Vstupenka do ráje

• USA Ticket to Paradise (více)

Když vám dcera, která tráví prázdniny na Bali, oznámí, že se tam zamilovala a bude se vdávat, pravděpodobně skočíte na první letadlo a poletíte jí to rozmluvit. Přesně to se stalo Georgi Clooneymu a Julii Roberts v rolích šokovaných rodičů, kteří se rozhodnou zachránit svou dceru Lily před následky letní lásky. V tomto směru mají koneckonců bohaté zkušenosti. Před devatenácti lety se po podobném vzplanutí vzali, před čtrnácti lety pochopili, že to nebyl dobrý nápad, a ukončili to dobrodružství rozvodem. Od té doby se snaží jeden druhému vyhýbat, co to jde, protože vědí, že každé jejich setkání skončí hlasitou hádkou. Teď však vyhlásili dočasné příměří, aby vysvobodili svou dceru „ze spárů“ chytrého, hezkého a podnikavého domorodce, který se živí pěstováním a prodejem mořských řas. V přípravě rafinovaných pastí, jež mají jejich dceři sundat růžové brýle, jsou sice velmi dobří, žádná z nich však nesklapne tak, jak naplánovali. Co je ovšem horší, kulisy mořského ráje začínají probouzet vzpomínky na tu hezkou část jejich společné minulosti. A i když se brání zuby nehty, nebezpečí, že do toho znovu spadnou, doslova visí ve vzduchu. Tahle záchranná operace se zkrátka vyvíjí naprosto nečekaně. (CinemArt)

Facerr

Každýmu je asi už od začátku jasný, jak se celý děj bude vyvíjet. Někdy je ale cesta fakt výživnější, než samotný cíl. To, jak Cloonymu a Roberts scénáristi rozdali karty je ukázkový. No a to, jak všechno zahráli samozřejmě taky. Tahle story nenudí ani chvilku. ()

KaterinaSkop

Průměrná oddychovka která stačí vidět jednou. Fórky dobrý, ale ty už jsem stokrát viděla v traileru. Čekala jsem něco jako Mama Mia, což se bohužel nekonalo. Ale dvojka Roberts a Clooney to sehráli suprově a prostředí moc hezký. Docela tomu chyběl nějaký ucelený sountrack. Za mě tři hvězdy. ()

Heywood

Sorry, to je škvár. Mimochodem jsme na Bali byli a tahle propagační pitomost byla opravdu přitažená za vlasy. Předvídatelní doslova trapní exmanželé, a jejich dcera, která v podstatě utíká od svého života, prostředí vzdělání a všeho, takže nevyrovnaná hledající spásu a ráj (to funguje na dovolené tak 3 týdny). Vše zabalené do kýčovitých záběrů "samých šťastných lidí" (kam se hrabe ve své době komunistická propaganda) a konec byl více než převídatelný. Do toho komická figurka pilota, který má projevy pubertálně zaostalého sexuálně deviantního blba, což bylo rozhodně neveselé ač cíl byl zřejmě opačný. Překvapení nula, hudba přihlouplá, herci vyjma celebrit nevýrazní, zápletka primitivní... marně jsem hledal, co bych pochválil.  S úlevou jsem vyčkal konce.20% za ty západy slunce... ()

Atron

Slátanina. Dorazilo mě, když páreček s taťkou GC jedou člunem na nějaký ostrov, za nima přijede JR na dalším člunu. GC blbě uváže člun a ten jim uplave. A teď jsou všichni ztracený a že se nemaj čím vrátit. To ten scénárista asi požil víc, než zdrávo. ()

veverysiak

Bežná romantika s bežnou zápletkou rozídených expartnerov, ktorí sú nútení znovu sa stretnúť na vrabčení svojho potomka s nejakým exotickým jedincom v exotickom prostredí, už na prvé prečítanie kostry príbehu je badateľná ošúchanosť a neoriginalita, a je tomu tak aj v tomto prípade, zopár šplechov, krásnych scén na rajskú prírodu a Georgeova charizma to nemôžu vytiahnuť ani do krajskej ligy, takže 35%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Grázl83

Začátek skvělý diky postuchovani George s Julii, pak už spíše průměr a očekávaný závěr. Celkově lepší 3* hlavně za kouzelného Clooneyho, který moc dobrého v poslední době nenatočil a je vidět jak si hraní užívá ()

Střelec17

Jde vidět, že i jednoduchý příběh se dá udělat dobře, zábavně nebo špatně a nezábavně. Stačí jen poctivá filmařina a charizmatické herce co si sednou a máme tu výbornou komedii, u které si rád oddychnu. Pozitiva: Nádherné filmové lokace. Negativa: Moc nemusím, když je film natočen v jiném prostředí, než je uváděno. ()

bonovox

Milosrdné 3 hviezdy...priemerná romantická komédia s nestárnucou Juliou a Georgeom. Ale to množstvo klišé, predvídatelnosť v deji a nie príliš vydarené komediálne scénky či postavy robia s tohto snímku zabudnuteľný film. Veľkým plusom ale krásne scenérie akože z Bali. 50% ()

allegria

Napodruhé se mi film líbil o něco víc než poprvé, ačkoli bych to čekala naopak. Je to nejen nádhera exotické krajiny, ale i dostatek svěžích dialogů, celkem vtipných momentů a slovních přestřelek. Jedna zajímavost, které jsem si napoprvé nevšimla: při scéně, kdy otec s dcerou sledují západ slunce, se filmaři dopustili chyby: záběry na oblohu nad mořem se střídají ve zlomcích sekundy, ale při prvním pohledu je slunce mnohem níž nad vodou, než při druhém a třetím, tedy by to musel být východ slunce, ne západ. Navíc u prvního záběru chybí načervenalý opar, takže je to točeno nejspíš dokonce v různé dny. Tyhle drobnosti mě odjakživa na filmech upoutávají jako určité podcenění diváka, i když si toho (možná) nevšimli ani střihači. ()

charles3

Vydařená komedie, která mi námětem, stylem a částečně i hereckým obsazením připomněla mé oblíbené romantické komedie Svatba mého nejlepšího přítele a Mamma Mia! (1 i 2). Takovýto film včetně obou hereckých hvězd v hlavních rolích už tu mnoho let chyběl. Tleskám! ()

Slida79

Příběh je vám jasný od začátku. Dávám 4 hvězdy za opravdu skvělé herce George Clooney a Julii Roberts. Pokud si chcete odpočinout a zasmát tak je to film pro vás. ()

petra8619

Tak přesně takové filmy miluji. Humor, romantika a krásný příběh. Po dlouhé době opravdu pohodový romantický a zábavný film. Krásná příroda jako bonus ()

Dusty56

Nejvíce pobavily potitulkové nepovedené scény. "John, are you ready." "Yeah." "JOHN IS READY." anebo "I am glad you look like me." "I am glad you didn't." Jinak samotný film je průměrná romantická komedie, která pobaví, dlouhý čas zkrátí, ale nenabídne nic až tak světoborného. ()

Sopholojong

Rom-com dvadsat rokov po zaruke (Two Weeks Notice, How to Lose a Guy in 10 Days etc.). Byvalej kralovnej gycovych romantaren sa necudujem, ze do toho isla, ale od Clooneyho je to preslap. Slabe tri hviezdice najma za pritazlivu exotiku a "zahanbujuco" az za "bloopers" v zaverecnych titulkoch (Brad Pitt a Batman vladnu). ()

Polux

6/10 | Nenáročná a neškodná komediální romance, nejen pro starší ročníky (jako třeba já:-)), kombinovaná s celovečerní reklamou na kdejakou cestovku a jejich all inclusive pobyty v exotice, která jakoby do současnosti jak formou, tak obsahem přicestovala odkudsi z přelomu 90s a 10s, ve kterém podobné žánrovky zažívaly opravdové žně a herečtí představitelé obou hlavních postav se těšili statusu superhvězdy. | Výchozí premisa, celá zápletka, vlastní děj ani samotný závěr nemá moc čím překvapit, pokud nejde o divákovu úplně první filmovou romanci, kterou ve svém životě viděl a i kdyby náhodou ano, tak mu nedá příliš práce odhadnout, kterými cestičkami se bude příběh ubírat. Tudíž jde zejména o chemii mezi ústřední dvojicí (takový slušný standard na poli romcomů), břitkost vzájemných dialogových výměn (pár obstojných slovních "přestřelek" se tady najde, přičemž zejména Clooney asi platil scénáristům přesčasy:-)), co nejnižší úroveň otravnosti vedlejších "humorných" postav (naštěstí se podařilo), překrásné lokace (v tomto případě nepřekvapivě splněno na jedničku) a celkovou feel-good atmosféru (vysloveně "záporná" postava tady žádná není, všichni to vlastně myslí dobře, nikdo neumře a všechno šťastně dopadne, tudíž taktéž splněno). Ve všem zmíněném sice film nijak zvlášť neexceluje (tedy až na ty exteriéry:-)), ale pro uspokojivý zážitek to pro jednou relativně stačí (a ano, plusové body u mě nahání sympaťák Clooney:-)). | PeZet ()

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (více)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (více)