Věříme v Boha

(neoficiální název)
  • USA In God We Trust
všechny plakáty

Robert (Speight) je sražen džípem a zemře. Ocitá se v místnosti s počítači, kde jsou vedeny pohovory s mrtvými. Každý člověk je totiž za svoje skutky během života hodnocen body, které se mu buď přičítají nebo odčítají podle povahy skutku. Byť nespáchal za dosavadní život nic zásadního, dostal se Robert poměrně výrazně do záporných čísel a jeho další osud je zpečetěn. Podaří se mu však využít nepozornosti „operátora“ a unikne do výtahu. Vrací se zpět na Zemi, ale uvědomuje si, že jeho čas zde je díky pronásledovatelům velmi omezen. (J.Connor)

easaque

+3* Překvapivě vysoko i často hodnocený hraný kraťas jsem si našel tady. I přes jeho nápaditost a humorné situace mu však nedokážu dát vysokou známku, protože byl na můj vkus hodně předvídatelný. Nevadí a nikomu nebráním se na něj podívat a dokonce i doporučuji ... třeba se začnete na tomto světě konečně chovat slušněji :-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Skvělá práce. My name is Earl může závidět, co všechno se dá stihnout za 15 minut. S vkusem a neustálým humorem se vyhýbá moralizování a trapnostem. To je Karmagedon. ()

Aljak

Pre mňa jasne najlepší z krátkych filmov od Jasona Reitmana. Jednoduchý a nápaditý dej so skvelou pointou. Ako to asi vyzerá keď umriete a ocitnete sa v "očistci", kde zistíte, že vaše skóre skutkov je záporné? Aj keď neviem neviem, či útek z "očistca" by nenahromadilo poriadnu dávku mínusových bodov. Ale aj tak pointa bola veľmi vydarená, a hlavne scénka rádia z ktorého znel Ricky Martin ma náramne pobavila :D ()

MarekT

Poetické vidění posmrtného světa ve Votočkových "Křídlech slávy" mi bylo mnohem bližší, ovšem mé srovnání neubírá tomuto humornému pohledu na věc ani procento z diváckého dojmu. Jason Reitman svojí mikrokomedií dal v podstatě zapomenout na tvorbu svého taktéž známého otce, sám si nastavil profesní laťku dostatečně vysoko (bude jistě zajímavé sledovat, zdalipak se "Děkujeme, že kouříte" a další celovečerní snímky aspoň vyrovnají tomuto doopravdy vtipnému celku - dokonce ani ty v zásadě elementární narážky na Windows, ke kterým sahá každý druhý, nepůsobí nijak trapně) a hlavně si už předplatil do budoucna místo v nebi, jelikož za miniaturky, jako je tahle, by se mělo udělovat aspoň tak padesát bodů jednorázově. 100% ()

necisty

Parádička, velmi dobrý námět. Ze scény v sanitce jsem byl úplně mrtvý a musel jsem si ji pouštět několikrát znovu:). Souhlasím s Pethuskou, určitě by byl dobrý nápad natočit v tomhle nádechu celý film. ()

Icefist

Parádní ústřední myšlenka, sympatický jak hlavní protagonista tak i nesmlouvavý záporák jenž se ho snaží dostat, úžasné gagy. Z absolutního hodnocení mi ubírá jen na můj vkus až přespříliš předvídatelný konec. 90 % Oblíbená část- Vážně si nemyslím, že ti pití koktejlů nějak přilepší. ()

bartias

Ještě než Jason Reitman natočil úspěšné Děkujeme, že kouříte, vrhnul se na kraťas, jehož hlavního hrdinu nečekaně srazí auto a na onen svět se dostane se špatným skóre. S vědomím, že přijde do pekla, prchá, aby se rozloučil se svými blízkými, a nevědomky sbírá body k dobru. Zdařilý ironický nádech filmečku vydrží celou čtvrthodinu. ()

DaUr

Zatím jsem nenarazil na krátkometrážní film, který by se mi nelíbil (edit 19.12.2011 - to už dávno neplatí). Jeff Witzke jako anděl perlí, hudba je naprosto perfektní a těch 16 minut je na poměrně jednoduchý příběh tak akorát. Pouze konec byl trochu nedotažený, ale rozhodně ne špatný. ()

BoncheR

Celkom zaujímavé..dostatočne krátke na to aby to vyjadrilo podstatnú myšlienku a nezačalo to byť nudné...s českými titulkami ho môžete vidieť tu ()

dANo

Jeden z najlepších krátkych filmov, aký som kedy videl! Vtipný nápad, výborná realizácia, fajn hudba, sympatická hlavná postava... no proste tých superlatív je tu veľa. :o) Po zhliadnutí som mal taký dobrý pocit, ako už dávno nie a ostáva mi dúfať, že keď niečo také príde aj na mňa (myslím to hodnotenie môjho života v +/- bodoch:) tak, že sa budem pohybovať v kladných hodnotách... :o)) ()

Samuell84

Skvele a orginalne tak to jednoducho by sa dal charakterizovať tento Film. Zaver je sice ľahko predvídateľný ale to aš tak neškodí celkovému dojmu. Na Krátkometrážny Film je to as obzvlášť dobre zavládnute,a celkom bz ma aj potešila celovečerná variácia tochto vydareného snímku. ()