Na velitelství T.I.A. (Totálně Inteligentní Agentura) zjišťují, že někdo ukradnul nejnebezpečnější vynález profesora Bakterie - ZDVJ (Zastrašovací Demoralizér Vojenských Jednotek). Ten se dostal do rukou šíleného diktátora, vládce státu Tiranie, který jej hodlá použít ve válce s Anglií. Vrchní velitel T.I.A. ví jedno naprosto jistě: pokud chce získat ZDVJ zpět, nesmí úkol svěřit svým agentům Mortadelovi (Benito Pocino) a Filemonovi (Pepe Vivuela). Ale když ti dva zjistí, že T.I.A. najala arogantního a úlisného detektiva Fredyho Mazase z konkurenční agentury, rozhodnou se vyřešit případ na vlastní pěst. Mortadelo a Filemon odhalí, že Fredy je ve skutečnosti spojencem diktátora Tiranie, který jej podplatil. Rozhodnou se, že případ vyřeší na vlastní pěst. Osud celého lidstva je v jejich rukou. Otázkou zůstává: podaří se jim zachránit svět nebo je lidstvo ve velkém průšvihu? Agenti dementi se ihned po uvedení ve Španělsku stali obrovským hitem, který trhal rekordy v návštěvnosti. (oficiální text distributora)

Lefty86 odpad!

Naprosto totální nesmysl, kde není ani nic vtipného. a to že ještě natočili pokračování, to už je asi směšnější než film ()

system

No ja nevim, tenhle comics mam rad, tak sem se tesil a mozna i naivne myslel ze by se to mohlo podarit, a taky prvnich 20 minut me davalo za pravdu, ale pak je to jedna slatanina za druhou, vtipy jsou trapne, agenti jsou opravdu "totalni" dementi a nebyt pocitacove animace tak je to katastrofa. Ke konci filmu uz mate pocit ze se gagy (nebo co to vubec je) opakujou a mate chut to vypnout. 2* za prvnich 20 minut a za comics ktery je v originale docela originalni. ()

panmroz

...ale je pravda,že sem to viděl tak na pětkrát...ale připomíná mi to jeden strašně šílenej komix z dětství, kterej se z části odehrává v psychiatrické léčebně,...no...to je jedno... ()

Gore

Podle hodnocení většiny, jsem čekal nudnou zhovadilost bez nápadité režie postrádající tempo, gagy atd. Ale musím se tohoto filmu zastat a když k němu nebudu přistupovat jako k obyčejné komedii, ale jako ke zfilmovanému bizarnímu comicsu a grotesce, kde jeden gag střídá druhý a celou stopáž není čas na vydechnutí - což byl zřejmě i záměr tvůrců, tak je to velmi povedené dílo a přibližuje se k filmům s účetním fantozzi, který ovšem nemá tolik gagů a občas se uchyluje k trapnosti, což tady nehrozí. ()

Ulrich

A pak, že mají úchylné filmy jen Francouzi! Nelze tento film hodnotit jako nevydařený - tvůrci ho pravděpodobně chtěli přesně TAKHLE natočit. Jen je otázka, jestli to lze brát jako výmluvu... ()

malenfant

Je to nehorázná blbost, ale kdo v mládí četl dovážené Clever a Smart, musel minimálně zatleskat zhmotnění svých idolů! ()

John8

tohle je tak debilní až je to úžasný... když by jste chtěli vidět jak vypadá Tom a Jerry v reálu... podívejte se na to. ()

Wolvie

A nakonec zábava! V žádném případě inteligentní,už vůbec ne vkusná,ale rozhodně ne tak špatná,jak by se podle zdejších hodnocení dalo usuzovat.Agenti Dementi nejsou moc dobrý film.Ale házet je do odpadu,když se kolem potulují stovky mnohem horších a lépe hodnocených filmů? To bych si tedy vážně nedovolil,už jen za tu věrnost,kterou film prokazuje své předloze. ()

Olík

Jsou debility, které jsou svou jednoduchostí vlastně kouzelné a díky ní mají svůj pofidérní šarm. A pak jsou debility, které jsou prostě a jenom debilní a ty dokoukat stojí vagón sil a moře času….no, nedisponoval jsem ani jedním. ()

MickeyStuma

´Clever & Smart´ je pro španělskou komiksovou kulturu to samé, co pro francouzskou ´Asterix´ nebo pro českou ´Čtyřlístek´. A tak by byl proto zázrak, kdyby nevznikla filmová verze se vším všudy, co komiks obnáší. V Česku bohužel neměl komiks na růžích ustláno. Jediný sešit vyšel v roce 1992 a od té doby nic. A je to škoda. Nejrůznější ztřeštěnosti dvou postaviček, jeden z nich dokonce umí vzít na sebe jakoukoli podobu, překračují veškeré možnosti fantazie. Groteska s velkým G. A stejně byl pojat i tento film. Tvůrci neponechali nic náhodě a vytvořili dle komiksu věrně přesný groteskně ztřeštěný filmový vizuál, který je rychlý a v podstatě stejně tak nepřehledný. Zkrátka, stoprocentní komiksový film se všemi svými šílenostmi. Groteskní komedie tak neobvyklá, že divák neznalý právě onoho komiksu s tím bude mít nemalé problémy, jak to všechno pojmout. Gagy se tu střídají doslova kulometnou rychlostí, takže je i šíleností nějak osvětlit děj či alespoň zápletku. Snímek patří ve španělské kinematografii k těm nejdražším a není divu. Experti na CGI efekty se u toho museli zadýchat. Po zhlédnutí snímku se z toho však musí vydýchat i divák, neboť něco takového do doby uvedení filmové plátno ještě nezažilo. Vtipné, chaotické, bizarní. Clever & Smart v hraném provedení nemající zábrany před ničím ani před nikým.  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSq5weDwERLS7m1Kpuf9cgeC8lgmwpQwkVqbg&usqp=CAU ()