, tím lépe. A "Ponecháni napospas" se podobají "Ponechaným napospas" minimálně z devadesáti procent. A to jak příběhem, tak scénami, tak dialogy. Problém nemám ani s herci, neboť Ray je přesně takový, jak jsem si ho představovala, Buck je správně sympatický (ale mohl být hezčí), Chloe není - díky bohu - žádná zmalovaná fiflena a Carpathia je králem všech úlisných zmetků pod maskou anděla... Samotnou mě moje radost z filmu překvapuje (možná dokonce lehce šokuje), ale jakožto znalkyně knižní předlohy prostě nemůžu hodnotit jinak.:-)) P.S.: No, jsem zvědavá, jestli si takhle dobře povede i druhý (respektive třetí) díl této povedené biblicko-apokalyptistické trilogie.;-)(3.9.2010)

O něco vydařenější než nová verze z Cagem. Výhodou tohohle filmu je, že byl první a tudíž ještě má čím překvapit. Co se týče mě osobně tak navíc knížky nečtu, takže v tomhle mám asi u podobých filmů výhodu. No a pozitivní ještě je, že i když časem film přeci jenom sklouzne k lehký náboženský agitce, tak minimálně první půlka ještě funguje dost slušně jako apokalyptický a mysteriózní film z celkem solidní atmosféru, takže pořád to není žádnej extra zázrak, ale viděl jsem mnohem větší náboženský vymejvárny než je tohle.50%(23.10.2014)