Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

Shakeus

Legenda českého filmu. Myslím, že i dnes se s tímto filmem lze vrátit do dětství a zažít dobrodružství při cestě do pravěku. A jak že se to klukům podařilo? No v dětské fantazii je přeci možné všechno. ()

Bohemák

Vysoko hodnotím z úctu k tvůrcům a jejich práci, ale poté, co jsem to nedávno znovu viděl, mě trošinku rozladila naivita těch řečí, co spolu kluci vedou. To jsou Rychlé šípy na druhou. ()

Rssa

Proti času odolný dobrodružný snímek o putování 4 chlapců pravěkem a jejich poznávání tehdejší zvířeny. Nestárnoucí animace, triky, atmosféra. Vynikající dílo a sen všech malých kluků. 95 % ()

Paity

Co k Cestě do pravěku napsat a neopakovat se. Klasika všech klasik, která sice vyloudí dnes na tvářích spíš pousmání, než obdiv jako před 40lety, ale co na tom, tohle je ta nejlepší cesta do pravěku, co znám. ()

kery-

Na ten rok něco neskutečného. Vím že jako malý jsem si to nikdy nenechal v TV ujít a rád se na to kouknu klidně i dneska...Je to prostě pecka! :) ()

HArna

Tohle je pro mě vrchol fantasy-pohádky. Já jsem na tomto filmu vyrůstal a viděl jsem ho snad 20krát. Nikdy neomrzel a neomrzí, je to klasika a smekám panu Zemanovi! ()

Hanys_

V dětství pecka, teď už jen dost nudná fantasy s na tu dobu hodně dobrými triky. Dnešním prckům to už asi nic nedá. ()

pjotr76

Za všechny filmy Karla Zemana, genia českého trikového i animovaného filmu, okomentuji pouze Cestu do pravěku. Ten film je úžasný v jedné věci - i když se na něj podívám teď a podívám se na něj po dalších dvaceti letech, nepřestanu žasnout nad dokonalostí a krásou loutek dinosaurů a jejich, pro mě, daleko větší životností než v super3d animacích Jurského parku a spol. Tyhle filmy co do technické stránky jsou absolutní extratřídou trikového filmu v nadčasovém měřítku. Vzhledem k době kdy K. Zeman tvořil byly silně mezinárodně nedoceněné, což se v posledních letech paradoxně mění. Nezpochybnitelných pět hvězdiček. ()

Greny

slušný předchůdce Putování s dinosaury, ale na dobu vzniku je to revoluční trikový film, který nám můžou jen všeci závidět. ()

Prochy38

Spielberg s tím přišel až po 40 letech. Nesmrtelná česká klasika, která získala srdce snad všech mladých kluků! ()

ClimbVibe

Cesta do pravěku má obrazotvornost Zdeňka Buriana a Foglarovskou poetiku. Spolu se Zemanovským citem pro triky (geniální nápady, ruční práce, animace, která si zachovává i po letech krásný šmrnc) a vyprávění se nemohl nezrodit evergreen pro celou rodinu. A srovnávat tento snímek s Jurským parkem je dost mimo. ()

J*A*M*A*L

Jeden z nejlepších československých filmů co jsem kdy viděl.Karel Zeman se tentokrát skvěle vyznamenal.Na svou dobu to mělo i dost slušné efekty a obecně to bylo pěkně natočené.Řekl bych, že Karel Zeman je ten asi nejodvážnější režisér české kinematografie, protože troufnout si na film s dinosaury a ještě k tomu v Československu, tak to už chce docela velkou kuráž.A ta Zemanovi nechyběla a neservíroval nám pod nos další skvělý film.Film na který nikdy nedám dopustit.100% ()

Rejže

Popravdě řečeno jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Podobně jako fanoušci SW, tak na poli české tvorby se dá tento film zařadit mezi Meliése i Lucase ať už se nacházíme v rozdílných obdobích filmové tvorby - triky dělané poctivě a na koleni jsou prostě tradicí, která hřeje u srdce. ()

angloumene

Tentokrát bez okolků přiznávám, že hodnotím s ohledem na datum vzniku filmu. Řemeslné zpracování tohohle díla, to je prostě bomba. Zejména dinosauři jsou neuvěřitelně povedení. Každopádně film je vhodný zejména pro každého malého uličníka, který ve svých dobrodružných výpravách občas zavítá do prehistorického světa. Navíc rodiče určitě ocení naučnou, i když poněkud zastaralou linku. ()