Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

Zyne

legenda, film, na kterem jsem vyrustal a nedam na nej dopustit. film, ktery mi otevrel cestu k zajmu o pravek a dinosaury. film, ktery na svou dobu stale udivuje dobrymi vizualnimi efekty. klasika, kterou videl a zna snad kazdy. a ten kdo ne, by se mel zastydet a rychle to napravit. ()

spiritus

Není větší klasiky v tomto žánru, než je Cesta do Pravěku. Revoluční a nadčasové dílo, plné krásných triků a s neuvěřitelnou atmosférou. Pamatuji si, když jsem byl kluk a v TV dávali Cestu, byl to pro mě sváteční den. Všichni se museli podřídit a "povinně" koukat na tento skvost. I když od vzniku tohoto veledíla uplynulo více jak půl století, nic neztratilo ze své krásy a velkoleposti. Ano nelze porovnávat tehdejší triky ze současnýma. Mělo by se hodnotit to, v jaké době ty triky vznikly a hlavně jak. Klobouk dolů před tvůrci, že dokázali to co dokázali. Pro mě je Cesta legendou. Forever. ()

Movie Gourmet

Legendární československý snímek v režii Karla Zemana s hudbou E.F. Buriana. Napínavé originální nadčasové zpracování. I když efekty působí dnes směšně, film má kvalitní příběh. Čili vzdávám hold scénáristovi a režisérovi. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Ollie235

Upřímně mě mrzí, že jsem tento film neviděl už jako malý kluk. A možná právě to nostalgické vzpomínání na projekci v dětství je to, co mi teď chybí do plného hodnocení. Po technické stránce je ale Cesta do pravěku i v dnešním měřítku výborným filmem s krásně vylíčenou přírodou a efekty, za které by se nemusely stydět i daleko novější filmy. ()

mira007

Klasika, která ve své době patřila mezi nejlepší ( ve smyslu fascinující ) na světě. Dokonce i Spielberg , který točil Jurský park, kdesi prohlásil, že ho tento film inspiroval . ()

bobstock

Neutuchající klukovské dobrodružství v pravěkém světě, kolik já si podle toho dělal svých vlastních deníčků pradávných zvířátek, výborné k vánočním svátkům. 85% ()

Chulimanga

Teď mě sice tento film již neoslovuje tolik jako dřív, ale je to bomba, která se nezapomíná.....patří to k mým dětským oblíbeným filmům ()

thunnus

Legenda českého filmu. Od maximálního hodnocení mě tady dělí jen trochu slabější konec a celá nelogičnost toho výletu. Jinak ale na svou dobu skvělé efekty a výborná režie Karla Zemana. ()

Oxymoron

Tohle že bylo natočené před půl stoletím? Zemanova Cesta do pravěku je absolutně nadčasový film. A pak že se u nás nerodí géniové. ()

MR007

Naprostá klasika českého filmu, se světovými parametry. Ten film nestárne a atmosférou strčí do kapsy mnohem mladší kousky.... ()

(Z)denny

Tento snímek jsem jako malý kluk úplně hltal. Když jsem potom skoro o půl století uviděl Jurský park, tak jsem se jen pousmál a řekl si: "kde jste byli, když Karel Zeman rozhýbával dinosaury.." ()

Brejlil

Asi každý kluk, kterému je teď kolem (dosaďte dle libosti) chtěl na cestu do pravěku. Kombinace vodácké výpravy s dinosaury, obřími vážkami, neandrtálcem a trilobity je neodolatelná. Neodolatelná je i triková stránka filmu. Když stegosaurus bojuje s tricetaropsem, je to úchvatné. Kam se hrabe realistická CG grafika. ()

IsaacNewton

Jak já tenhle film vždycky milovala! Miluji ho stejně tak i dnes, i když je pravda, že to vypadá spíš už trochu málo uvěřitelně, ale stejně, na dobrodružné cestě do pravěku nikoho nezajímá, jestli ten dinosaurus nebo mamut vypadá jako z nějakého megafilmu 21. století, záleží na tom, jaké ten film má kouzlo a Cesta do pravěku má takovou atmosféru, že by se dala krájet. Vlastně asi tento film zapříčinil moji lásku k dinosaurům a pravěku, děkuji za to hlavně Karlu Zemanovi, který měl jistě velké srdce dobrodruha. ()

kluk z Na

Filmový přínos, cejch klasiky a nostalgická hodnota se u mě tluče s objektivotou a proto se na mně nikdo nezlobte, když ohodnotim pouhými 3*. Hodnotit film v ještě v 90.letech pod 5* bych určitě nešel. ()