Ponecháni napospas

• slovenský

Tí, čo zostali

Akční / Drama / Thriller / Sci-Fi

Kanada, 2000, 96 min

Rozpočet $17,4miliónaTržby USA $4,224,065Tržby Celosvetovo $-(19.10.2009)

O něco vydařenější než nová verze z Cagem. Výhodou tohohle filmu je, že byl první a tudíž ještě má čím překvapit. Co se týče mě osobně tak navíc knížky nečtu, takže v tomhle mám asi u podobých filmů výhodu. No a pozitivní ještě je, že i když časem film přeci jenom sklouzne k lehký náboženský agitce, tak minimálně první půlka ještě funguje dost slušně jako apokalyptický a mysteriózní film z celkem solidní atmosféru, takže pořád to není žádnej extra zázrak, ale viděl jsem mnohem větší náboženský vymejvárny než je tohle.50%(23.10.2014)

TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.5.2012)

Čím více se film drží předlohy, tím lépe. A "Ponecháni napospas" se podobají "Ponechaným napospas" minimálně z devadesáti procent. A to jak příběhem, tak scénami, tak dialogy. Problém nemám ani s herci, neboť Ray je přesně takový, jak jsem si ho představovala, Buck je správně sympatický (ale mohl být hezčí), Chloe není - díky bohu - žádná zmalovaná fiflena a Carpathia je králem všech úlisných zmetků pod maskou anděla... Samotnou mě moje radost z filmu překvapuje (možná dokonce lehce šokuje), ale jakožto znalkyně knižní předlohy prostě nemůžu hodnotit jinak.:-)) P.S.: No, jsem zvědavá, jestli si takhle dobře povede i druhý (respektive třetí) díl této povedené biblicko-apokalyptistické trilogie.;-)(3.9.2010)

Jak již bylo řečeno, film se drží knižní předlohy a to i ze všemi jejími pozitivy a nedostatky. Silným prvkem je netradiční námět a věrohodná postkatastrofická atmosféra (obrázky pohřešovaných (vytržených), zapálené svíčky, zoufalí lidé...). Slabosti, které si film odnesl z předlohy jsou plochost postav a místy i nelogičnost jejich jednání. Prostě klasické béčko, které křesťana neurazí.(25.7.2012)